text.skipToContent text.skipToNavigation

Salon i sypialnia w jednym. Pomysły na ciekawe aranżacje

Właściciele przestronnych domów i mieszkań zwykle nie mają problemów z brakiem miejsca. Nie każda osoba lub rodzina ma jednak możliwość posiadania zarówno sypialni jak i pokoju dziennego. Wtedy pojawia się problem stworzenia wnętrza uniwersalnego, przyjaznego zarówno codziennym aktywnościom, przyjmowaniu gości, jak i wypoczynkowi. Problem, którego rozwiązanie zależy tylko od naszej wyobraźni, ponieważ istnieje wiele sposobów na to, by umiejętnie połączyć ze sobą strefę sypialni i salonu.

Na jednej przestrzeni

Chcąc zaaranżować w jednym pomieszczeniu sypialnię i pokój dzienny, jednym ze sposobów jest odgrodzenie ich od siebie niewidzialną ścianą. Jak tego dokonać? W taki sposób ustawić meble, by każda ze stref była równie ważna, co umożliwi im niezależne funkcjonowanie. Jeżeli szerokość pomieszczenia na to pozwala, łóżko można ustawić w odległej części pokoju, a kanapy ustawić tyłem do niego. Wtedy goście będą widzieć część wypoczynkową, ale łóżko będzie w oddali. Pomocne jest również zróżnicowane oświetlenie. Ustawienie meblami i światło warto wspomóc odpowiednią kolorystyką ścian, ponieważ ich zróżnicowana barwa może nadawać znaczenie konkretnym miejscom w danym wnętrzu. W naszej aranżacji ściany pokryte są ceramiczną farbą MAGNAT CERAMIC. Ściana sypialniana w kolorze C9 Delikatny Bronzyt, salon jest w kolorze C23 Moc Jadeitu, i dodatkowa przestrzeń łazienki w oddali ma odcień C34 Różowy Kwarc. Taka droga zagospodarowania przestrzennego bez ścianek działowych, czy parawanów sprawia, że pokój wygląda na o wiele większy i jaśniejszy. I nie ważne, że widać łóżko. Stylowe poduszki i kapa pięknie chowają pościel.

C50 Czekoladowy Krzemień

Na dole salon, na górze sypialnia

Umowne wydzielanie stref spełniających różne funkcje jest prostym rozwiązaniem, ale nie jedynym. Zamiast próbować zmieścić wszystko na dostępnej powierzchni, można wyzwolić się z klasycznego myślenia o aranżacji przestrzeni i pomyśleć wielopłaszczyznowo. Stanie nam wtedy przed oczami obraz łóżka górującego nad naszą głową, gdy stoimy w salonie. Antresola, bo o niej mowa, jest wspaniałym sposobem na sprytne wykorzystanie naszej przestrzeni, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z naprawdę małym metrażem. W takim przypadku część sypialnianą oddzielamy od części gościnnej używając różnych farb do pomalowania ich ścian. W naszej propozycji użyliśmy ceramicznej farby MAGNAT CERAMIC. Ścianki mają kolor C50 Czekoladowy Krzemień, zaś widoczna ściana salonu ze schodami to C8 Spokojny Agat. Sufit zaś pomalowaliśmy lateksową, antyrefleksyjną , głęboko matową farbą MAGNAT ULTRA MATT.

C16 Złocisty Topaz

Gdy salon staje się sypialnią

Gdy brakuje nam pomieszczenia, by urządzić sypialnię, rolę tę przejmuje pokój dzienny. Należy go zatem tak urządzić, aby przed snem zmiana charakteru wnętrza była bezproblemowa. Wiadomo, że głównymi elementami nadającymi ten charakter jest kanapa, która w odpowiednim momencie staje się łóżkiem oraz zestaw mebli, jednocześnie reprezentatywny i funkcjonalny. Odpowiedni kolor ścian może być równie pomocny w tworzeniu atmosfery. Świetnym pomysłem jest użycie dwóch kolorów farb, zestawienie ze sobą jasnego odcienia z ciemnym, co już samo w sobie sugeruje o dualistycznej naturze przestrzeni. W doborze barw należy wziąć pod uwagę, by nie były one ani zbyt krzykliwe, co mogłoby zakłócić odpoczynek, ani zbyt stonowane, by mimo wszystko wprowadzały radość i zachęcały do aktywności podczas dnia. My znaleźliśmy złoty środek i w naszym projekcie użyliśmy dwóch odcieni ceramicznej farby MAGNAT CERAMIC: C16 Złocisty Topaz oraz C19 Pomarańczowy Szafir.

Sypialnia wnętrze otwarte

Na koniec propozycja dla osób otwartych, nie bojących się łamać konwenanse. Tym razem przedstawiamy projekt, w którym to sypialnia spełnia wiele funkcji. Nie jest tylko przestrzenią do spania, ale może być również pracownią oraz salonem, w którym przyjmujemy gości. W tym przypadku mamy do czynienia z loftem, który z założenia lubi naturalne materiały i stonowane barwy. Dlatego do pomalowania ścian tej wielofunkcyjnej sypialni użyliśmy ceramicznej farby CERAMIC w odcieniu C32 Błękitny Topaz. Tworzenie na jednej przestrzeni sypialni i salonu wymaga starannie przemyślanego podejścia. Umiejętnie zamieniając niedogodności braku dodatkowego pokoju w kreatywną aranżację, w rezultacie, otrzymasz nowoczesne, funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrze.
MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Akcenty brązu w mieszkaniu. Zobacz najnowsze trendy

  Neutralne odcienie brązu mogą być doskonałym tłem dla wielu kolorów w niemal każdym stylu projektowania. Naturalny brąz ma bowiem silne powiązanie z przyrodą przez skojarzenia z drewnem, glebą, czy skałami i dlatego pozytywnie wpływa na nasz odbiór przestrzeni, w której występuje. Aby tak było, nie musi być jednak wcale kolorem dominującym we wnętrzu. Wystarczy użyć go w formie akcentów, a pomieszczenie stanie się przytulne, ciepłe, zachęcając do spędzania w nim czasu. Zobacz, jakie brązowe trendy znajdują się obecnie w polu zainteresowań projektantów wnętrz.

  dalej
 • Inspiracja

  3 pomysły na turkusową kuchnię

  Kolor turkusowy to bardzo modny i trafny wybór, szczególnie w przypadku kuchni – jest świeży i nowoczesny, a także stwarza mnóstwo ciekawych możliwości aranżacyjnych. Idealnie łączy się z różnymi stylami, między innymi retro, nowoczesnym oraz śródziemnomorskim.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść