text.skipToContent text.skipToNavigation

Styl i elegancja - kolor szmaragdowy we wnętrzach

Szmaragd to kolor, którego odcień waha się od cyjanu po zieleń butelkową. Ten luksusowy odcień kojarzący się z klejnotem zawsze był w kręgu zainteresowania wyznaczających trendy, a jego oddziaływanie nie wydaje się słabnąć. Szmaragd symbolizuje bogactwo, wyrafinowanie, klasę i dobrobyt. Będąc powszechnie atrakcyjną barwą, łatwo odnajduje się zarówno w modzie jak i aranżacji wnętrz. Pasuje do każdego pomieszczenia i stylu. Przyjrzyj się kilku pomysłom, jak możesz wprowadzić ten piękny odcień zieleni zmieszanej z błękitem do swojego domu.

Ściana gotowa na wszystko

Szmaragdowy kolor to również świetny wybór do pokoju dziecięcego. Biorąc pod uwagę ilość energii, którą mają w sobie dzieci i mnogość bodźców, jakie do nich docierają w ciągu dnia, dobrze jest mieć sprzymierzeńca w postaci kojącego koloru ścian, który wspomoże wyciszenie rozbrykanego malucha. Myśląc o wielkim zamiłowaniu najmłodszych do malowania po ścianach wszystkim, co jest pod ręką, w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzi się MAGNAT CERAMIC C38 Szmaragdowa Toń – ceramiczna, plamoodporna farba do wnętrz, bazująca na ceramicznych komponentach i najwyższej jakości żywicach i pigmentach, zapewniających ponadprzeciętne parametry odporności na szorowanie i zmywanie.
MAGNAT Ceramic szmaragdowa toń C38 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szmaragdowa toń C38 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Niebo na własność

Jeśli przychodzi do wyboru koloru ścian w sypialni, to wszelkie odcienie zieleni są zawsze dobrym rozwiązaniem. W terapii kolorami zielony daje ukojenie, spokój i wycisza wewnętrznie. To przekłada się również na nastroje panujące w szmaragdowych wnętrzach, gdzie sypialnia otulona tym ciepłym, wyrafinowanym odcieniem może dać poczucie relaksu i regenerację zmysłów. Jeśli Twoja sypialnia jest zaaranżowana na antresoli, możesz sobie na niej stworzyć własne, szmaragdowe niebo. W naszej propozycji czarne obicie łóżka, biała pościel i ciekawe oświetlenie zostały przepięknie dopełnione przez przykuwający uwagę akcent na jednej ścianie w postaci jednowarstwowej, lateksowej, matowej farby przeznaczonej do barwienia MAGNAT LATEX MATT w odcieniu M322-08. Ten kolorystyczny motyw wraz z dużą grafiką tworzą interesującą kompozycję.

MAGNAT Latex Matt M322-08

Apetyczna strefa jadalni

Posiadasz otwartą kuchnię, połączoną z jadalnią i salonem? Natura kojarzy się z otwartymi przestrzeniami, a z kolei otwarte przestrzenie z różnymi odcieniami zieleni. Jeśli jesteś zainteresowany wyodrębnieniem stref użytkowych poprzez kolor, szmaragd doskonale się do tego nadaje. W naszej aranżacji użyliśmy farby do kolorowania z satynową, gładką i elastyczną powłoką MAGNAT SATIN w odcieniu M405-11. Spójrz jak jej wyszukana barwa oddziela część od reszty pomieszczenia i wnosi do niego spokój i odprężenie. Kolor ten bardzo dobrze koresponduje z bielą i naturalnymi „kolorami ziemi” jak brązy, beże i szarości oraz z materiałami inspirowanymi naturą.

Zanurzeni w szmaragdowym morzu

Szmaragd zdecydowanie pasuje do wystroju łazienek poprzez swoje konotacje z kolorem mórz, zwłaszcza południowych. Przez to kojarzy się z wakacjami, podróżami, z leniwym czasem odpoczynku i oddechu pełną piersią. Oddychaj zatem głęboko w swojej łazience. Pomaluj ściany ceramiczną farbą MAGNAT CERAMIC w kolorze M403-06, która pięknie łączy się z naturalnym drewnem i bielą. Postaw na proste, inspirowane naturą drewniane meble, białą umywalkę i wannę oraz duże lustra odbijające światło i powielające zbudowany klimat, a ukojenie i urlopowy relaks podczas kąpieli przyjdą szybciej, niż zazwyczaj. Szmaragd to kolor szlachetnego klejnotu. Nic więc dziwnego, że kojarzy się z luksusem i przepychem. Jednak nie należy się go obawiać. Stosowany z głową i umiarem nie zdominuje przestrzeni i nie onieśmieli mieszkańców domu. Wachlarz jego odcieni jest tak szeroki, że każdy może wybrać wariant odpowiedni dla własnej wrażliwości i poczucia estetyki, a każdy z tych wariantów da gwarancję pięknej, kojącej zmysły ramy aranżowanym wnętrzom.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Kącik dla niemowlaka

  Mamy już przygotowane ubranka, wózeczek, środki pielęgnacyjne sami również zaczynamy myśleć o nowej roli, o byciu rodzicem. Pora więc zacząć urządzać pokoik dla malucha, który niebawem ma przyjść na świat. O czym należy pamiętać?

  dalej
 • Inspiracja

  Sztuka dobierania kolorów. Praktyczne wskazówki

  Niezwykle pozytywny wpływ na to, jak wygląda i jak odczuwa się przestrzeń, może mieć zmiana koloru pomieszczenia. Zdarza sie jednak, że wybór odpowiedniej barwy okazuje się być niezwykle trudnym zadaniem. Nietrafiony kolor jest błędem, któremu łatwo zaradzić – wystarczy ścianę pomalować od nowa, jednak najczęściej, mimo wszystko, korzystamy z najbezpieczniejszych opcji, by po pierwszym razie mieć remont z głowy. Kolory pokryć ściennych, jak wszystko, mają tendencję do naśladowania trendów. Ulegamy im, zapominając czasem zupełnie o tym, co nam się podoba i dzięki jakim barwom poczujemy się naprawdę jak w domu. Klucz do sukcesu? Wybierz kolory, jakie lubisz i umiejętnie nimi operuj. Poniżej kilka wskazówek.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść