Dekoracyjna ściana z perłowym połyskiem. Pomysły na aranżacje wnętrz

Obserwując trendy w aranżacji wnętrz, można śmiało stwierdzić, że farby i tynki z perłowym połyskiem nie są zagrożone wyjściem z mody, a na pewno nie w najbliższym czasie. To zapewne dobra informacja dla wszystkich miłośników tego efektu. 

Właściwie nie ma co się dziwić, że perłowy połysk ciągle jest w kręgu zainteresowań designerów i architektów wnętrz, ponieważ do każdego pomieszczenia wnosi życie, głębię i podnosi poziom ich wyrafinowania. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet najbardziej skromnym wnętrzom doda odrobinę luksusu.

Salon lubi błyszczeć

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu. To jego centralny punkt, wspólna strefa komfortu wszystkich mieszkańców. To nie tylko miejsce relaksu, odpoczynku i spędzania czasu z rodziną, ale również przestrzeń, do której zapraszamy naszych gości. Oprócz tego, że ma być wygodny, powinien być również piękny, ponieważ stanowi wizytówkę naszego całego domu i nas samych.

Efekt dekoracyjny w salonie

Salon lubi "błyszczeć", wysuwać się na pierwszy plan w domu, dlatego perłowy połysk jest doskonałym pomysłem na efekt wykończenia ścian. Tworzy on delikatny blask na ich powierzchni. Ściany wydają się subtelnie zmieniać kolor w zależności od kąta padania światła.
Perła kojarzy się z bielą, więc połysk farby powstały z inspiracji nią, bardzo dobrze odnajduje się wśród białych mebli i innych białych elementów dekoracji wnętrz. Jego subtelny blask dodaje wnętrzu luksusu, więc nie potrzeba już wielu dodatków, by salon wyglądał elegancko i z klasą. Co nie oznacza, że same dodatki nie mogą mieć połysku.
Do tworzenia takich wyjątkowych wnętrz, jak proponowana aranżacja, proponujemy dekoracyjną, akrylową farbę strukturalną MAGNAT Style Perla Sabbia Granit. Jej delikatna szarość współgra z bielą sprzętów, tworząc im dobre tło i optyczne obramowanie.

Dobrany duet - połysk i mat

Dekorując pomieszczenie na jasno, przy założeniu, że na ścianach na pewno chcemy zastosować efekt perłowego połysku, warto pamiętać, żeby z samym połyskiem nie przesadzić. Bardzo łatwo może do tego dojść podczas aranżacji kuchni, gdzie często same blaty, fronty zabudowy, czy sprzęty gospodarstwa domowego mają błyszczące powierzchnie. Warto wtedy mieszać stopień połysku poszczególnych powierzchni, a wręcz kontrastować go z matem. Dobrym wyborem są matowe, drewniane meble, które zrównoważą ilość satynowych powierzchni we wnętrzu. To idealny sposób na to, by nie stało się ono mdłe.

Efekt dekoracyjny w kuchni z wykorzystaniem stiuku perłowego


Do wykończenia ścian w kuchni proponujemy, wykorzystaną w naszej aranżacji, cienkowarstwową masę arylową MAGNAT Style Stiuk Perłowy Perła.

Detal ma znaczenie

Szczegół wpływa na całokształt – to wiemy wszyscy. Tak samo jest w aranżacji wnętrz. Jeden źle dobrany element jest w stanie zaburzyć całą koncepcję, zdeharmonizować kompozycję, lub wręcz przeciwnie – podnieść wizualną wartość projektu. Efekt perłowego połysku jest właśnie taką wartością dodaną do wnętrza. Ten jedyny w swoim rodzaju dekoracyjny akcent przyprawiając powierzchnie szlachetnym blaskiem sprawia, że wnętrze jest bardziej atrakcyjne. Ma dużą siłę oddziaływania na postrzeganie przestrzeni, której poszczególne elementy wcale nie muszą specjalnie się wyróżniać.

Efekt wykorzystania stiuku perłowego w salonie

Perłowy połysk jest klamrą, która spina wszystkie sprzęty i nadaje im nowego charakteru. Łatwo się o tym przekonać. Wyobraź sobie, że w prezentowanej aranżacji ściany są po prostu szare. Zginęłyby przytłoczone dużymi oknami, a sama realizacja projektu wydałaby się po prostu ładna i poprawna. Wystarczyło jednak, że użyliśmy dekoracyjnej farby strukturalnej MAGNAT Style Stiuk Perłowy Hematyt i wnętrze zyskało na szlachetności, wygląda na bardziej luksusowe, niż by to miało miejsce w przypadku ścian pozbawionych blasku.

Efekt perłowego połysku jest doskonałą opcją dla tych, którzy bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy chcą stworzyć wnętrze sprawiające wrażenie przepychu oraz dla tych, którzy po prostu chcą dodać pomieszczeniom subtelnej nuty glamour. Opalizujące struktury MAGNAT spełnią oczekiwania i jednych i drugich.

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3,8 - Ilość głosów: 45

Zapisz się na newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z serwisu, zapisz sie do newslettera.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. siedziba Spółki: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.).