text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak wybierać kolory do salonu? - kolorystyka wnętrz

Stoisz przed decyzją o odświeżeniu mieszkania i zastanawiasz się, jakie kolory do salonu wybrać? Jakie będą pasowały do pokoju dziennego o niewielkim metrażu, a jakie sprawią, że ten przestronny będzie wydawał się bardziej przytulny? Wszelkie wątpliwości rozwieją nasi eksperci. Warto podążać za ich radami – w końcu kolor nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie!

Jakie kolory do małego salonu?

Kolory użyte w małym salonie powinny być maksymalnie jasne, odbijające światło naturalne, padające z okien. W zależności od twoich osobistych preferencji i stylu, w jakim ma być utrzymany salon, do wyboru masz zarówno paletę klasycznych beżów, takich jak odcień Pastelowy Opal (C14) z kolekcji farb ceramicznych MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ, jak i nowoczesne, nieco industrialne szarości, na przykład Mglisty Krzemień (C58). Idealną alternatywą jest też klasyczna biel. Farba w odcieniu Białym (C45) zadziała jak blenda, rozjaśniając całe pomieszczenie i stanowiąc genialne tło dla pozostałych elementów jego wyposażenia.
MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

W dużych salonach, łączących funkcje jadalni i pokoju dziennego, można sobie pozwolić na śmiałe eksperymenty z ciemnymi kolorami, na przykład tak modnymi w tym sezonie kawowymi brązami (takimi jak Kawowy Onyks C12) czy bordo (chociażby zmysłowy Ognisty Karneol C52). Niemal czarne tonacje, (takie jak Grafitowy Antracyt C60) mogą pojawić się na ścianie za telewizorem czy kominkiem, ale warto powtórzyć je w postaci mniejszych elementów na tle jaśniejszej ściany. W ten prosty sposób uzyskamy efekt jak z magazynu o stylowych wnętrzach.

MAGNAT C52 Ognisty Karneol

Spójny styl

Aranżując wnętrze pokoju dziennego, w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę styl, w jakim chcemy utrzymać przestrzeń. Przejrzyjmy inspiracje z internetu i dobierzmy takie klimaty, jakie najlepiej podkreślają naszą osobowość. Skandynawski minimalizm, szalone boho, dystyngowany kolonializm, a może nowoczesna interpretacja klasyki? Kiedy zdecydujemy się na określoną estetykę, podporządkujmy jej kolorystykę ścian. W salonie inspirowanym latami 60. lepiej odnajdą się kolory jak z modernistycznych obrazów (żółty, niebieski, czerwony),do stylu prowansalskiego bardziej pasować będą biele i fiolety (w tym przede wszystkim Różowy Kwarc C34) z kolekcji farb ceramicznych MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ,a klasyczny wystrój ze skórzanymi meblami uzupełnią kremowe ściany, na przykład pomalowane na odcień Waniliowy Kryształ (C3). Tą samą zasadą doboru kierujemy się, wybierając dodatki: od narzuty na tapczanie i poduszek po ramki na zdjęcia.
MAGNAT Ceramic mglisty krzemień C58 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic mglisty krzemień C58 2,5L

zł 84.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiration

    Jak pomalować pokój dla dziecka? - wybór farb i kolorów

    Pomalowanie pokoju dziecka to wbrew pozorom nie takie łatwe zadanie. Liczy się nie tylko wybór odcienia, który spodoba się małym, wymagającym użytkownikom, ale też odpowiednich produktów, które zadbają o jakość powietrza w pomieszczeniu. Remont dziecięcego pokoiku warto rozpocząć od rozmowy z pociechą – dobrze, jeśli to ona wskaże kolor, który podoba się jej najbardziej. Sprawdzamy, jakie farby do pokoju dziecka będą najlepsze.

    dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text