text.skipToContent text.skipToNavigation

Kiedy malowanie ścian pistoletem to dobry pomysł.

Malowanie ścian metodą natryskową wymaga wprawdzie odrobiny doświadczenia, ale po teoretycznym zapoznaniu się z tematem oraz kilku próbach powinien sobie z nim poradzić każdy. Istnieją dwie metody natryskowego malowania ścian. Hydrodynamiczna i powietrzna. Obie wymagają specjalistycznego sprzętu oraz dokładnego zabezpieczenia miejsca, gdyż natryskiwana pod ciśnieniem farba bardzo szczelnie pokrywa wszystkie pozostawione powierzchnie.

Strukturalna powierzchnia ścian i sufitów

Jedną z sytuacji, gdy warto rozważyć malowanie metodą natryskową, jest ażurowa, porowata lub strukturalna powierzchnia ścian lub sufitów, które będziemy odnawiać.

Malowanie wałkiem, nawet o bardzo długim włosiu, nie pokryje powierzchni wystarczająco dokładnie, a malowanie pędzlem może okazać się szalenie pracochłonne.

MAGNAT Care mleczny chalcedon A15 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care mleczny chalcedon A15 2,5L

129,99 zł

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

C45 biały

Malowanie sztukaterii

Podobnie wygląda malowanie sztukaterii i ozdobnych gzymsów. Aby bardzo drobne niekiedy detale odzyskały swój dawny blask, trzeba je pokryć dokładnie bardzo cienką warstwą farby.

Grubsza powłoka mogłaby zatkać koronkowe wzory i zniszczyć efekt dekoratorski struktury. Niekiedy trzeba użyć metody mieszanej (natrysk + wałek),by uzyskać ciekawy dwukolorowy efekt podkreślający ażur. Także nowoczesne, nietypowe aranżacje wymagają niekiedy tej metody malowania. 

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C45 biały

Kształty (impregnacja drewna i metalu)

Malowanie i lakierowanie balustrad, barierek i kolanek, szczególnie tych o wymyślnych ozdobnych kształtach, jest znacznie łatwiejsze, gdy użyjemy pistoletu natryskowego.

Cienka warstwa równomiernie przykryje wielowymiarową powierzchnię szczebli i tralek, co da w efekcie bardzo estetyczny efekt. Ma to również znaczenie ochronne, gdyż dobrze zaimpregnowane drewno i stal dłużej zachowają swój wygląd i właściwości.

Duże jednolite powierzchnie

Malowanie natryskowe ścian sprawdza się przy dużych powierzchniach. Jest to metoda szybka i wydajna. Przy dużym metrażu oszczędność z tym związana może być znaczna. Malowanie natryskowe jest metodą dającą idealne wykończenie.

Warto ją stosować także wtedy, gdy dokładność wykonywanych prac jest szczególnie ważna. 

MAGNAT Care śmiały tanzanit A8 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care śmiały tanzanit A8 2,5L

129,99 zł

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • c77 MAGNAT CERAMIC .png

  Porada

  Jak malować metodą natryskową?

  Malowanie natryskowe polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na przygotowaną powierzchnię. Do takiego malowania potrzebny jest agregat hydrodynamiczny, w którym farba rozbijana jest na drobne kropelki pod wpływem sprężonego powietrza. To nowoczesna, szybka i wydajna metoda malowania. Średnie tempo pokrywania farbą powierzchni to 4 m2 na minutę. Zaletą tej technologii jest doskonałe krycie, a powierzchnia jest gładka i jednolita.

  dalej
 • Malowanie krok po kroku poradnik dla początkujących.jpg

  Porada

  Malowanie krok po kroku – poradnik dla początkujących

  Malowanie ścian wbrew powszechnie panującej opinii nie jest sprawą trudną. Może to wykonać niemal każdy na bardzo wysokim poziomie realizacji pod warunkiem zachowania kilku zasad i odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności. Poniżej kilka praktycznych wskazówek instruktażowych pomocnych tym, którzy szybko chcą zmienić lub odświeżyć swoje wnętrze, bez ponoszenia dużych kosztów związanych z zatrudnianiem fachowców. Wystarczy kilka godzin, a pomieszczenie może zupełnie zmienić swój wygląd.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść