text.skipToContent text.skipToNavigation

Wnętrza w kolorach ziemi - inspiracje i pomysły

Moda na styl eco dotyczy także aranżacji domów i mieszkań. Zobacz, jak piękne mogą być wnętrza, którymi rządzą naturalne i spokojne kolory ziemi.

Z czym dobrze komponują się kolory ziemi?

Beże i kremy, brązy, zielenie oraz szarości w pełnej palecie odcieni. A do tego rozbielony błękit i żółcienie – to barwy naturalnie występujące w przyrodzie, potocznie zwane kolorami ziemi. Idąc tym prostym kluczem bez trudu stworzysz harmonijne zestawienia kolorystyczne, pasujące do każdego stylu. Barwy ziemi podkreślą minimalizm wnętrz skandynawskich czy loftów, wyeksponują elegancję klasycznych aranżacji czy też wprowadzą sielankowy, ciepły klimat do rustykalnych przestrzeni i mieszkań vintage. W eco kolorystykę wpisują się też wszystkie odcienie drewna, dlatego aranżując taką przestrzeń nie zapomnij o jego obecności na podłodze czy w meblowych frontach. Urządzając mieszkanie w klimacie ziemi pamiętaj, żeby unikać łączenia zbyt wielu kolorów. Wykorzystanie więcej niż 4 barw może wywołać efekt odwrotny do oczekiwanego, zamiast harmonijnego wyglądu – chaos. Nie obawiaj się, że bazowanie na 1-2 neutralnych kolorach zaowocuje nudną aranżacją bez wyrazu. Zacznij od ścian i sufitu. Spróbuj pomalować je farbą MAGNAT Creative w kolorze CR9 Zbuntowany Kryształ. Brzmi monotonnie? Przełamiesz to wprowadzając detale w jednym, mocnym kolorze. W jadalni czy kuchni sprawdzą się np. czarne lampy, krzesła czy hokery. Wzmocnią charakter wnętrza nie zaburzając jego stonowanego wyglądu.
MAGNAT Creative zbuntow kryszt CR9 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative zbuntow kryszt CR9 2,5L

zł 59.99

MAGNAT CREATIVE to plamoodporna farba hybrydowa, odporna na płynne zabrudzenia oraz tłuszcze. Daje głęboko matowe wykończenie ścian i ogromny wybór modnych kolorów.

Ponadczasowy salon w kolorach ziemi

Marzysz o pięknym salonie, w którym zrelaksujesz się po ciężkim dniu pracy? Zaaranżuj go inspirując się barwami występującymi w przyrodzie. Jako bazę wykorzystaj kolor ścian. Może on być kremowy, beżowy czy żółty. Zwróć uwagę np. na ciepły odcień koloru CR2 Rozkoszny Agat farby MAGNAT Creative. Bazując na nim uzyskasz wrażenie przytulnego, relaksującego pomieszczenia. Reprezentacyjny charakter pokoju dziennego podkreślisz podłogą z kamienia lub materiału go imitującego, co dodatkowo wzmocni eco aranżację pomieszczenia. Aby uniknąć wrażenia chłodu możesz położyć niewielki, jednolity dywan w neutralnym, beżowym lub szarym kolorze. Planując zakup mebli możesz pokusić się o modele tapicerowane tkaniną z motywami florystycznymi. Wniosą do wnętrza subtelną elegancję wnętrza oraz podkreślą aranżację zainspirowaną przyrodą. Podobny efekt uzyskasz wykorzystując zasłony czy poduszki dekoracyjne w kwiatowe wzory. Musisz jednak pamiętać o umiarze, aby nie zaburzyć harmonii salonu w kolorach ziemi. Kolory ziemi to ciepłe i przyjazne odcienie, które mają znaczący wpływ na twoje dobre samopoczucie. Stosując je warto też zadbać o praktyczną stronę tych kolorów. Wybierz takie farby, które pozwolą w łatwy sposób utrzymać ściany w czystości. MAGNAT Creative to farby odporne na płynne zabrudzenia i tłuszcze oraz zmywanie i szorowanie.
MAGNAT Creative rozkoszny agat CR2 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative rozkoszny agat CR2 2,5L

zł 59.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  3 inspiracje na wyjątkowy salon w królewskim odcieniu niebieskiego

  Jak zagwarantować sobie królestwo niebieskie we własnym mieszkaniu? Wybierz królewski odcień niebieskiego, od którego nie można oderwać wzroku. Zobacz trzy inspiracje z użyciem koloru, dzięki któremu twój salon będzie pełen uroku, harmonii i świeżości.

  dalej
 • Inspiration

  Jak urządzić salon z sypialnią w jednym? - inspiracje i pomysły

  Połączenie salonu z sypialnią najczęściej wymuszone jest niewielkim metrażem mieszkania. Zobacz, jak sprostać temu aranżacyjnemu wyzwaniu i stworzyć intymne miejsce do spania w pokoju dziennym, gdzie przebywają nie tylko domownicy, ale również goście.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text