text.skipToContent text.skipToNavigation

4 Inspiracje wykorzystania tynków ozdobnych na klatce schodowej

Klatka schodowa to, obok hallu wejściowego, najbardziej narażone na zabrudzenia miejsce w domu. Ściany tutaj są na tyle podatne na powstawanie nieestetycznych śladów, plam i ubytków, że samo malowanie ich farbą - nawet plamoodporną – to często za mało. Wtedy z pomocą przychodzą tynki ozdobne i farby strukturalne. Nie dość, że nadają pomieszczeniom oryginalny wygląd, to powłoka, którą tworzą, chroni ściany i sprawia, że zabrudzenia, o ile powstają, są mniej widoczne. Planujesz budowę lub remont klatki schodowej? Zainteresuj się którymś z rozwiązań, jakie oferuje MAGNAT. Oto cztery inspiracje wykorzystania tynków ozdobnych na klatce schodowej.

Marmur

Marmury cieszą się dużym powodzeniem już kolejny rok. Nadają wnętrzom elegancję, klasę i styl. Na klatkach schodowych najczęściej stosowane są jako wykończenie stopni. Jednak efekt marmurowej klatki schodowej można uzyskać prostym (i niedrogim - w porównaniu do prawdziwego kamienia) sposobem aplikując na ścianach dekoracyjną masę dekoracyjną MAGNAT Style Marmur Klasyczny. Powstała z jego pomocą powłoka imituje marmur z charakterystycznymi żyłkami. Jednak w przeciwieństwie do prawdziwego kamienia, jest ona ciepła w dotyku i odbiorze, a także występuje w różnych kolorach. Zdobi, a przy tym skutecznie chroni ściany.

MAGNAT Style Marmur Rubin LR 1L + PB P12 20ml

A może trawertyn?

Drobnoziarnisty tynk mineralny MAGNAT Style Trawertyn pozwala, dzięki odpowiedniej aplikacji, doskonale odwzorować naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Paleta kolorystyczna w tym przypadku, inaczej niż przy strukturze imitującej marmur, jest pastelowa, a ostateczny efekt bardziej subtelny i delikatny.

Efekt betonu

Beton, podobnie jak marmur, święci triumfy we wnętrzach już kolejny rok. Obok betonowych, nietynkowanych płyt, dużym powodzeniem cieszą się wszelkie powłoki imitujące beton. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje drobnoziarnisty tynk mineralny MAGNAT Style Beton. Odpowiednia aplikacja – która nie wymaga szczególnych umiejętności – pozwala uzyskać efekt naturalnego, surowego betonu. Przebarwienia charakterystyczne dla tego materiału, efekt deskowania, stalowej formy, powierzchnia gładka, zacierana, lub lita, z wżerami i ubytkami – tu wszystko jest możliwe. Efekt końcowy zawsze robi wrażenie. Szczególnie, gdy ten tynk dekoracyjny zastosujemy na klatce schodowej. Efekt „wow” i ochrona ścian – murowane. A raczej: betonowane.

MAGNAT Style Beton BT 10kg + PB P16 100 ml

Glinka wenecka

Dekoracyjna farba strukturalna MAGNAT Style Glinka Wenecka sprawia, że ścianą nią pokryta wygląda jak otynkowana, z lekkim efektem przetarcia. Glinka wenecka ma szesnaście zróżnicowanych kolorów - łatwo jest dobrać taki, który będzie pasował do stylu domu. Dodatkowo, rozprowadzając ją odpowiednio można uzyskać różne stopnie nasycenia koloru, a przejścia między tonami mogą być mniej lub bardziej intensywne. W każdym z opisanych przypadków stosując tynk dekoracyjny na klatce schodowej uzyskujemy oryginalną wizualnie powłokę, która jest odporna na ścieranie – dlatego tak dobrze sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest duże natężenie ruchu. Zaletą tynków strukturalnych jest również to, że maskują wszelkie niedoskonałości powierzchni. Czy potrzeba więcej argumentów za użyciem wybranego tynku dekoracyjnego na klatce schodowej?

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE GLINKA WENECKA

0,00 zł

Magnat Style Glinka Wenecka to jednowarstwowa farba strukturalna tworząca efekt przetartego tynku. Polecana do stosowania na ścianach wewnątrz budynków i do zdobienia detali architektonicznych. Dzięki formule bazy produktu, opartej na akrylu farba jest odporna na zmywanie. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Farba Podkładowa, MAGNAT Style Glinka Wenecka i MAGNAT Style Pigment barwiący. Aplikację ułatwią dedykowane narzędzia: Pędzel do Glinki Weneckiej MAGNAT i Paca do Glinki Weneckiej MAGNAT. Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów:

 • 10 pomysłów na tynki dekoracyjne w aranżacji salonu min.jpg

  Inspiracja

  10 pomysłów na tynki dekoracyjne w aranżacji salonu

  Planując dekoracje w aranżowanej przestrzeni sięgamy po dekoracyjne poduszki, zasłony, obrusy, obrazy, zegary, ciekawe bibeloty i inne akcesoria. Można jednak spojrzeć nieco szerzej i jako swoistą dekorację wnętrza potraktować ściany, pokrywając je tynkiem strukturalnym. Poznaj rodzaje tynków ozdobnych na ściany wewnętrzne i wybierz idealny do swego salonu.

  dalej
 • Aranżacja wąskiego i długiego przedpokoju - poradnik - Meble do długiego , wąskiego przedpokoju.jpg

  Inspiracja

  Aranżacja wąskiego i długiego przedpokoju - poradnik

  W prawie każdym domu są takie miejsca, których aranżacja jest prawdziwym wyzwaniem. Jednym z nich jest długi wąski przedpokój, niezbyt ustawny i zazwyczaj ciemny. Jednak nawet na takie trudne przestrzenie znajdą się rozwiązania. Zobacz inspiracje, które pomogą ci zamienić twój wąski korytarz w atrakcyjne pomieszczenie.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść