text.skipToContent text.skipToNavigation

5 najlepszych dekoracji ściennych w nowoczesnych wnętrzach

Potrzeba dekoracji ścian we wnętrzach mieszkalnych istnieje chyba tak długo jak długo istnieje sam człowiek. Już w jaskiniach zamieszkiwanych przez naszych przodków odnajdujemy rysunki przedstawiające sceny z życia pradawnych ludzi. Świadczy to o wielkiej potrzebie twórczości i ozdabiania otoczenia, zapisanej w ludzkiej naturze. Współczesne techniki dekoratorskie pozwalają nam w zależności od własnych upodobań i stylu wnętrza dobrać takie sposoby dekoracji ścian, by stały się integralną częścią projektu wnętrza, nadając mu jednocześnie indywidualny charakter.

Systemy dekoracyjne

To masy strukturalne, które po nałożeniu na ścianę mogą imitować kamień naturalny lub beton. To bardzo atrakcyjna forma dekoracji, gdyż samodzielnie i bez utraty przestrzeni (jaką zabiera prawdziwy kamień naturalny czy wylewka betonowa) możemy uzyskać efekt dekoratorski dopasowany charakterem i barwą do wystroju wnętrza. Taka struktura zainstalowana na ścianie lub jej fragmencie, stanowi niebanalną dekorację a niejednokrotnie także temat przewodni na aranżację przestrzeni.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Zdjęcia wielkoformatowe

Współczesne techniki poligraficzne pozwalają na znakomity jakościowo druk wielkoformatowy. Możliwości te wykorzystywane są dość często w aranżacji wnętrz. Ulubiona fotografia powiększona do rozmiaru XXL staje się wtedy ciekawą dekoracją ścienną. Dawne fototapety powracają dziś do łask w nowoczesnej odsłonie, różnią się jednak tematyką obrazu i jakością wykonania.

C42 Wytworny Malachit

Naklejki

Bardzo prostym i często stosowanym sposobem na szybką odmianę pomieszczenia jest zastosowanie naklejek ściennych. Na rynku możemy dostać przeróżne ich odmiany, co pozwala na właściwe dopasowanie ich wielkości i charakteru oraz kolorystyki, do wnętrza.

Panele przestrzenne

To gotowe do zamontowania na ścianie elementy, wykonane z tworzyw, gipsu lub kompozytu. Tworzą na powierzchni ściany wybrany trójwymiarowy wzór. Panelom można nadać dowolnie wybrany kolor, malując je po prostu farbą do ścian. Taka dekoracja jeszcze dość sporadycznie stosowana, przyciąga uwagę i niewątpliwie wyjątkowo zdobi wnętrze.

Szablony malarskie

Bardzo atrakcyjnym, łatwym w użyciu i wyjątkowo uniwersalnym sposobem na odmianę ściany jest malowanie dekoracji przy pomocy szablonów malarskich. Wybrany wzór można aplikować samodzielnie w dowolnym miejscu i kolorze. Rytm wzoru, jego ilość i umiejscowienie zależą wyłącznie od naszego pomysłu, a sposób wykonania nie wymaga ani specjalistycznych umiejętności ani szczególnych przygotowań pomieszczenia. Te cechy szablonów malarskich oraz duży wybór wzorów sprawiają, iż stały się one często stosowanym narzędziem do dekoracji powierzchni ścian. Ściana nie musi pozostawać jednolita. Jej gładka powierzchnia niejednokrotnie staje się polem działań, miejscem realizacji naszych twórczych instynktów, potrzeb i niesamowitych kreacji.
MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Jak dobrać odpowiednie kolory ścian w małej sypialni?

  Nieważne, że mała. Ważne, że jest! Osobny pokój do spania jest niezbędny, jeśli chcemy zdrowo się wyspać. Warto urządzić go ze szczególną uwagą – zwłaszcza jeśli chodzi o dobór materiałów i barw.

  dalej
 • Inspiracja

  Nadmorskie Klimaty

  Nadchodzące lato zachęca do zmiany wystroju domu, nadania wnętrzom lekkości i świeżości. W poszukiwaniu inspiracji przenieśmy się nad egzotyczne morze i sięgnijmy po kolorystykę piaszczystej plaży i idealnie czystej, turkusowej wody.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść