text.skipToContent text.skipToNavigation

Private Paradise – piękne wnętrza w kolorach natury

MAGNAT kocha kolory! Każdego dnia otaczamy się kolorami, które wpływają na nasze samopoczucie, zachowanie, skupienie, a nawet kreatywność czy apetyt. Kolory Pięknych Wnętrz to zestawienia kolorystyczne zebrane spośród całego portfolio marki MAGNAT, dzięki którym pomagamy Ci w poszukiwaniu ponadczasowych, pięknych rozwiązań aranżacji wnętrz – nie tylko pod kątem doboru kolorów ścian, lecz także aranżacji dodatków.

Wystarczy, że zdecydujesz jaki klimat pragniesz uzyskać we wnętrzu, a my podpowiemy Ci jak to osiągnąć. Podsuwamy gotowe propozycje kolekcji kolorystycznych, które wpisują się w określony styl wraz z podpowiedzią łączenia tych kolorów, doboru dodatków i aranżacji powierzchni. Jedną z nich są kolory Private Paradise.

Czytaj dalej i sam sprawdź jak kreatywnie możesz łączyć wszystkie te aspekty aby stworzyć swoje wymarzone, piękne miejsce.

Private Paradise

Po dwóch latach zamknięcia w domach do perfekcji opanowaliśmy sztukę przenoszenia świata zewnętrznego do naszych wnętrz, które przekształcamy w kojące oazy. Rośliny stały się niezbędnym elementem wyposażenia mieszkań.

Biofilia to trend, który opanował czasopisma i portale architektoniczne w ciągu ostatnich lat i z pewnością pozostanie w nich na dłużej. Doceniamy kontakt z naturą i jej pozytywny wpływ na naszą psychikę. Wiąże się to również ze świadomością naszej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wobec przyszłych pokoleń. Postrzeganie budynków i ich wnętrz jako żywych organizmów nie jest niczym nowym.

Obecnie jednak projektowanie cyrkularne sprawia, że wizja ta ma szanse w istotny sposób wpłynąć na nasze życie. Wizualnym znakiem tego trendu są różne odcienie zieleni. To barwa, w zakresie której człowiek potrafi rozróżnić najwięcej odcieni i naturalny antydepresant. 

C74 rajski fluoryt

Nurt eko przybiera na sile również w przypadku artykułów wnętrzarskich. Świadomie przyglądamy się wykorzystanym materiałom, poszukując tych z recyklingu lub certyfikowanych pod kątem minimalizacji wpływu na środowisko.

Domowe rośliny poprawiają stan powietrza, działając jak naturalny oczyszczacz. Rozważając aspekty ekologiczne i ekonomiczne, pozostajemy na miejscu, rezygnując z nieustannych podróży lotniczych, niosących ze sobą szkodliwy ślad węglowy.

Wprowadzamy do wnętrza naturalne światło słoneczne, które kochają rośliny i które poprawia nasze zdrowie i nastrój. W przypadku światła sztucznego z uwagą dobieramy jego rodzaj i temperaturę barwową, ograniczając zużycie energii.

Paleta barw

W skład palety trendu Private Paradise wchodzą barwy, które w szczególny sposób kojarzymy z naturą. Zielenie, których nazwy pochodzą od różnych gatunków roślin – zieleń szałwiowa, oliwkowa, zieleń mchu i mięty lub, znanych ludzkości od wieków, kamieni szlachetnych i półszlachetnych – zieleń malachitowa, szmaragdowa, nefrytowa, jadeitowa.

Towarzyszą im jasne barwy neutralne o różnych odcieniach, które dobrze odbijają światło, dostarczając roślinom i ludziom niezbędnej do życia energii. W takim otoczeniu pojawiają się niekiedy mocne, kwiatowe akcenty kolorystyczne, takie jak intensywna fuksja, ogłoszona przez Pantone Color Institute Kolorem Roku 2023, pod nazwą Viva Magenta.

Wyposażenie wnętrza

Przestrzenie mieszkalne stają się coraz bardziej otwarte i płynne, a sztywne oddzielenie pomieszczeń jest coraz rzadsze. Wykorzystanie drewna z odzysku, wiszących roślin, zielonych ścian i dużych zielonych instalacji to niektóre z trendów, które obserwujemy i które będą kształtować projektowanie wnętrz w następnej dekadzie. Pomysły takie jak wprowadzenie zasłon i ruchomych paneli do otwartych przestrzeni stają się bardzo popularne jako rozwiązanie pozwalające ukryć określone miejsca w zależności od tego, co aktualnie robimy. Doprowadziło to do pojawienia się mini stanowisk do pracy, które są zintegrowane z większymi meblami, np. ukryte w szafach lub dodane do półek na książki. 

C80 ciemnozielony malachit

KL24 oliwkowy

Podobnie jak w kolorach New Classical, meble powinny mieć organiczne, zaokrąglone kształty. Szczególnie lubimy krzesła z giętego drewna z siedziskami z plecionki wiedeńskiej lub trawy morskiej.

B24 alabastrowy kryształ

Powierzchnie i materiały

W roku 2023 będziemy urządzać wnętrza przedmiotami zrobionymi z ekologicznych materiałów – bambusa, rattanu, drewna posiadającego ekologiczny certyfikat a także materiałów z odzysku. Tradycyjne materiały organiczne zostały unowocześnione w sposób, który optymalizuje ich wydajność i trwałość, nie tracąc przy tym naturalnego piękna i nieodłącznych właściwości.

We wnętrzach Private Paradise odnajdziemy zarówno surowe, rustykalne drewno o lekko chropowatej powierzchni, jak i modne ostatnio lamele ścienne i frezowane fronty mebli. Lamelowe ścianki to motyw przewodni wielu aranżacji. Zobaczymy je w naturalnych barwach drewna, jak i w wersji pomalowanej.

Innym ciekawym nurtem jest eksponowanie drewna i betonu jako surowych materiałów na ścianach, sufitach i podłogach, aby uzyskać ciepło i elegancję dla przestrzeni wewnętrznych. Połączenie obu materiałów jest w stanie zaangażować wszystkie zmysły i ma atrakcyjne cechy, takie jak trwałość i niskie koszty utrzymania.

Ściana pomalowana farbą MAGNAT Ceramic Kuchnia Łazienka B24 alabastrowy kryształ.

Detale materiałów wykończeniowych

Kolory drewna stają się nieco ciemniejsze, cenione będą takie gatunki jak jesion, akacja lub orzech. Osoby zwracające uwagę na kwestie ekologiczne będą unikać egzotycznych gatunków drewna, pozyskiwanych często w sposób szkodliwy dla środowiska.

W obiciach meblowych królować będzie tkanina bouclé stworzona z dekoracyjnej przędzy z wełny, jedwabiu, wiskozy lub innych materiałów, których nici łączy się za pomocą pętelek. W ten sposób uzyskujemy teksturę przypominającą w dotyku futro baranka.

Bouclé to wykończenie, które zobaczymy w wielu zastosowaniach w najbliższych latach.

Ściana pomalowana MAGNAT Ceramic Kuchnia Łazienka B28 jasnoszara perła.

B28 jasnoszara perła

KL25 zielony

Dodatki

W stylu PRIVATE PARADISE najważniejszym dodatkiem są żywe rośliny. Do niezastąpionych w domowych aranżacjach gatunków należą: monstera, filodendron i zamiokulkas. Posiadają one charakterystyczne, efektowne liście oraz mogą wyrastać do imponujących wielkości. Wybaczają również wiele błędów w pielęgnacji. Rośliny doskonale prezentują się na tle ściany w kolorze C80 ciemnozielony malachit lub KL25 zielony, tworząc tajemnicze wrażenie egzotycznego lasu.

Triumfalnie powróciły również papirusy i sansewierie – które w połączeniu z szałwiowym kolorem wnętrza tworzą doskonałą całość. Roślinną aranżację uzupełnić mogą panele z mchu dekoracyjnego, przy użyciu których łatwo uzyskać efekt zielonej ściany.

Nieoczywistym elementem trendu PRIVATE PARADISElustra o opływowych, organicznych kształtach. Odbijając i zwielokrotniając ilość roślin tworzą lekkie, świetliste i naturalne aranżacje w stylu forest mirror.

W trendach 2023 obecne jest nie tylko zainteresowanie roślinami, na rynku pojawiły się stylowe dodatki przeznaczone dla czworonożnych mieszkańców. Legowiska są nie tylko funkcjonalne, ale stają się również efektownym elementem wyposażenia wnętrza. W ofercie są tkaninowe kosze, leżanki z rattanu czy wreszcie, przypominające fotele o przyciętych nóżkach, sofy dla psa lub kota.

Ściana pomalowana MAGNAT #kolorLove KL25 zielony.

Zestawienia barw

Wszystkie kolory Private Paradise zostały dobrane tak, że możesz je w dowolny sposób ze sobą łączyć, a efekt wizualny zawsze będzie wspaniały. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi,
zainspiruj się gotowym zestawieniem barw, na którym zaproponowaliśmy połączenie dwóch kolorów z kolekcji wraz z dodatkowym akcentem kolorystycznym.

Przy łączeniu kolorów nie musisz ograniczać się tylko do ścian. Kolory Private Paradise możesz uzupełnić barwami z zaproponowanych zestawień i wpleść je do pomieszczenia za pomocą akcentów w dodatkach i akcesoriach czy meblach.

Zobacz inne propozycje

 • new-classical-zajawka.jpg

  Inspiracja

  New Classical – nowoczesny minimalizm i ponadczasowa klasyka

  Instynktownie dążymy do harmonii i porządku w naszym otoczeniu, aby zanurzyć się w nich jak w ciepłym, miękkim kokonie. Dzieje się tak również ze względu na fakt, że coraz częściej pracujemy zdalnie, spędzając więcej czasu we własnym mieszkaniu, wpatrzeni w ekran komputera. W migoczącej feerii elektronicznych barw tęsknimy za naturalnymi, ciepłymi odcieniami, które zapewnią nam równowagę i regenerację sił. 

  dalej
 • Moonlight-shadow-zaj.jpg

  Inspiracja

  Moonlight Shadow – współczesny styl eklektyczny

  Moonlight Shadow to współczesny styl eklektyczny. Nazwa zaczerpnięta z przeboju Mike’a Oldfielda z roku 1983 podkreśla tajemniczą paletę kolorystyczną tej kolekcji, obejmującą odcienie błękitu, szarości i połyskliwe barwy metaliczne. Twórcza fantazja pozwala łączyć style, które dotychczas były przeciwieństwem. Industrialny glamour? Czemu nie? Młode pokolenie szuka nowości na Instagramie, a zaczerpnięte stamtąd inspiracje swobodnie miksuje, nie przejmując się przyjętymi dotychczas konwencjami.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść