text.skipToContent text.skipToNavigation

Akcenty brązu w mieszkaniu. Zobacz najnowsze trendy

Neutralne odcienie brązu mogą być doskonałym tłem dla wielu kolorów w niemal każdym stylu projektowania. Naturalny brąz ma bowiem silne powiązanie z przyrodą przez skojarzenia z drewnem, glebą, czy skałami i dlatego pozytywnie wpływa na nasz odbiór przestrzeni, w której występuje. Aby tak było, nie musi być jednak wcale kolorem dominującym we wnętrzu. Wystarczy użyć go w formie akcentów, a pomieszczenie stanie się przytulne, ciepłe, zachęcając do spędzania w nim czasu. Zobacz, jakie brązowe trendy znajdują się obecnie w polu zainteresowań projektantów wnętrz.

Mocny detal

Chłodna jesień trwa w najlepsze, więc codziennie szukamy przeróżnych sposobów na zyskanie choć odrobiny ciepła. Pomysłem, który niewątpliwie najbardziej ociepli wnętrze, nie tylko optycznie, jest kominek w salonie. Tym, którzy mogą pozwolić sobie na takie rozwiązanie w domu, proponujemy zestawienie go z równie ciepłą, tym razem wizualnie, farbą ceramiczną MAGNAT CERAMIC w kolorze C50 Czekoladowy Krzemień. Jej intensywny, głęboki kolor doskonale współgra ze światłem emitowanym przez ogień. Kojarzy się tym samym z kubkiem gorącej, rozgrzewającej czekolady. Przy tym prezentuje się wyjątkowo elegancko, dodając salonowi klasy.

MAGNAT Style Beton niebarwiony

Kolor drewna i beton

Modnym tematem przewodnim w urządzaniu wnętrz jest kontrast. Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, gdy słyszymy to słowo, są przeciwstawne sobie kolory. Naszą propozycją jest natomiast wprowadzenie do wnętrza kontrastujących ze sobą i wykluczających się, choć tylko pozornie, estetyk. W prezentowanej aranżacji mamy do czynienia ze zderzeniem chłodu i surowości betonu z ciepłem naturalnego drewna w przyjemnym odcieniu brązu. Takie połączenie surowców, choć o odmiennych cechach, uzupełnia się, tworząc we wnętrzu pożądaną harmonię. Beton i drewno wspaniale podkreślają nowoczesny charakter aranżacji. W naszym wnętrzu naturalne, drewniane deski ułożyliśmy w towarzystwie drobnoziarnistego tynku mineralnego Beton MAGNAT Style , w oryginalnym niebarwionym odcieniu, ale za to z efektem tzw. „deskowania”, dzięki czemu powierzchnie nim pokryte zyskały ciekawą strukturę.

Malowany mur

Przywołując modne akcenty, nie może nie pojawić się w tym miejscu cegła. Ta naturalna, momentami wyszczerbiona, pełna uroku i tak bardzo pożądana przez wielu miłośników designu. Jednak, jeśli nie mieszkamy w wiekowej kamienicy lub nie mamy możliwości, by pojawiła się w naszym salonie, wspaniałym zamiennikiem takiego rozwiązania jest malowany mur. Malowany na brązowo. Jak widać na załączonym zdjęciu, posiada on nie mniej uroku, niż naturalnie ruda cegła. Aby mieć pewność wyboru odpowiedniego koloru brązu, wybierz satynową farbę do wnętrz MAGNAT SATIN w odcieniu M828-06. Ściana zaaranżowana w taki nowoczesny sposób, na pewno przyciągnie wzrok i sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Brąz, jako jeden z kolorów ziemi, zbliża nas do natury. Uspakaja i powoduje, że czujemy się bardziej „na swoim miejscu” w przestrzeni, w której jest użyty. Takie uczucia może wywołać już nawet detal, czy akcent w aranżacji, dlatego warto wziąć go pod uwagę, tworząc swój rodzinny, najbliższy sercu dom.

MAGNAT SATIN M828-06

Gra światła i cienia

Bardzo oryginalnym pomysłem na zabawę przestrzenią jest ściana przesunięta do tyłu. Wnętrze, w którym wykorzystano taki rozwiązanie, wydaje się być bardziej przestronne i zyskuje swoistą głębię. Ściana z delikatną, trójwymiarową wnęką zapewnia również wysmakowaną grę światła i cienia. Odpowiedni kolor, którego użyjemy do jej pomalowania, może dodatkowo wzmocnić ten efekt. I tu niezwykle pomocna jest farba w kolorze brązowym. Jednak nie byle jaka, a ceramiczna farba MAGNAT Ceramic w pięknym odcieniu C12 Kawowy Onyks. Taki akcent wprowadza do wnętrza nutę tajemnicy i tworzy przyjemną, intrygującą atmosferę, zaś cały salon wydaje się być bardziej elegancki.
MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Ciepłe wnętrza w chłodnych barwach

  Chłodne, świetliste i szlachetne barwy stają się ważnym elementem współczesnych wystrojów wnętrz. Pozwalają wprowadzić spokój i harmonię do naszych mieszkań, a także są bazą do stworzenia bardzo przytulnych aranżacji. Podział na ciepłe i chłodne barwy jest powszechnie znany. Choć te drugie stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród architektów i projektantów wnętrz, to wiele osób wciąż obawia się, że zimny kolor wprowadzi do domu również zimną atmosferę. W przełamaniu stereotypów na temat barw może pomoc zrozumienie ich natury i znaczenia. Chłodne kolory przede wszystkim działają kojąco i relaksująco.

  dalej
 • Inspiracja

  5 nowoczesnych i niebanalnych pomysłów na aranżację salonu

  Pomysłowo urządzony salon jest nie tylko sercem domu –miejscem, w którym chętnie odpoczywamy i spotykamy z innymi lecz także wizytówką mieszkańców. Jego styl, kolorystyka i charakter mówi o nas, naszych upodobaniach, guście a także orientacji w aktualnie obowiązujących trendach. Warto więc by prezentował się nowocześnie, pięknie i pomysłowo. Oto kilka przykładów wnętrz, które łączą w sobie ciekawą aranżację z wysmakowaną kolorystyką.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść