text.skipToContent text.skipToNavigation

Ciemny sufit w sypialni – pomysły na ciekawe aranżacje

Projektując wnętrze wcale nie musisz malować sufitu na biało, a nawet możesz wybrać kolor najmocniej z bielą kontrastujący. Kalsyczną barwę sufitu zmień zatem na głęboką czerń, a wprowadzisz do sypialni nutę elegancji i wyrafinowania. Przy pomocy najciemniejszego z kolorów zmienisz swoje wnętrze ze zwykłego pokoju w intymną strefę komfortu. Zobacz, jak w oryginalny sposób zaaranżować sypialnię z czernią w roli głównej.

Twój ekstrawagancki ciemny sufit

Pomieszczenia z ciemnym sufitem to zdecydowanie niecodzienny widok. Aranżacja sypialni, która w ten sposób wyłamuje się z klasycznego schematu malowania wnętrz, intryguje i zachwyca głebią koloru nad głową.
Podoba Ci się ten odważny, dekoratorski ruch? Jeśli chcesz mieć pewność, że czerń nie przytłoczy wnętrza, a jedynie będzie ciekawym uzupełnieniem wystroju sypialni, stosuj się do jednej ważnej zasady. Malując sufit na czarno, ściany pokryj jasnym kolorem, by zniwelować wrażenie ciężkości. Wszystkie powierzchnie pokryte intensywną barwą mogłyby optycznie zmniejszyć pomieszczenie i wprowadzić ponury klimat.
MAGNAT Care odważny onyks A18 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care odważny onyks A18 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Dlaczego ciemny sufit jest tak rzadko stosowany?

Czerń nie należy do barw, po które chętnie sięgamy myśląc o malowaniu wnętrz. Mimo wielu pięknych projektów dostępnych w internecie opartych na czarnym kolorze, nadal nie zdołał przebić bieli, kolorów ziemi czy pasteli. Dlaczego tak się dzieje? Duży wpływ ma na to postrzeganie czerni i skojarzenia, jakie ze sobą niesie.
W naszej kulturze czerń łączona jest ze smutkiem, stratą i odosobnieniem. Kojarzy się również z uczuciem przygnębienia, lękiem a nawet mrokiem. Wiele osób unika jej więc w swoim domu czy mieszkaniu w obawie przed niekorzystnym wpływem na nastrój. Myśląc o czerni warto jednak spojrzeć na nią z drugiej strony. Czarny kolor jest niezwykle modny, stylowy i wyrafinowany. Dodaje powagi oraz działa inspirująco, a wprowadzony do wnętrz nadaje im ekskluzywnyego, eleganckiego i prestiżowego charakteru.

A18 Odważny Onyks

Czarny sufit z MAGNAT Ceramic Care

Malując sufit w sypialni, wybierz ceramiczną farbę MAGNAT CERAMIC CARE w kolorze A18 Odważny Onkys . To produkt dedykowany do pomieszczeń, w których spędzamy najwięcej czasu. MAGNAT CERAMIC CARE dzięki swojej innowacyjnej formule ANTY FORMALDEHYD dba o powietrze wewnątrz naszych domów i mieszkań, oczyszczając je ze szkodliwych substancji. Powłoka farby wyłapuje znajdujący się w powietrzu formaldehyd i w procesie chemicznym zamienia go w niewidoczne cząsteczki pary wodnej, które wraz z cyrkulacją powietrza są usuwane na zewnątrz. Jeśli miałbyś pomysł na wykorzystanie tego produktu do pomalowania ścian w innym pomieszczeniu, warto wiedzieć, że jest także odporny na plamy, intensywne użytkowanie oraz zmywanie i szorowanie na mokro.

A18 Odważny Onyks

Ciemny sufit w sypialni – korzyści

No dobrze, ale dlaczego miałbyś pomalować na czarno właśnie sufit? Ponieważ ta mocna farba wprowadza głębię, szczyptę tajemniczości i optycznie zmienia proporcje przestrzeni. Ciemny sufit wydaje się być nieco niżej, co sprzyja tworzeniu przytulnej atmosfery, niezbędnej w miejscu, w którym śpisz. To doskonały powód, by nie myśleć o nim jak o elemencie, który zmniejszy i zaciemni pokój.
To rozwiązanie aranżacyjne jest szczególnie przydatne w wysokich apartamentach lub w starych kamienicach, gdzie odległość od podłogi do sufitu wynosi ponad 3 metry. Dzięki temu sypialnia wyda się bardziej proporcjonalna i znacznie przytulniejsza. Wzmocnisz to wrażenie, jeśli pomalujesz tym samym czarnym kolorem średniej szerokości pas na ścianach, zaraz pod sufitem. Chcąc mieć pewność, że Twój czarny sufit nie obciąży aranżacji, pamiętaj o odpowiednich kolorach uzupełniających. Do pomalowania ścian wybieraj biele, jasne szarości lub kremy.

Trzy pomysły na sufit w sypialni

Jeżeli chcesz urozmaicić nieco swój ciemny sufit, przed malowaniem przyklej do niego gipsowe sztukaterie, rozety lub kasetony. Następnie całą powierzchnię pokryj farbą, a uzyskasz w ten sposób wyjątkowy trójwymiarowy efekt. My użyliśmy farby MAGNAT Ceramic w kolorze C45 Biały. Możesz również dla kontrastu wypukłe elementy pomalować innym, np. złotym kolorem.
 
Kolejny pomysł na ciemny sufit w sypialni sprawdzi się w pokoju młodego fana kosmosu. Pomaluj całą powierzchnię czarną farbą, a następnie dodaj białe, złote i szare plamki imitujące gwiazdy. Dorysuj  komety oraz zarys planet. Możesz się pokusić również o Drogę Mleczną lub pojedyncze konstelacje czy kosmiczne maszyny.
 
Pomysł na wąską sypialnię? Stwórz efektowny malunek, imitujący baldachim. Czarną farbą pomaluj niewielki fragment sufitu nad łóżkiem. Kolor przeciągnij w dół na ścianie za meblem oraz symetrycznie na obu ścanach bocznych. Czarny baldachim gotowy bez specjalnych konstrukcji i tkanin.
MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Care odważny onyks A18 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care odważny onyks A18 2,5L

 • 1497653021 810x527 na str.jpg

  Inspiracja

  5 pomysłów na aranżację sypialni w stylu naturalnym

  Styl naturalny we wnętrzach czerpie inspiracje wprost z otaczającej nas natury. Jej bogactwa barw, mnogości surowców, różnorodności faktur i wzorów. Aranżacje utrzymane w tej stylistyce są przyjemne, ciepłe i zachęcają do relaksu. Wprowadzają spokój w duszy i dają przestrzeń do wyciszenia i medytacji. Zobacz aranżacje sypialni w stylu naturalnym, dedykowane miłośnikom bliskiego kontaktu z naturą, ekologii oraz zdrowego i energooszczędnego stylu życia.

  dalej
 • Sypialnia w stylu japońskim - kolory orientu w sypialni min.jpg

  Inspiracja

  Sypialnia w stylu japońskim - kolory orientu w sypialni

  Kraj kwitnącej wiśni to miejsce niezwykłe i pełne tajemnic, o bogatej historii i dziedzictwie kulturowym. Japonia, bo o niej mowa, zachwyca swoją „innością”, którą można dostrzec na wielu płaszczyznach życia, również na polu architektury wnętrz. Trudno się dziwić, że zainteresowanie japońskim stylem stale rośnie, ponieważ wnętrza urządzone według japońskiej sztuki dekoracji emanują spokojem i dobrą energią. Zobacz, jak urządzić orientalną sypialnię.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść