text.skipToContent text.skipToNavigation

Najmodniejsze inspiracje kominków ozdobionych tynkiem dekoracyjnym

Kominki budują klimat wnętrza. Nadają mu przytulność i ciepło - nie tylko to fizyczne, ale też emocjonalne. Przy kominku najlepiej się odpoczywa, patrząc w ogień, rozmawiając, czytając, drzemiąc. Kominek to także ważny element dekoracyjny. Skaczące płomienie przykuwają uwagę, przez co kominek gra pierwsze skrzypce we wnętrzu – dlatego wymaga wyjątkowej oprawy. Jak ją stworzyć? Z pomocą przychodzą tynki dekoracyjne na kominek. Łatwe w aplikacji, ekonomiczne i co najważniejsze - efektowne. Jaki tynk dekoracyjny wybrać na kominek? Oto najmodniejsze inspiracje.

Trawertyn

Trawertyn był popularnym materiałem budowlanym już w starożytności. W starożytnym Egipcie wykonywano z niego wazy i posągi. Stąd jego druga nazwa – alabaster egipski. Dziś kamień ten stosowany jest jako materiał dekoracyjny. Ale jak to z kamieniami bywa – czasami ich właściwości fizyczne utrudniają montaż w mieszkaniu. Nie zawsze też stać nas na inwestycję w oryginalne kamienie. Wtedy warto sięgnąć po tynk ozdobny. MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w formie sypkiej. Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Te cechy tynku sprawiają, że wspaniale nadaje się do tego, aby nadać kominkowi wyjątkowy charakter. Tynk dekoracyjny imitując trawertyn jest elegancki i subtelny. Łagodnie podkreśla urok prawdziwego ognia, a pomieszczeniu nadaje reprezentatywność.
Magnat Style Trawertyn 10kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Trawertyn 10kg

Trawertyn MAGNAT Style to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w formie sypkiej. Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawer...

Beton

Betonowe wykończenia ścian, posadzek, a ostatnio także sufitów, nie nudzą się już kolejny sezon. Wręcz przeciwnie – betonu w mieszkaniach przybywa. To wdzięczny, bezpretensjonalny materiał. Nadaje pomieszczeniom modną industrialną surowość. I ta gama odcieni szarości! Szary to wciąż ulubiony, obok białego, kolor w aranżacji wnętrz, a beton, dzięki swoim nierównościom w wybarwieniu, wżerom i ubytkom, nadaje szarym ścianom malowniczość.

Także w przypadku betonu można zdecdować się na płyty z betonu architektonicznego, można też pozbawić betonowe ściany tynku. Jednak dużo chętniej wybierane są cienkowarstwowe powłoki imitujące ten materiał. Są one tańsze, prostsze w użyciu, dają więcej różnorodnych efektów. Wśród nich mocną pozycję ma MAGNAT Style Beton - drobnoziarnisty, zabarwiony tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w sypkiej formie. Aplikacja produktu pozwala uzyskać doskonały efekt naturalnego „surowego” betonu z jego charakterystycznymi przebarwieniami, jak również efekt: deskowania, stalowej formy, gładki czy lity z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Ozdobny tynk z efektem betonu pozwala nadać ścianom modny artystyczny efekt, który stanowi wysublimowaną dekorację nowoczesnych wnętrz. Tynk ozdobny Magnat Style Beton doskonale harmonizuje z metalem, szkłem i surowym drewnem. Jesteś lub będziesz szczęśliwym posiadaczem kominka? Zainteresuj się powyższymi tynkami. Zyska na tym sam kominek jak i całe wnętrze, w którym się znajduje.
Magnat Style Beton 10KG

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Beton 10KG

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Tynki dekoracyjne sposobem na nudę w aranżacji

  Chcąc podkreślić styl wnętrza lub radykalnie odmienić jego charakter szukamy niekiedy takich możliwości, które w ciekawy i niebanalny sposób pomogą nam to zrobić. Rozwiązaniem mogą być tynki dekoracyjne. Masy te po nałożeniu na ścianę przypominają kamień naturalny, skórę, papier, stary tynk lub beton. Struktury ich mogą tez być zupełnie abstrakcyjne, połyskiwać lub np. marszczyć się, tworząc tym samym we wnętrzu ciekawą, niecodzienną aranżację. W zależności od naszych preferencji, stylu wnętrza, a także pomysłu, możemy wykorzystywać te produkty by tworzyć miejsca wyjątkowe.

  dalej
 • Inspiracja

  Pastelowe kolory ścian hitem 2014 roku

  Pastelowe wnętrza zawierają w sobie nutę łagodności, optymizmu i młodości. Są jasne, kojarzą nam się ze słońcem i dlatego sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu, szczególnie w ciemnym, ciasnym i ponurym.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść