text.skipToContent text.skipToNavigation

Fantazyjna ściana, czyli tynk dekoracyjny w sypialni

Urządzanie sypialni i wybieranie koloru farb na ściany może czasem przyprawić o istny zawrót głowy. Chyba, że jesteś śmiały i nie boisz się nowoczesnych rozwiązań. Wtedy wystarczy podjąć decyzję o użyciu tynku dekoracyjnego i z powodzeniem możesz stworzyć oryginalne wnętrze. Surowy i śmiały charakter tynków dekoracyjnych ma istotny wpływ na zapewnienie wnętrzom sypialni chłodnej, ale nowoczesnej atmosfery.

Wielkomiejski szyk

W Polsce coraz więcej ludzi decyduje się na życie w wielkomiejskim szyku. Wiąże się to z posiadaniem komfortowych, wielkopowierzchniowych apartamentów z dużymi oknami, a tym samym ogromnych sypialni w stylu nowoczesnym. Chcąc oddać w pełni ten charakter, dobrą decyzją jest użycie betonu na ścianach wnętrza. Podkreśli on wyrafinowaną i dynamiczną atmosferę współczesnej sypialni, a jego struktura, tekstura i odcień doda przemysłowego, bardzo modnego uroku. Materiałami, które zawsze dobrze wyglądają w towarzystwie szarości betonu jest szkło, drewno i metal, co daje naprawdę wiele możliwości dla stworzenia wyjątkowej, wielkomiejskiej sypialni. W miejscu, w którym się relaksujemy, szczególnie polecane jest drewno, które sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i ociepli nieco zimny charakter ścian. Produktem polecanym przez nas do urządzenia nowoczesnej strefy wypoczynku, jest drobnoziarnisty, zabarwiony tynk mineralny MAGNAT Style Beton Oryginał niebarwiony efekt gładki, dziki któremu można uzyskać efekt gładkiego, naturalnego, surowego betonu.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Metallici Grafit Magnat Style

Magiczna sypialnia

Sypialnia to pokój, w którym śpimy i śnimy. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że to w jakimś stopniu miejsce zaczarowane. Doświadczamy magii podczas każdego, kolejnego snu. Dlaczego zatem nie wprowadzić elementów magii do wystroju sypialni? Najprostszym sposobem na dodanie wyjątkowych, mamiących oko akcentów to stworzenie opalizującej ściany, która w zależności od kąta padania światła może mieć odcień bardzo subtelny, bądź mocno kontrastowy. Oświetlenie jest tu słowem kluczem, ponieważ, to właśnie ono wchodzi w reakcję z pokryciem ścian, odbijając się w nich, tworząc piękny, wręcz magiczny, a tym samym kojący i relaksujący efekt. Idealnym produktem do uzyskania tego typu efektów jest jednowarstwowa, strukturalna farba na bazie akrylu MAGNAT Style Metallici Grafit, która tworzy strukturę dekoracyjną z metalicznymi cząsteczkami.

Energetyczny akcent

W odróżnieniu od domowych przestrzeni, które służą codziennym aktywnościom i zazwyczaj odzwierciedlają trendy kolorystyczne w akcesoriach, elementach dekoracji, czy dziełach sztuki, sypialnia, z reguły stonowana, może być miejscem do zabawy akcentami gorących barw na ścianach. Najlepszym tłem dla odważnej kolorystyki jest szarość, niezwykle modne połączenie stanowi szarość z odcieniami czerwieni. Dlatego w naszej aranżacji proponujemy użycie cienkowarstwowej, akrylowej farby strukturalnej, dającej efekt szlifowanego marmuru MAGNAT Style Stiuk Wenecki w kolorze Rubinu, który niezwykle efektownie wykończy wnętrze oraz doda mu jednocześnie i elegancji i pazura. Sypialnia to bardzo ważny pokój w całym mieszkaniu. Jego wystrój bezsprzecznie wpływa na jakość naszego odpoczynku i regenerację po ciężkim dniu. Jego walory wizualne są równie ważne, co miękkość materaca na łóżku. Warto zadbać o najmniejszy detal, jak również o odpowiedni kolor i strukturę ścian. Właściwie dobrane materiały to duży krok w stronę relaksu i spokojnego snu.

Sypialnie tworzą detale

Sypialnia to nie tylko łóżko. To istne sanktuarium jej mieszkańców, na które składa się mnóstwo ważnych detali. To kolekcja ulubionych książek, to wyszukane grafiki, zdjęcia, czy sentymentalne figurki. To również miejsce do pracy - z biurkiem, na którym gotowe do użycia leżą przybory plastyczne lub segregatory z dokumentami. Każdy element wystroju, który składa się na całość sypialni warto przemyśleć. Czy będą to gęsto mocowane drewniane półki, ramy na grafiki, ramki na fotografie, meble do pracy, czy fantazyjna szafka nocna. Każdy pojedynczy szczegół wpływa na charakter przestrzeni, dlatego warto z niezwykłą starannością łączyć je ze sobą, by w sypialni, w której tak bardzo wymagana jest harmonia, nie zapanował chaos. W sypialni ściany nie stanowią jedynie tła dla przedmiotów i mebli, ale same w sobie są ważnym detalem. Aby były pięknym detalem, proponujemy użycie drobnoziarnistej masy na bazie akrylu MAGNAT Style Marmur Klasyczny Kryształ, dającej efekt naturalnego piaskowca. Ten tynk dekoracyjny podkreśli wyjątkowy charakter każdego stylu.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

226,47 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Łazienka w stylu marynarskim – 3 inspirujące pomysły

  Projektowanie domu w stylu marynarskim jest czymś, co nigdy nie wychodzi z mody. Stylistyka ta bowiem zapewnia miłą atmosferę w każdym pomieszczeniu, tworzy nastrój kojarzony z widokiem, odgłosem i zapachem oceanu, z piaszczystą plażą i morską żeglugą. W prosty sposób, za pomocą odpowiednich barw, tekstyliów i akcesoriów można stworzyć wystrój wnętrza, które sprawi wrażenie, że ocean jest blisko, tuż, tuż. Korzystając z elementów dekoracyjnych, które się z nim kojarzą takich jak rozgwiazdy, paski, kotwice, liny i muszle, oraz z naturalnych tkanin i mebli, dodasz swoim pomieszczeniom przybrzeżnego szyku. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany urządzaniem całego domu w ten sposób, spróbuj zamienić w nadmorski kurort tylko swoją łazienkę. Morza i oceany nie mają jednego tylko koloru. Zróżnicowanie ich barw zależy od szerokości geograficznej i związanego z tym stopnia oświetlenia, a także od rodzaju i ilości mikroorganizmów w warstwie powierzchniowej. Dlatego też paleta barwna wód waha się od barwy szafirowej przez niebiesko-zieloną, niebieską i granatową po brunatną i szarą. To daje nam szerokie spectrum w myśleniu o stylu marynarskim, a tym samym w aranżowaniu naszej łazienki.

  dalej
 • Inspiracja

  Potęga kolorów w biurze - sprawdzone zasady feng shui

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść