text.skipToContent text.skipToNavigation

Farba podkładowa i grunty. Rodzaje, właściwości i zastosowanie

Malowanie ścian nie jest zajęciem trudnym i pozwala niewielkim kosztem odmienić każde wnętrze. Ważne jest jednak, aby przed malowaniem odpowiednio przygotować powierzchnię ściany. W tym celu należy zastosować jeden z produktów gruntujących – farbę podkładową lub grunt.

Kiedy i dlaczego warto stosować grunty i farby podkładowe?

Wzmocni on podłoże i co najważniejsze, zmniejszy jego chłonność. Niemalowane powierzchnie mają tendencję do wchłaniania nakładanych na nie produktów. Jeśli malujemy je farbą nawierzchniową, bez wcześniejszego zagruntowania, musimy pokryć podłoże kilkoma warstwami emulsji.

Grunt ułatwi nam malowanie i zagwarantuje dobrą przyczepność produktu. W sytuacji, gdy malowaniu poddajemy ściany stare, już kilkakrotnie malowane, najwłaściwiej będzie pokryć je wcześniej farbą podkładową. Wzmocni ona podłoże, poprawi jego przyczepność oraz „odetnie” stary kolor.

Farba podkładowa skutecznie zakryje starą emulsję i stworzy tło dla nowej. Będzie idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku, kiedy będziemy chcieli ukryć farbę w intensywnym kolorze.  Zarówno grunt, jak i farba podkładowa pozwolą zaoszczędzić nam pieniądze i czas. Nie będziemy musieli używać kilku warstw farby nawierzchniowej i obawiać się ponownego remontu, w przypadku gdy farba zacznie się łuszczyć. Dzięki zagruntowaniu unikniemy tego typu problemów.

MAGNAT Ceramic czarujący kwarc C64 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic czarujący kwarc C64 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Produkty gruntujące MAGNAT

MAGNAT oferuje swoim klientom kilka produktów gruntujących. Grunt akrylowy MAGNAT Style jest produktem gruntującym stosowanym przed nałożeniem Stiuku Weneckiego. Wzmacnia on podłoże i wyrównuje jego chłonność. Użyta w jego produkcji żywica akrylowa ułatwia penetrację i stabilizację podłoża. Środek może być stosowany zarówno w przypadku płyt G-K, tynków gipsowych, cementowych oraz cementowo-wapiennych. Zapewnia on „oddychanie” ścianie i właściwe wysychanie wyrobów nawierzchniowych. Jest on całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska.

MAGNAT GRUNT to produkt, który stabilizuje malowane podłoże i wyrównuje jego niedoskonałości.  To idealny podkład pod farby ceramiczne MAGNAT Ceramic. Polecany jest do pierwszego, jednokrotnego, podkładowego malowania podłoży cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, drewnianych i drewnopochodnych, a także tapet z włókna szklanego użytkowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej. Sprawdzi się również doskonale przy przemalowywaniu ciemnego, intensywnego koloru na jasny.

Dla serii wyrobów dekoracyjnych MAGNAT Style powstała akrylowa Farba Podkładowa MAGNAT Style, która wzmacnia podłoże i wyrównuje jego chłonność. Zapewnia ona właściwą przyczepność produktom dekoracyjnym dzięki zawartym w niej drobnoziarnistym wypełniaczom. Farbę podkładową MAGNAT Style można z powodzeniem stosować na podłożach z płyt G-K, tynków gipsowych, cementowych oraz cementowo-wapiennych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Porada

  Nakładanie tynku dekoracyjnego na sufit. Poradnik krok po kroku

  Perfekcyjnie wykonany sufit stanowi dopełnienie każdego pomieszczenia. Pomalowany klasyczną bielą stanowi doskonałe tło dla ścian pokrytych różnokolorowymi farbami, tapetami czy oryginalnymi dekoracjami. Może on jednak sam stać się głównym elementem aranżacji wnętrza. Wystarczy, że zdecydujemy się na inne rozwiązanie niż tradycyjna biała farba, np. tynk dekoracyjny. Tynk dekoracyjny jest oryginalnym sposobem na nadanie wnętrzu designerskiego charakteru. Dzięki swoim właściwościom użytkowym i estetycznym może z powodzeniem zdobić nie tylko ściany, ale także sufit. Jego dodatkowym atutem jest łatwość aplikacji, dzięki czemu każdy może go wykonać sam.

  dalej
 • Porada

  Zastosowanie stiuku perłowego – jak otrzymać efekt połysku na ścianie?

  Połysk to jeden z najciekawszych trendów w dekoratorstwie. Widoczny jest w wielu elementach wyposażenia wnętrz – meblach, tekstyliach i domowych dodatkach. Teraz z powodzeniem może zdobić także ściany jako oryginalny efekt dekoratorski. Wzbogaci wystrój pomieszczenia, czyniąc je bardziej nowoczesnym i designerskim. Zastosowany na wielu ścianach nada pomieszczeniu luksusowy charakter, zaaplikowany tylko na jednej – podkreśli wybrany detal wnętrza, np. kominek lub wezgłowie łóżka. W jaki sposób uzyskać efekt połysku na ścianie? Wybierając Stiuk Perłowy MAGNAT Style. Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy. Przeznaczona jest do zdobienia ścian wewnętrznych. Nadaje powierzchniom charakterystyczny perłowy połysk. Refleks, powstały na powłoce, zmienia się w zależności od kąta padania światła. Produkt ma wysoką odporność na zabrudzenia i jest łatwy w aplikacji. Do wykonania stiuku potrzebne będą: - farba gruntująca do wnętrz MAGNAT Primer, - Stiuk Perłowy MAGNAT Style, - Pigment Barwiący MAGNAT Style, - stalowa paca.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść