text.skipToContent text.skipToNavigation

Garderoba na poddaszu - kolor ścian, inspiracje i porady

Poddasze jest przestrzenią trudną do aranżacji, przez co w wielu domach po prostu stoi niezagospodarowane. Schodzące nisko skośne ściany zabierają mu powierzchnię użytkową i zniechęcają do adaptacji pomieszczenia na przydatny pokój. Warto jednak dać szansę tej przestrzeni. Kreatywne podejście do projektu może otworzyć drzwi do ciekawych rozwiązań, np. do stworzenia wyjątkowej garderoby. Polski klimat i mocne wahania temperatury wymagają od nas posiadania dużej ilości odzieży, adekwatnej do zmieniających się pór roku. Wszyscy wiemy jak trudno znaleźć latem miejsce na puchowe kurtki i zimowe buty należące do całej rodziny. I gdzie schować koce lub dodatkowy komplet pościeli dla gości? Okazuje się, że idealnym miejscem na wszystkie te rzeczy może być garderoba w pokoju na poddaszu. Dzięki temu można również zrezygnować z szaf czy komód w innych pomieszczeniach w domu, odzyskując cenną przestrzeń.

Wykorzystać przestrzeń pod skosami

Urządzenie poddasza stanowi wyzwanie ze względu na pochyłe sufity, zwłaszcza, gdy połać dachu schodzi dosyć nisko. Mimo to w każdym zakamarku można zrobić miejsce do przechowywania odzieży. Szafy na poddasze wykonane na zamówienie są przycinane tak, by pasowały do nachylenia sufitu i maksymalnie wykorzystywały ograniczoną przestrzeń. Wnętrze takiej szafy można zaprojektować różnorodnie. W najwyższym miejscu zamontować drążki na wieszaki, obok zamontować półki, umieścić szuflady, kosze, a nawet drewniane lub kartonowe pudełka. Dodatkowe półki na buty na dnie garderoby na pewno będą świetnym pomysłem dla kobiet i ich kolekcji butów. Siadając do projektu garderoby na poddaszu należy brać pod uwagę maksymalne wykorzystanie przestrzeni, dlatego jeśli pod ścianą ze skosem zdecydujesz się na szafę, po drugiej stronie możesz ustawić komody. Istotne jest to, byś do każdego miejsce miał dostęp w pozycji wyprostowanej, żeby uchronić się przed uderzeniem w głowę. Ważna jest również kwestia wentylacji, zwłaszcza jeśli garderoba nie ma okna. Chcąc zapewnić odzieży świeżość musisz zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza.
MAGNAT Care alabastrowy jaspis A26 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care alabastrowy jaspis A26 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

A1 Szlachetna Biel

Sypialnia z garderobą na poddaszu

Jeśli twoje poddasze jest naprawdę duże, warto przenieść w to miejsce sypialnię i pod jednym ze skosów urządzić garderobę ukrytą za drzwiami, tworząc osobne pomieszczenie. Wymaga to postawienia dodatkowych ścian, jednak efekt końcowy zrekompensuje dodatkowe prace budowlane. Mamy dla ciebie małą wskazówkę – im więcej w garderobie umieścisz drążków na wieszaki, rezygnując z półek, na których trzeba równo składać ubrania, tym łatwiej utrzymasz porządek. Dobrze rozplanuj miejsce na akcesoria, których używasz najczęściej, co podniesie funkcjonalność tego miejsca. Rzeczy, z których korzystasz okazjonalne schowaj w głębi. Jakie wybrać drzwi do garderoby w sypialni na poddaszu? Najlepiej takie, które nie zabierają dużo miejsca. Idealne będę drzwi przesuwne, harmonijkowe lub podwieszane, które nie mają szyn na podłodze. Ciekawym pomysłem będzie wybór drzwi korespondujących z innymi elementami pokoju, jak futryna okienna lub inne dekoracje. Pamiętaj o dobrym oświetleniu, które powinno być jasne i dochodzić do wszystkich miejsc w garderobie. Możesz również pomyśleć o podświetleniu konkretnych elementów mebli, np. szuflad lub drążków. W aranżacji uzyliśmy koloru A1 Szlachetna Biel z palety MAGNAT Ceramic Care.

Jaka farba do garderoby?

Idealną farbą do pomalowania garderoby na poddaszu są produkty z linii MAGNAT CERAMIC. Te ceramiczne farby do wnętrz bazują na najwyższej jakości żywicach i pigmentach. Dzięki temu farby z linii  MAGNAT CERAMIC tworzą niezwykle trwałe powłoki, które są odporne na:
 
 • Plamy,
 • wielokrotne zmywanie i szorowanie,
 •  intensywne użytkowanie.
   
Kolekcja MAGNAT CERAMIC posiada szeroką paletę barw, w której na pewno znajdziesz wymarzony kolor do swojej aranżacji. Sam widzisz, że z pozoru trudna przestrzeń pod skosem może okazać się wymarzonym miejscem do przechowywania ubrań, jeśli tylko dobrze ją zaplanujesz.
MAGNAT Ceramic spokojny agat C8 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic spokojny agat C8 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Jadalnia

  Jeśli kuchnia jest sercem każdego domu, jadalnia musi być jego duszą. Piękne meble, intrygująca kolorystyka i funkcjonalne dodatki stworzą idealną przestrzeń do spożywania posiłków, relaksu i spotkań towarzyskich. Jak urządzanie jadalni wygląda w praktyce? Oto kilka ciekawych pomysłów

  dalej
 • modne niskie poddasze użytkowe - 810x527px min.jpg

  Inspiracja

  Niskie poddasze użytkowe - jak urządzić i optycznie je powiększyć

  Niskie poddasze to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne, dlatego wiele osób używa go jedynie do przechowywania niepotrzebnych lub sezonowych przedmiotów. Istnieje jednak wiele sposobów, by urządzić tam wygodną przestrzeń do życia. Zobacz, jak stworzyć przyjemne i funkcjonalne pomieszczenie na poddaszu.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść