text.skipToContent text.skipToNavigation

Wykorzystanie farby ceramicznej w malowaniu łazienki - porady eksperta

Planując remont szukamy inspiracji dotyczących stylu, w którym będziemy czuć się najlepiej. Decydujemy o palecie barwnej oddającej naszą osobowość, o wyposażeniu, oświetleniu i dekoracjach. Jednak jedną z najważniejszych decyzji, którą musimy podjąć, to kwestia materiałów. Powinny być one nie tylko ładnie się prezentować, ale przede wszystkim być wysokiej jakości, trwałe oraz dopasowane pod kątem właściwości do konkretnych obszarów objętych pracami remontowymi. Jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń w domu jest łazienka, ponieważ jest ona narażona na działanie wilgoci. Z tego względu jedną z najlepszych farb, jaką można wybrać do malowania ścian w łazience, jest ceramiczna farba MAGNAT CERAMIC.
MAGNAT CERAMIC to unikalna formuła, bazująca na ceramicznych komponentach oraz najwyższej jakości żywicach i pigmentach, zapewnia farbie MAGNAT ponadprzeciętne parametry odporności na szorowanie i wielokrotne zmywanie oraz sprawia, że powłoki farby nie absorbują zabrudzeń i „trudnych” plam oraz są odporne na środki dezynfekujące. Zobacz, jak możesz urządzić swoją łazienkę wykorzystując farby ceramiczne MAGNAT.

Małe i duże łazienki

Wielkość łazienki ma duży wpływ na wybór jej kolorystyki. Jeśli masz małą łazienkę, to oczywiście jej ściany możesz pokryć jakimkolwiek kolorem. Jeżeli jednak zależy Ci na jak najlepszym ukazaniu jej walorów, pamiętaj, że małe pomieszczenia najlepiej wyglądają pomalowane jasnymi odcieniami. Jasne barwy są w stanie optycznie powiększyć niewielką łazienkę. Co ważne, jeszcze lepszy efekt uzyskasz, utrzymując wystrój w harmonijnej tonacji. Duże łazienki dają większą swobodę w kwestii barw, będąc dobrym miejscem nawet na mocne, intensywne odcienie. Dzięki ciemniejszym kolorom mogą się stać bardziej przytulne, tak jak w przypadku naszej realizacji, gdzie ściany pomalowaliśmy ceramiczną farbą MAGNAT CERAMIC C31 Grafitowy Marmur. Wyposażenie i dodatki w głębokich, nasyconych kolorach nie mają tu wpływu na odbiór objętości przestrzeni, a jedynie dodają jej charakteru.
MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C13 Kocie Oko

Spójna stylistyka

Szukając pomysłu na łazienkę możesz postawić na aranżacyjną jednorodność. Urządzając ją tym kluczem, kolor ścian powinieneś dobrać starannie do koloru płytek i innego wyposażenia. Takie wnętrze zachwyci kolorystycznym zgraniem i stylistyczną spójnością. W naszej łazience ściany pomalowaliśmy ceramiczną farbą MAGNAT CERAMIC w kolorze C13 Kocie Oko, która korespondując z naturalną, jasną barwą drewna paneli podłogowych i szaf oraz neutralnym kolorem lampy i dywanika, buduje rodzinny, ciepły klimat.

Uwaga na strefy mokre!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ceramiczna farba doskonale nadaje się do łazienek, jednak należy pamiętać, by nie stosować jej w miejscach bezpośrednio narażonych na kontakt z wodą. Takie mokre strefy, gdzie woda może utrzymywać się permanentnie, i które trzeba pominąć w planach malowania farbami ceramicznymi, to wnętrza kabin, powierzchnie nad wannami, czy ścianki obudowujące wanny. We wszystkich innych miejscach w łazience MAGNAT CERAMIC będzie idealna. W proponowanej przez nas realizacji postawiliśmy na kolor C38 Szmaragdowa Toń. Producenci farb mogą kusić Cię szeroką paletą barwną, jednak nie ulegaj jedynie zachwytowi nad kolorem. Pamiętaj, że dłużej będziesz się cieszył nową łazienką, jeśli pomalujesz ją wysokiej jakości produktem, dostosowanym do warunków panujących w tym pomieszczeniu.
MAGNAT Ceramic szmaragdowa toń C38 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szmaragdowa toń C38 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  3 aranżacje wnętrz z jagodowym kolorem ścian

  Słynny Instytut Pantone okrzyknął Ultraviolet kolorem roku 2018. Odcień ten już zdążył pojawić się w kolekcjach znanych projektantów mody i w liniach designerskich kosmetyków. Nieco bardziej subtelna i stonowana jagodowa barwa to idealna baza stylowej aranżacji mieszkania. Pięknie wygląda w duecie ze złotem, jasnym drewnem i zielenią. W jakich pomieszczeniach jagodowy kolor ścian będzie wyglądał najlepiej?

  dalej
 • Inspiracja

  Lazurowa sypialnia - kolor francuskiego wybrzeża we wnętrzu

  Lazurowy, nazywany „czystym niebieskim” jest jednym z najtrafniejszych wyborów kolorystycznych we wnętrzach. Uspokaja i dodaje lekkości, kojarząc się ze słonecznymi wakacjami nad brzegiem oceanu. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa „azur” oznaczającego kamień szlachetny lapis-lazuli. Znaczenie koloru lazurowego też może zachęcić do zastosowania go w swoim mieszkaniu – ten intensywny błękit symbolizuje niebo i raj. Ci, którzy marzą o wprowadzeniu niebiańskiej harmonii do swojego otoczenia, mogą z powodzeniem zastosować kolor lazurowy w sypialni, inspirując się aranżacjami marynistycznymi czy śródziemnomorskimi.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść