text.skipToContent text.skipToNavigation

Intensywne i wyraziste kolory ścian. Najlepsze trendy i wyjątkowe inspiracje

Obserwowanie preferencji kolorystycznych Polaków przynosi na myśl jeden wniosek: urządzając przestrzeń wokół siebie najczęściej sięgamy po barwy bezpieczne, stonowane. Tymczasem w naszej szerokości geograficznej przydałoby się dodanie do codzienności soczystego koloru. Szczególnie ponurą porą zimową, podczas której, zamiast w śnieżnej bieli, skąpani jesteśmy w kolorach szaro burych. Nie robi to dobrze na samopoczucie. Także brak słońca nie jest sprzymierzeńcem w budowaniu dobrego nastroju. Zaprośmy zatem do domu słońce i radość przy pomocy kolorowych ścian. Zaprośmy lato. Oto nasze wyjątkowe inspiracje.

Ultramaryna

Kolor piękny, głęboki i szlachetny. Przywodzi na myśl greckie wyspy, wraz z ich słonecznym, beztroskim klimatem. Kolor rzadko stosowany we wnętrzach. A szkoda! Otoczony bielą, szarościami, zestawiony z ceglaną czerwienią, lub cytrynowym żółtym nada wnętrzu niesamowicie oryginalny, zapadający w pamięć charakter. 
MAGNAT Care śmiały tanzanit A8 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care śmiały tanzanit A8 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

C39 naturalny turkus

Turkus

Błękit połączony z zielenią. W wersji soczystej pasuje do pomieszczeń o wszelkich możliwych przeznaczeniach. Podobno pomaga leczyć się ranom, sprawia, że szybciej znikają siniaki. Coś w tym jest skoro turkus to kolor często spotykany w szpitalach. Zastosowany w domu napełni go spokojem, świeżością. Dostarczy samych pozytywnych wrażeń.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C39 naturalny turkus

Soczystość trawy

Ten kolor wymaga nieporównywalnie więcej odwagi niż turkus – jeśli tylko nie chcemy zachowawczo użyć go w dodatkach, a planujemy pomalować nim duże powierzchnie ścian. Jednak warto na tę odwagę się zdobyć. Czy jest bowiem coś bardziej pobudzającego do życia i optymizmu niż soczysta zieleń? Zdecydowanie nie!

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C45 sławny perydot

CR45 sławny perydot

A49 indyjski awenturyn

Mechaniczna pomarańcza

Kolor kreacji – pomarańcz. Ten soczysty, jak dojrzała w sycylijskim słońcu pomarańcza, ma w sobie coś magnetycznego. Sprawia, że chce się więcej i więcej. Otuleni kolorem pomarańczowym dostajemy zastrzyk energii, pozytywnych myśli, chęci tworzenia. Wspaniale ogrzewa wychłodzone zimnym klimatem wnętrza. Sprawia, że chce się żyć. Pomalujmy nasz świat na pomarańczowo!

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A49 indyjski awenturyn

Cytrynowe słoneczko

Podobna energię wprowadza do wnętrza kolor żółty. Jest niesamowicie odświeżający i pozytywny. Lubią go i młodzi, i starzy. Seniorzy pytani o wymarzony kolor wnętrz ich pokoi często wskazują właśnie na żółty. Jest to całkowicie uzasadnione: ta barwa jest niczym ożywcze promienie słońca – energetyzuje i przywraca radość życia. Chcesz budzić się w dobrym nastroju? Pomaluj sypialnię na żółto. Chcesz utrzymać ten stan na cały dzień – niech żółty pojawi się w salonie, gabinecie i kuchni. 
Wokół nas jest stanowczo za mało żywych, soczystych kolorów. Czas to zmienić. Barwy mają wpływ na nasze samopoczucie – to zostało już zbadane. Stosowanie ich we wnętrzach modyfikuje nastrój w sposób naturalny i długofalowy. Naprawdę warto spróbować!
 
MAGNAT Care świetlisty jassonit A11 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care świetlisty jassonit A11 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • a35 zaj.jpg

  Inspiracja

  Magia fioletu - oryginalne kolory farb do sypialni

  Wybierając kolor ścian do sypialni powinniśmy się w pierwszej kolejności kierować własnym odczuciem. Wielkość pomieszczenia, jego wyposażenie oraz oświetlenie mają oczywiście istotne znaczenie, ale kolor wiodący wnętrza najlepiej dobierać przede wszystkim w oparciu swoje upodobania i intuicję.

  dalej
 • 1237106380 810x527 min na str.jpg

  Inspiracja

  Amarantowy kolor ścian - sposób na przełamanie koloru we wnętrzach

  Kolor amarantowy pochodzi od głębokiej barwy kwiatów amarantusa i można go umiejscowić na pograniczu czerwieni i fioletu. Amarantowe ściany nadają wnętrzom wyrafinowany klimat i wprowadzają szczyptę luksusu. W zależności od tonacji, może być energetyczny i drapieżny lub dystyngowany, elegancki i tajemniczy. W każdej z tych odsłon kusi i nie można przejść wobec niego obojętnie.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść