text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak dobrać kolor ścian w kuchni do jasnych mebli?

Jaki kolor farby wybrać?

Kupiłeś niedawno nowe szafki kuchenne i chcesz również odświeżyć ściany, by pasowały do nowej zabudowy? A może planujesz remont i marzą Ci się jasne meble? Zobacz, jak dobrać kolor ścian w kuchni do jasnych mebli, by stworzyć harmonijną kombinację, która sprawi, że chętniej niż do tej pory będziesz spędzać czas w swojej kuchni.
MAGNAT CrtKB mroźna biel biały KB2 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB mroźna biel biały KB2 2,5L

Farba do kuchni i łazienki MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom to lateksowa farba tworząca powłoki o hydrofobowych i oleofobowych właściwościach. Polecana jest do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci takich jak kuchnie i łazienki. Farba cechuje się powłoką odporną na wilgoć, rozwój grzybów i pleśni

KB5 Zamarznięty Piryt

Jak to połączyć? Dobieramy kolor ścian do jasnych mebli w kuchni

Kolor ściany, który wybierzesz do jasnych mebli kuchennych zależy od tego, jaki masz cel nadrzędny w budowaniu aranżacji. Czy chcesz rozjaśnić przestrzeń i optycznie ją powiększyć, czy może przyciemnić i wizualnie zmniejszyć, tym samym sprawiając, że będzie bardziej przytulna. 
Jeśli wybierzesz białe meble na wysoki połysk, jaki kolor ścian najlepiej będzie się z nimi komponował? Białe szafki dobrze łączą się z większością barw ścian. Jeśli chcesz rozjaśnić i wizualnie zwiększyć przestrzeń, wybierz farbę w jasnym kolorze, jak biel, szarość, rozbielone żółcienie lub beże. Światło odbite od połyskujących powierzchni frontów i blatów rozproszy się i dodatkowo rozjaśni przestrzeń, a ściany pokryte farbą MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom w odcieniu KB5 Zamarznięty Piryt dodatkowo wzmocnią ten efekt. 
Jeśli natomiast wolisz przyciemnić pomieszczenie, wypróbuj ciemniejsze kolory, takie jak kawa, czekolada, a nawet stonowany pomarańcz.

Jaki kolor ścian do jasnych, drewnianych mebli w kuchni?

Drewniane meble są ponadczasowe. Chociaż ich style mogą zmieniać się z dekady na dekadę, fascynacja drewnianym wyposażeniem nie słabnie. Decydując się na dekorację kuchni drewnianymi meblami, możesz się zastanawiać, jak uzupełnić swój wybór odpowiednimi kolorami ścian. Jeśli nie masz sprecyzowanych pomysłów i nie szukasz odważnych rozwiązań kolorystycznych, zachowaj neutralność. 
Jeśli Twoje drewniane meble kuchenne mają jasną barwę miodu lub bursztynu, możesz wybrać farbę do ścian w odcieniach bieli, które podkreślą ich wyjątkowy charakter. Idealnym produktem, przeznaczonym do malowania powierzchni w kuchni jest lateksowa farba MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom. Posiada ona właściwości hydrofobowe oraz oleofobowe, które gwarantują odporność na płynne zabrudzenia, dzięki którym nie absorbuje trudnych plam z tłuszczu, kawy, herbaty czy wina. Jest odporna na zmywanie i szorowanie na mokro. Do jasnych, drewnianych mebli polecamy odcień np.  KB1 Klarowna Biel. 
W przypadku jasnych odcieni drewna mebli kuchennych do pomalowania ścian możesz też  wybrać kolory ziemi, np. beże, brązy, kość słoniową czy różne tony zieleni. 

Zielone ściany do jasnych mebli

Wspomniana wyżej zieleń to bardzo dobry wybór do kuchni. Zielone ściany pięknie harmonizują z jasnymi meblami kuchennymi tworząc orzeźwiające, świeże połączenia. Zielony dobrze wygląda nie tylko z szafkami wykonanymi z jasnego drewna, ale również tymi w kolorze białym czy jasnoszarym. Jeśli nie jesteś przekonany do malowania całego pomieszczenia na zielono, zdecyduj się na wyróżnienie tym kolorem tylko jednej ściany. Resztę z nich pomaluj na biało. Czarne elementy wykończenia wyposażenia oraz czarne dodatki nadadzą aranżacji wyrazistości. Szukasz idealnej farby do ścian w swojej kuchni? Wybierz MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom w odcieniach  KB11 Rwący Turmalin i KB10 Spieniony Kryształ. Nie ograniczaj się jedynie do zielonej ściany. Udekoruj wnętrze żywymi roślinami oraz świeżymi ziołami w doniczkach. Twoja kuchnia zyska jeszcze więcej pozytywnej energii.

Teraz już wiesz, jak dobierać kolory ścian do jasnych mebli kuchennych. Idealnych odcieni szukaj w palecie kolorów farb MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom. 
 
MAGNAT CrtKB rwący turmalin KB11 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB rwący turmalin KB11 2,5L

MAGNAT CrtKB spieniony kryszt KB10 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB spieniony kryszt KB10 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • dziewczynkawkuchni.jpg

  Inspiracja

  Mała kuchnia w bloku ̶ 5 pomysłów na praktyczną aranżację

  Mieszkania w bloku mają dość ograniczoną przestrzeń do zagospodarowania. Kuchnia to zazwyczaj jedno z pomieszczeń o najmniejszej powierzchni. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie i wyposażenie tej przestrzeni. Zobacz nasze pomysły, jak urządzić małą kuchnię w bloku, by była zarówno piękna, jak i funkcjonalna.

  dalej
 • ściana nad blatem kuchennym - pas nad blatem min.jpg

  Inspiracja

  Ściana nad blatem kuchennym - 5 pomysłów na jej wykończenie

  Projektując kuchnię zwracamy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na aspekt funkcjonalności. Jednym z ważnych punktów, który należy uwzględnić w swoich planach jest pomysł na ścianę nad blatem kuchennym. Zobacz, co dać nad blatem w kuchni, by gotowanie było jeszcze przyjemniejsze.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść