text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak malować metodą natryskową?

Narzędzie do malowania natryskowego

Malowanie natryskowe polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na przygotowaną powierzchnię. Do takiego malowania potrzebny jest agregat hydrodynamiczny, w którym farba rozbijana jest na drobne kropelki pod wpływem sprężonego powietrza. To nowoczesna, szybka i wydajna metoda malowania. Średnie tempo pokrywania farbą powierzchni to 4 m2 na minutę. Zaletą tej technologii jest doskonałe krycie, a powierzchnia jest gładka i jednolita. 
MAGNAT Ceramic biały granit C77 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały granit C77 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

PORADA

Malowanie natryskowe wymaga wprawy, jednak nawet osoba początkująca, dzięki odpowiedniemu instruktażowi, może dać sobie z tym radę. Aby prawidłowo wykonać taką czynność, należy zwrócić uwagę na następujące czynności:

• przygotowanie farby
W przypadku malowania metodą natryskową, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta farby. Najczęściej dotyczą one dokładnego wstrząśnięcia farby i jej przefiltrowania, w celu pozbycia się nieczystości.

• podłączenie pistoletu
Połączenie pistoletu z kompresorem za pomocą giętkiego przewodu ciśnieniowego oraz regulatora ciśnienia.

napełnienie zbiornika farbą
Idealnie, gdy uda się napełnić zbiornik taką ilością farby, która wystarczy na pokrycie całej powierzchni ściany, by nie trzeba było przerywać rozpoczętej pracy.

• regulacja pistoletu
Przed rozpoczęciem właściwej czynności, należy wykonać test (na kawałku kartonu) i ewentualnie wyregulować pistolet i ciśnienie powietrza.

• rozpoczęcie malowania
Pistolet powinien znajdować się w odległości nie mniejszej i nie większej niż 15-20 cm od malowanej powierzchni. Rękę należy prowadzić po linii prostej i uważać, by nie usztywniać nadgarstka.

• po zakończonej pracy urządzenie należy dokładnie umyć.

Zalety malowania natryskowego

Zalety malowania natryskowego to:
•    szybkość
•    idealne wykończenie
•    oszczędność farby
Metoda ta ma mnóstwo zastosowań: począwszy od odnawiania ścian i sufitów mieszkań, poprzez klatki schodowe, pomieszczenia techniczne, elewacje, hale produkcyjne aż po malowanie konstrukcji, hal, biur i wielu innych obiektów. W mieszkaniach szczególne zastosowanie ma przy pokrywaniu farbą dużych powierzchni oraz elementów wyposażenia o skomplikowanej budowie, np. grzejników, balustrad czy sztukaterii.
 

Efekt końcowy

Atutem malowania natryskowego jest wyjątkowa trwałość powłoki malarskiej, jej odporność na ścieranie i szybkość wykonania usługi. Także to, że wystarczy jednokrotne malowanie dla pokrycia danej powierzchni.
Efektem końcowym malowania metodą natryskową jest idealnie pomalowana powierzchnia o wysokich walorach użytkowych i estetycznych.
MAGNAT Ceramic intensywny szmar C73 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic intensywny szmar C73 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Malowanie krok po kroku poradnik dla początkujących.jpg

  Porada

  Malowanie krok po kroku – poradnik dla początkujących

  Malowanie ścian wbrew powszechnie panującej opinii nie jest sprawą trudną. Może to wykonać niemal każdy na bardzo wysokim poziomie realizacji pod warunkiem zachowania kilku zasad i odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności. Poniżej kilka praktycznych wskazówek instruktażowych pomocnych tym, którzy szybko chcą zmienić lub odświeżyć swoje wnętrze, bez ponoszenia dużych kosztów związanych z zatrudnianiem fachowców. Wystarczy kilka godzin, a pomieszczenie może zupełnie zmienić swój wygląd.

  dalej
 • Malowanie-sciany-pokrytej-efektem-dekoracyjnym.jpg

  Porada

  Malowanie ściany pokrytej efektem dekoracyjnym MAGNAT Style - praktyczne porady

  Efekty dekoracyjne nazywane również strukturami czy tynkami dekoracyjnymi pomagają odmienić charakter pomieszczenia, podkreślić jego wyjątkowość, tworzyć niebanalną i niecodzienną aranżację. Charakteryzują się bogactwem, faktur, wybarwień i współgrają z pomieszczeniami w różnych stylach. Jednak co zrobić, gdy nadchodzi czas na zmiany lub remont i nie chcemy usuwać struktury ze ściany, ale mamy ochotę ją przemalować? Jest to możliwe, jeżeli będziemy postępować zgodnie z kilkoma zasadami przedstawionymi w poradniku.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść