text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak pomalować pokój dla chłopca?

Dziecięca przestrzeń

Dziecięcy pokój to prawdziwe królestwo zabawy oraz miejsce do nauki i odpoczynku. Odpowiednia aranżacja tej przestrzeni jest w stanie nie tylko zachęcić do puszczenia wodzy fantazji, ale również pobudzić do wartościowych aktywności i rozwinąć w dziecku twórczy potencjał. Jak pomalować pokój chłopca, by wspierał jego rozwój?
MAGNAT Ceramic niebia chalcedon C57 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic niebia chalcedon C57 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

CR53 Ekscytujący Kalcyt

Kącik dla dziecka w domu lub mieszkaniu powinien spełniać kilka podstawowych funkcji. Wraz z dorastaniem najmłodszych domowników, zmieniają się ich potrzeby i wymagania – meble i sprzęty powinny podążać za dzieckiem, dostosowując się do zmiennych oczekiwań. Oprócz sprzętów, niezwykle istotny jest również kolor ścian w pokoju. 
Jaka pomalować ściany w pokoju chłopca? Niezależnie od płci naszego dziecka, nadrzędną zasadą jest umiar, dlatego postaraj się, aby w jednym pomieszczeniu królowały maksymalnie trzy różne odcienie. Pamiętaj przy tym, że kolory ścian w pokoju dziecięcym powinny stanowić dość neutralne tło dla zabawek i podstawowych sprzętów. 
Trudno wyobrazić sobie chłopięcą twierdzę, wolną od nadmiaru klocków, puzzli i pomocy plastycznych. Wszystkie te przedmioty są wielokolorowe. Jeśli zatem nie chcesz, by dziecko było narażone na zbyt wiele bodźców, tło powinno skutecznie studzić nadmiar emocji. Do pomalowania ścian wybieraj więc odcienie szarości, kremy, a także rozbielone beże.  Swobodnie sięgaj też po różne tony koloru niebieskiego i zielonego – od delikatnego, niemal niewidocznego błękitu, przez intensywne, lazurowe barwy, które przypominają nadmorskie wakacje.

Inspirację wykonano kolorem Magnat Creative CR53 Ekscytujący Kalcyt 

Wzory na ścianie

Pokój swego syna możesz również podzielić na umowne strefy, spełniające różne funkcje. W łatwy sposób zrobisz to za pomocą kolorów. W kąciku przeznaczonym do zabawy zastosuj żywe barwy, w pobliżu łóżka lub leżanki, na której czytacie książki – spokojne, pastelowe odcienie. Mogą być również te ciemne i głębokie. Granat i czerń kojarzą się z nocą, dlatego jeśli do powierzchni ciemnej ściany przykleisz fluorescencyjne gwiazdki, masz szansę podarować swemu dziecku nie tylko gwiazdkę z nieba, ale również całe niebo.
Jeśli Twój syn ma już swoje hobby – interesują go samoloty, kosmos lub zwierzęta, pójdź tym tropem. Prawie wszystkie ściany pomaluj jednym kolorem, a na jednej umieść dekoracyjną tapetę lub wykonaj ozdobny rysunek. Może to być wspomniana już imitacja nieba, ale również egzotyczna dżungla, scena z ukochanej książki lub pasmo górskie. 
MAGNAT Creative kultowy chalce CR35 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Creative kultowy chalce CR35 2,5L

MAGNAT Creative niepok turkus CR37 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Creative niepok turkus CR37 2,5L

MAGNAT Creative bezwzgl akwama CR38 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Creative bezwzgl akwama CR38 2,5L

CR33 Awangardowy Kryształ

Zainwestuj w produkty dobrej jakości

Urządzając pokój dla chłopca bierz pod uwagę nie tylko odcienie wybranych farb, ale również ich właściwości. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic – nawet najspokojniejszy maluch jest w stanie w chwili nudy pokryć gładką, jasną ścianę abstrakcyjnym rysunkiem. Nie potrzebuje do tego skomplikowanych narzędzi – zestaw kredek lub farb wystarczą do wykonania niespodziewanego i nielegalnego arcydzieła. 

Inspirację wykonano kolorem Magnat Creative CR33 Awangardowy Kryształ

Praktyczne rozwiązania

Jak pomalować pokój dla chłopca, by uniknąć stresu związanego z nagłą aktywnością artystyczną i wielogodzinnego szorowania lub zamalowywania plam, gdy nie uda Ci się upilnować syna? Wybierz ceramiczną farbę MAGNAT CERAMIC, która jest plamoodporna, odporna na intensywne użytkowanie oraz zmywanie i szorowanie na mokro.  Jeśli jej użyjesz, mniej przerażające staną się zabawy z farbami, brokatem, a nawet klejem. 

Przestrzeń pokoju chłopca powinna dawać mu radość i nie stanowić ograniczeń w jego rozwoju. Farby z linii MAGNAT CERAMIC mają w swojej palecie aż 66 wyjątkowych kolorów. Tak szeroka ofert barw pozwoli Ci na realizację dowolnego projektu, który stworzysz razem ze swoim malcem. 
MAGNAT Ceramic zielony diament C41 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic zielony diament C41 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Kolory ścian w pokoju dziecka z akcentami kosmosu - inspiracje.jpg

  Inspiracja

  Kolory ścian w pokoju dziecka z akcentami kosmosu - inspiracje

  Planety, gwiazdy, galaktyki, komety, czarne dziury, meteory! Kosmos jest fascynujący nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim inspiruje dzieci do organizowania podróży na Księżyc lub Marsa w wahadłowcu z kartonu po odkurzaczu i skafandrze z kuchennej folii aluminiowej. Jeśli twoje dziecko uwielbia wpatrywać się w nocne niebo, stwórz mu pokój, w którym poczuje się jak w przestrzeni kosmicznej.

  dalej
 • 1082142932 - 810x527px min.jpg

  Inspiracja

  Kolory ścian w pokoju przedszkolaka sprzyjające nauce i zabawie

  Kolor ma wielką moc. Inspiruje, pobudza, koi, a nawet leczy. Szczególnie wrażliwe na wpływ otaczających barw są dzieci. Dlatego urządzając pokój dla swojej pociechy powinieneś ostrożnie dobierać paletę kolorystyczną. Zobacz pomysły na pokój dla przedszkolaka, którego kolor będzie wspierał jego rozwój.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść