text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak wykonać stiuk? Porady eksperta

Jeśli planujemy zmienić wystrój wnętrz w naszym domu i chcemy czegoś unikatowego i designerskiego warto pomyśleć o dekoracyjnych farbach strukturalnych jak Stiuk Wenecki i Stiuk Perłowy z serii MAGNAT Style.

MAGNAT Ceramic grafitow antrac C60 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic grafitow antrac C60 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Magnat Style Stiuk Wenecki 5kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Stiuk Wenecki 5kg

Stiuk Wenecki MAGNAT Style to cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych, sufitów, kolumn oraz innych miejsc i elementów.

B15 świeży turmalin

Przygotowanie podłoża

Pracę powinnyśmy zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża zgodnie ze sztuką budowlaną. W razie ubytków podłoże należy dokładnie zaszpachlować, przeszlifować i odpylić. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy podkład wyrównujący. Stworzy on bazę pod wybrany przez nas stiuk – wyrównuje on barwę ściany oraz chłonność podłoża.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B15 świeży turmalin i MAGNAT Style Stiuk Wenecki Oryginał niebarwiony

Nakładanie pierwszej warstwy

Teraz można nałożyć pierwszą warstwę produktu, która będzie stanowiła tło. Nakładamy ją pacą ze stali nierdzewnej, która musi być czysta i wolna od zarysowań.
Odpowiednio większą ilość przygotowanego produktu należy nałożyć na pacę, a potem długimi pociągnięciami równomiernie rozprowadzić na powierzchni ściany. Następnie delikatnie wygładzamy pacą całą powierzchnię. Czas schnięcia wyrobu podany jest na opakowaniu.

Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Stiuk Wenecki Piryt SW 5 kg + PB P24 100 ml 

piryt MAGNAT Style Stiuk Wenecki

Piryt MAGNAT STYLE Stiuk Wenecki

Druga warstwa

Na suchą powierzchnię nakładamy kolejną warstwę stiuku. Niewielką ilość produktu nakładamy na pacę, a następnie rozprowadzamy na ścianie. Jednocześnie, czystą krawędzią pacy usuwamy nadmiar materiału.
Chcąc pogłębić kolor lub wzmocnić połysk po 6 godzinach od nałożenia drugiej warstwy, można nałożyć trzecią warstwę stiuku. Nakładamy ją tak samo jak warstwę poprzednią.
Przed całkowitym wyschnięciem ostatniej warstwy – minimum 15 minut od nałożenia, wygładzamy całą powierzchnię krawędzią pacy. Warstwa musi schnąć około 6 godzin.

Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Stiuk Wenecki Piryt SW 5 kg + PB P24 100 ml

Woskowanie

Na wyschnięte podłoże nakładamy Wosk Impregnująco-Zabezpieczający MAGNAT Style. Podkreśli on kolor stiuku i ułatwi jego późniejszą pielęgnację. Cienką warstwę wosku nakładamy na pacę, potem równomiernie nakładamy ją na powierzchnię, każdorazowo usuwając jego nadmiar. Po 5 minutach od nałożenia za pomocą pacy, miękkiej tkaniny lub polerki mimośrodowej polerujemy i nabłyszczamy powłokę.
Stiuk MAGNAT Style nada naszemu wnętrzu oryginalny wygląd. Dzięki produktom MAGNAT Style nawet amator będzie w stanie odmienić każde wnętrze swojego domu.

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE STIUK WENECKI

Produkt, którym wykonano inspirację

0,00 zł

MAGNAT Style Stiuk Wenecki to cienkowarstwowa struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt szlifowanego marmuru w trzech stopniach wykończenia: - Satynowy – naturalny - Błyszczący – polerowany - Intensywnie błyszczący – polerowany i woskowany Produkt przeznaczony do zdobienia ścian wewnętrznych, sufitów, elementów i detali architektonicznych. Zapewnia trwałe wykończenie powłoki, zapewniające oddychanie ścian. Dodatkowo zabezpieczony powierzchniowo uzyskuje zwiększoną odporność na zabrudzenia ( z wyjątkiem tłuszczów) i okresowe działanie wody. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Stiuk Wapienny, MAGNAT Style Farba podkładowa, MAGNAT Style Wosk Impregnująco-zabezpieczający, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

Zobacz wideo

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • CR48 Apetycznu opal.jpg

  Porada

  Jak uzyskać oryginalny efekt trawertynu na ścianie?

  Trawertyn to inaczej alabaster egipski. W starożytnym Egipcie służył do wyrobu posągów i waz. Tam, gdzie występował w dużej ilości, wykorzystywano go jako podstawowy materiał budowlany. Dziś stosuje się do w celach dekoracyjnych, do wykończenia podłóg, ścian, blatów czy też kominków. Trawertyn jest materiałem ekskluzywnym i w związku z tym nietanim. Jednak nie trzeba inwestować w kamienne okładziny, żeby cieszyć się jego urodą. A to dzięki specjalnemu tynkowi dekoracyjnemu Trawertyn MAGNAT Style. Podpowiadamy, jak z jego pomocą uzyskać oryginalny efekt trawertynu na ścianie.

  dalej
 • beton na ścianie za łóżkiem w sypialni z szafą min.jpg

  Inspiracja

  Beton na ścianie za łóżkiem w sypialni - inspiracje

  Beton kojarzony najczęściej z przemysłową architekturą przestrzeni miejskiej wszedł do wnętrz domów mieszkalnych i na dobre się tu rozgościł. Wniósł do pomieszczeń ciekawą teksturę wykończenia ścian, podłóg, mebli czy akcesoriów dekoracyjnych, pojawiając się w nieoczekiwanych miejscach. Zobacz inspiracje betonowej ściany w sypialni.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść