text.skipToContent text.skipToNavigation

Jaki dobrać kolor salonu do jasnych mebli?

Wyjątkowy charakter

Charakter, styl i atmosfera wnętrza zależą od wszystkich komponentów, znajdujących się w nim. Efekt końcowy tworzą przede wszystkim ciekawe połączenia barw i struktur. Użyte materiały, ich faktury i przede wszystkim odpowiednio skomponowana kolorystyka wnętrza, oddziałują na nasze zmysły, tworzą wrażenia.
MAGNAT Ceramic srebrzysty gran C30 2,5L

Produkty z inspiracji

MAGNAT Ceramic srebrzysty gran C30 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

Produkty z inspiracji

MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Szyk i elegancja

Jasne meble wnoszą do wnętrza wiele światła, pozwalają na większą swobodę aranżacyjną i są niesłychanie modne. Na tle intensywnych, mocno nasyconych barw, będą znakomicie widoczne, dlatego warto w ten sposób eksponować te przedmioty, które posiadają ciekawy kształt i stanowią niewątpliwą ozdobę miejsca. Ciemne kolory jednak wyglądają lepiej w dużych wnętrzach lub rozjaśnione światłem z dużą ilością jasnych dodatków. Białe zasłony, tło grafik lub właśnie wielkogabarytowe meble przy ciemnych ścianach będą tworzyły jasne „plamy” w przestrzeni wnętrza. To one zrównoważą intensywne barwy i sprawią, że wnętrze stanie się różnorodne i ciekawe.

Łączenie kolorów

Do małych pokoi dziennych lepiej wybierać jasne farby. Meble, ich kształty wtedy jakby „znikną” w przestrzeni, której granice zostały zatarte. Światło zacznie odgrywać dominującą rolę i całe wnętrze wyda się optycznie większe i bardziej przestronne. Takie barwy warto rozważyć także w dużej przestrzeni, w której brakuje światła dziennego lub gdy chcemy ukryć kształt nieatrakcyjnych lub niemodnych mebli. Ciekawą propozycją kolorystyczną do wnętrz urządzonych jasnymi meblami są połączenia barw. Do białych mebli dobieramy barwy neutralne (z palety beży, szarości lub bieli) oraz kolorystyczny „mocny akcent”, który stanie się dominującym we wnętrzu. Aby podkreślić znaczenie i siłę tej barwy, można podkreślić ją dodatkami w tym samym kolorze. Wnętrze wyda nam się wtedy spójne, a projekt aranżacji domknięty.
MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

124,99 zł

Beton Magnat Style

Odświeżone wnętrze

Stylowym meblom i wnętrzom możemy nadać nowy wygląd, odświeżając aranżację przy pomocy nowoczesnych struktur dekoracyjnych. Łącząc jasne stylowe meble z betonem lub velluto, tworzymy zaskakującą, eklektyczną aranżację. Do kontrastu waloru barw i struktur dojdzie nam kolejny –kontrast stylu. To propozycja odważna i szalenie wysmakowana i niecodzienna.

Stylowe wnętrze

Barwiąc tynk dekoracyjny na wyrazisty, zdecydowany kolor możemy stworzyć wnętrze stylowe, pełne elegancji i połyskującego światła. Białe meble oraz dodatki sprawią, iż aranżacja taka nie będzie przeciążona a współczesny duch wyraźnie wyczuwalny. Jasne meble dzięki swojemu neutralnemu charakterowi pozwalają na ciekawe eksperymenty kolorystyczne i aranżacyjne, na wysunięcie się na pierwszy plan innych detali wnętrza. Ich subtelny charakter nie musi skazywać salonu na nudę lecz przeciwnie, może stworzyć przestrzeń dla barw i struktur, które stworzą w pomieszczeniu ciekawą kompozycję.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE PERLA SABBIA

483,97 zł

MAGNAT Style Perla Sabbia to akrylowa farba strukturalna tworząca przestrzenny efekt „z perłowym piaskiem”, a dzięki zastosowaniu metalicznych wypełniaczy uzyskujemy efekt z satynową poświatą. Przeznaczona do aplikacji wewnątrz pomieszczeń, tworzy powłokę odporną na zmywanie. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Perla Sabbia, MAGNAT Grunt, magnat Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Pigment Barwiący. Do wybarwienia struktury dostępnych jest 13 receptur kolorystycznych

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Aranżacje kolorowych wnętrz - poznaj 7 inspiracji na rok 2015

  Kolorystyka wnętrz w bieżącym sezonie jest bogata w kolory, odcienie i tonacje przypisywane do bardzo różnych grup stylistycznych. Pojawiają się kontrastowe połączenia bieli i czerni, pastele wśród których przeważają zgaszone błękity, wciąż aktualne są odcienie szarości w przeróżnych połączeniach. Z wielkim rozmachem powracają też odcienie rude, które w swojej połyskującej wersji miedzianej i złotej nadają wnętrzu ciepły klimat.

  dalej
 • Inspiracja

  Rola tynków dekoracyjnych w aranżacji salonu - porady ekspertów

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść