text.skipToContent text.skipToNavigation

Jaki rodzaj farby wybrać do pokoju dziecięcego? - porady eksperta

Urządzanie pokoju dla malucha jest prawdziwą frajdą. Na parę chwil samemu można poczuć się jak dziecko wybierając pastelowe kolory, bajkowe dekoracje i tęczowe tkaniny. Oprócz zabawy to również planowanie funkcjonalnej przestrzeni i duża odpowiedzialność, ponieważ musimy zwracać uwagę na jakość materiałów, którymi będzie otaczać się nasze dziecko. A ono przede wszystkim musi być bezpieczne. Ważnym czynnikiem trwałość wybieranych produktów, tak aby pokój służył dłużej niż do pierwszego zabrudzenia ściany dziecięcą oliwką. Jeżeli jesteś w trakcie projektowania pokoju dla swego dziecka na listę niezbędnych materiałów wpisz farby marki MAGNAT.

Dla małego alergika

Aranżacja pokoju dla dziecka ze skłonnościami do alergii jest prawdziwym wyzwaniem. Dlatego warto sięgnąć po wyroby, które nie są toksyczne i nie uczulają. Idealnym produktem jest farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA, która redukuje poziom formaldehydu występującego w powietrzu. Jego źródłem są m.in. meble, panele podłogowe, materiały budowlane, dywany, czy wykładziny. Farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA poprzez redukcję formaldehydu skutecznie przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Posiada szeroką paletę kolorów, dlatego odnajdzie się w każdym wystroju wnętrza. W naszym wybraliśmy barwę A25 Szampański Agat.
MAGNAT Care szampański agat A25 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szampański agat A25 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Rysuj po ścianie

Jednym z zadań rodzica jest rozbudzanie kreatywności naszego malucha. O ileż chętniej dziecko będzie rwało się do rysowania, gdy będzie to mogło robić legalnie na ścianie! Wielu rodziców poznało smak dziecięcej wyobraźni przeniesionej kredkami lub mazakami na świeżo pomalowane ściany salonu czy kuchni. Takie dzieła sztuki nie muszą być jednak gorzką pigułką. Wystarczy, że zdecydujesz się na pomalowanie fragmentu ściany w pokoju dziecka Farbą Tablicową MAGNAT. Po takiej powierzchni doskonale rysuje się kolorową kredą, którą można łatwo usunąć. Radość dziecka gwarantowana.

C61 Szmaragdowy Akwamaryn

Gotowe na wszystko

Biorąc pod uwagę wspomnianą wcześniej ścienną twórczość pociech oraz inne zabrudzenia, które przy dzieciach dość często pojawiają się na ścianach, w pokoju dziecięcym warto użyć ceramicznej farby MAGNAT CERAMIC. Posiada ona ponadprzeciętne parametry odporności na szorowanie i wielokrotne zmywanie oraz sprawia, że powłoki farby nie absorbują zabrudzeń i „trudnych” plam oraz są odporne na środki dezynfekujące. Jeśli nie chcesz malować pokoju swego dziecka po każdej dobrej, ale brudnej zabawie malucha, farba MAGNAT CERAMIC skutecznie Cię przed tym ochroni. W naszej aranżacji ściany mają kolor C61 Szmaragdowy Akwamaryn.

Obraz na ścianie

Ciekawym i oryginalnym pomysłem na aranżację ściany w pokoju dziecięcym jest wymalowanie na niej obrazu. To rozwiązanie jest dużo prostsze od tapetowania i łatwiejsze niż późniejsza zmiana tapety na nową. Malowany motyw można dostosować do wieku dziecka i jego aktualnych zainteresowań, a potem po prostu go przemalować na inny. Do tego typu prac również warto wybrać farby MAGNAT CERAMIC - CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ. Nasz obraz pomalowaliśmy używając kolorów: C30 Srebrzysty Granit, C31 Grafitowy Marmur, C1 Biały Diament oraz C4 Perła Północy. Farby do pokoju dziecięcego powinny być bezpieczne, trwałe, plamoodporne i nie ograniczające swobodnego rozwoju małego człowieka. Wszystkie te warunki spełniają wyróżnione przez nas produkty marki MAGNAT.
MAGNAT Ceramic perła północy C4 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic perła północy C4 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Jak dobrać kolory ścian do małego mieszkania - porady eksperta

  Metraż naszych czterech kątów nie zawsze odpowiada marzeniom o dużych, pełnych światła przestrzeniach. Niewielkie mieszkania też mają mnóstwo zalet – są przytulne, łatwiej w nich utrzymać ciepło czy przeprowadzić remont. Podczas wiosennego remontu warto przemyśleć zmianę barw, jakie dominują w jego w naszym „M”. Zastosowanie odpowiednich kolorów optycznie je powiększy i rozświetli. Sprawdźmy, jakie kolory ścian w małym mieszkaniu będą wyglądały najlepiej.

  dalej
 • Inspiracja

  Nowoczesny wystrój salonu - jakie kolory ścian?

  W eleganckim i nowoczesnym salonie prym wiodą meble o szlachetnych formach i dobrane ze smakiem dodatki. Kluczem do sukcesu jest umiar. Zamiast testować w takich pomieszczeniach trendy, stawiamy na sprawdzoną klasykę, ale w nowej interpretacji. Dotyczy to również palety barw. Jeśli wahasz się, jak dobrać kolory do nowoczesnego salonu, zainspiruj się wnętrzami apartamentów w ekskluzywnych hotelach albo kieruj się kołem barw. Szlachetniej i bardziej wyszukanie wyglądać będą połączenia tych, które leżą po przeciwnej jego stronie. Sprawdź, jak w praktyce zaaranżować przytulny i szykowny pokój dzienny.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść