text.skipToContent text.skipToNavigation

Jedna ściana w innym kolorze – jak wyróżnić wnętrze kolorem?

Istnieje wiele sposobów, aby nijaki pokój zamienić w atrakcyjne wnętrze. Pomysł, który chcemy Ci zaproponować jest ponadczasowy i potrafi całkowicie zmienić atmosferę w pomieszczeniu. Pomalowanie jednej ściany w innym kolorze wyróżni i ożywi Twoje wnętrze. Zobacz, jak zrobić to dobrze.

Jak łączyć kolory ścian?

Planując wprowadzenie do aranżacji jednej ściany w innym kolorze przemyśl paletę kolorystyczną całego pomieszczenia i jaki udział w niej powinny mieć poszczególne barwy. W tym celu warto trzymać się zasady, że 60% należy do odcieni neutralnych jak biele, beże, kremy czy szarości, 30% zarezerwowano dla innej żywszej barwy, która definiuje charakter wnętrza i tylko 10% w wachlarzu barw zajmuje ton akcentujący, którym również możesz pokryć tę jedną ścianę, nad którą tu się pochylamy.
Barwa wyróżniająca powinna być spójna z resztą pomieszczenia, by w pomieszczeniu panowała harmonia. Dlatego też odcień ciepły wprowadzaj do palety ciepłej, a chłodny do chłodnej. Ponadto łącz kolory w taki sposób, abyś czuł się w nich dobrze, jednocześnie nie stwarzając we wnętrzu chaosu.
Twój salon jest urządzony w jasnych barwach? Ma białe ściany i jasne meble? Ciekawym pomysłem będzie przełamanie tej przestrzeni ciemnym brązem np. za pomocą farby MAGNAT Creative CR7 Ekspresyjny Onyks. 
MAGNAT Creative ekspresyj onyks CR7 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative ekspresyj onyks CR7 2,5L

MAGNAT CREATIVE to plamoodporna farba hybrydowa, odporna na płynne zabrudzenia oraz tłuszcze. Daje głęboko matowe wykończenie ścian i ogromny wybór modnych kolorów.

MAGNAT Creative bezdyskus biel CR32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative bezdyskus biel CR32 2,5L

MAGNAT CREATIVE to plamoodporna farba hybrydowa, odporna na płynne zabrudzenia oraz tłuszcze. Daje głęboko matowe wykończenie ścian i ogromny wybór modnych kolorów.

CR38 Bezwzględny Akwamaryn

Która ściana może być w innym kolorze?

Jeśli chcesz wyróżnić wnętrze barwą, tylko jedna ściana powinna być w innym kolorze. Decydując się na pokrycie nim większej ilości płaszczyzn, nie uzyskasz tak mocnego efektu. Którą z nich zatem należy pokryć kolorem akcentującym, by odmienić wnętrze? Ścianę, która w naturalny sposób  przyciąga Twój wzrok, gdy wchodzisz do pokoju, a tym samym centralny punt przestrzeni, w którym  ustawione jest wyposażenie istotne dla danej funkcji wnętrza, jak sofa, telewizor czy kominek.

Jedna ściana w innym kolorze w sypialni? Oczywiście ta z łóżkiem i wezgłowiem. Ten zabieg dekoracyjny jest w stanie odmienić Twoją oazę spokoju i wprowadzić do niej o wiele więcej życia. Idealny pomysł na sypialniane zestawienie kolorystyczne? Ściany pokryte ciemnym, szlachetnym zielono-niebieskim odcieniem farby MAGNAT Creative CR38 Bezwzględny Akwamaryn i jedna ściana za zagłówkiem łóżka pomalowana łagodnym, subtelnym tonem różu produktu MAGNAT Creative CR25 Taktowny Diament. Wyposażenie utrzymane w podobnej kolorystyce uspójni przestrzeń, a złote elementy dodatkowo ją rozświetlą i dodadzą nutę wyrafinowania.
Inspirację wykonano kolore, Magnat Creative CR25 Taktowny Diament i CR38 Bezwzględny Awkamaryn

Jedna ściana w kontrastowym kolorze

Wybierając kolor ściany, którą chcesz wyróżnić, nie bądź nieśmiały. Decyzja o wykorzystaniu takiego rozwiązania to doskonały bodziec do odważnych posunięć, dlatego postaw na mocny kontrast i wybierz barwę intensywną, głęboką, która od razu doda Ci energii, gdy tylko wejdziesz do pomieszczenia. Przykład? Łącz biel z antracytem, butelkową zielenią, granatem lub piękną czerwienią. My zdecydowaliśmy się na duet farb MAGNAT Creative w odcieniach CR32 Bezdyskusyjna Biel i CR22 Wybuchowy Koral.
Dobrze jest jednak złagodzić nieco ten kontrast poprzez włączenie do aranżacji akcentującego koloru w postaci elementów wyposażenia i dekoracji. Zauważ, jak z koralową ścianą doskonale harmonizuje fotel i zasłona w oknie. Miękkości tej barwie dodaliśmy również dzięki jaśniejszym różowym dodatkom. Ideę kontrastu podtrzymaliśmy za pomocą czerni, która doskonale komponuje się z bielą oraz zieleni – barwie, która leży na kole kolorów na przeciw czerwieni.
Powstała w ten sposób dynamiczna i niezwykle energetyczna paleta kolorystyczna, która intryguje, ale jednocześnie sprzyja przyjemnemu spędzaniu czasu w salonie.

Jedna ściana w innym kolorze to również świetny pomysł, gdy chcesz zmienić coś w pomieszczeniu, ale nie planujesz dużego remontu. Rozejrzyj się po swoim pokoju, a potem z palety farb MAGNAT Creative wybierz najlepszy odcień.
MAGNAT Creative bezdyskus biel CR32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative bezdyskus biel CR32 2,5L

MAGNAT Creative wybuch koral CR22 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative wybuch koral CR22 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • ściana nad blatem kuchennym - pas nad blatem min.jpg

  Inspiracja

  Ściana nad blatem kuchennym - 5 pomysłów na jej wykończenie

  Projektując kuchnię zwracamy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na aspekt funkcjonalności. Jednym z ważnych punktów, który należy uwzględnić w swoich planach jest pomysł na ścianę nad blatem kuchennym. Zobacz, co dać nad blatem w kuchni, by gotowanie było jeszcze przyjemniejsze.

  dalej
 • Kolor antracytowy na ścianach - 5 inspiracji min.jpg

  Inspiracja

  Kolor antracytowy na ścianach - 5 inspiracji

  Jeśli do tej pory miałaś wątpliwości, czy ciemne pokrycie ścian może dobrze wyglądać we wnętrach, to nasze inspiracje ścian w intensywnych szarościach na pewno je rozwieją. Antracytowe ściany, bo ten kolor weźmiemy pod lupę, są idealne do nowoczesnego projektowania wnętrz. Każdej przestrzeni potrafią nadać wyjątkowy charakter.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść