text.skipToContent text.skipToNavigation

Kolor antracytowy na ścianach - 5 inspiracji

Jeśli do tej pory miałaś wątpliwości, czy ciemne pokrycie ścian może dobrze wyglądać we wnętrach, to nasze inspiracje ścian w intensywnych szarościach na pewno je rozwieją. Antracytowe ściany, bo ten kolor weźmiemy pod lupę, są idealne do nowoczesnego projektowania wnętrz. Każdej przestrzeni potrafią nadać wyjątkowy charakter.

Antracyt we wnętrzu

Niech żyje kontrast! To właśnie między innymi dla kontrastowych, ultranowoczesnych zestawień barwnych powstały takie farby, jak  MAGNAT Ceramic C54 Stylowy Antracyt. Jeśli uważasz, że same ściany pomalowane tym produktem wyglądałyby ponuro, spójrz jak wielki wpływ na odbiór przestrzeni mają dodatki, które ustawisz na ich tle. Wybierz wyposażenie w jasnym kolorze. Stawiaj na biel, jasną barwę drewna oraz blade odcienie szarości. Ciekawym akcentem kolorystycznych będzie przygaszona zieleń w postaci ceramiki lub suszonych ziół i polnych kwiatów. Możesz również umieścić w przestrzeni drobne czarne elementy. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest lustro powieszone na antracytowej ścianie, od którego odbije się światło lamp i dodatkowo rozjaśni przestrzeń.
MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

KB6 Gwałtowny Antracyt

Z czym łączyć kolor antracytowy?

Kolor antracytowy we wnętrzu doskonale odnajduje się w towarzystwie jasnych barw. Jeśli zatem ściany pomalujesz np. farbą MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom KB6 Gwałtowny Antracyt, budując paletę kolorystyczną wyposażenia używaj bieli, kremów, jasnych beżów, szarości i écru. Doskonale wygląda również przy naturalnej barwie drewna i innych naturalnych surowcach, a także zestawiony z połyskującymi płaszczyznami, które rozpraszają światło. 

Ciemna ściana w sypialni

Jeśli pragniesz, by w twojej sypialni panowała przyjemna, intymna atmosfera, postaw na ciemne kolory ścian. Farba MAGNAT Ceramic C54 Stylowy Antracyt doskonale połączy się z czarną pościelą i czarną oprawą oświetlenia. Chcąc delikatnie rozjaśnić przestrzeń wprowadź jasne szarości oraz jasną, naturalną barwę drewna. Interesującym elementem wykończenia ściany jest biała dekoracyjna listwa przypodłogowa, która oddziela ciemna płaszczyznę od jasnego pokrycia podłogi. Chcesz, by było przytulniej? Na całej powierzchni podłogi połóż miękką wykładzinę z długim włosem, a łóżko przykrywaj miękką narzutą.

Stylowy Antracyt C54

Kolorowy salon

Antracytowa ściana wcale nie oznacza, że w pomieszczeniu nie może być kolorowo. Antracyt jest doskonałym tłem dla wszystkich barw, dlatego uczyń go punktem wyjścia aranżacji swojego salonu. Podziel ścianę na dwie części i jedną z nich pokryj drewnianym, białym panelem dekoracyjnym. Dzięki temu dodasz przestrzeni trójwymiarowości. Drugą natomiast pomaluj farbą MAGNAT Creative CR52 Definitywny Antracyt. Zainwestuj w eleganckie wyposażenie o prostych liniach i formach, ale z designerskim sznytem, utrzymane w jasnej stonowanej palecie barwnej, jak kremy, blade szarości, biel i jasne drewno. Czarne stalowe elementy wykończenia pokreślą nowoczesne podejście do projektu. Tak urządzony salon wypełnij kolorem! Wielobarwne poduszki dekoracyjne czy grafiki na ścianie wprowadzą do wnętrza życie, energię i swój pokój dzienny będziesz mógł nazwać kolorowym, mimo ciemnoszarej ściany.  

W stylu nastolatka

Dzieci w okresie dojrzewania przechodzą okres buntu i często sięgają po ciemne, szare ubrania, a gdy bunt przechodzi, zamiłowanie do tych kolorów zostaje. Wyobraź sobie zatem, jak bardzo zapunktujesz u swojego nastoletniego dziecka, gdy ściany w jego pokoju pomalujesz farbami  MAGNAT Ceramic Care w kolorach A13 Księżycowy Hematyt oraz A17 Nietuzinkowy Kwarc. Na takim tle ustaw stalowe meble ze stali i drewna. Paletę kolorystyczną utrzymaj w czerniach i szarościach. Koniecznie wprowadź jasny mocny akcent, np. w kolorze żółtym, który w połączeniu z ciepłą barwą drewna, miedzianymi dodatkami oraz miękkością tkanin delikatnie ocieplą wnętrze i sprawią, że będzie w nim przytulnie. Jeśli udało nam się rozbudzić w tobie miłość do antracytowych ścian, to jak najszybciej planuj remont, by móc cieszyć się głębią tego wyjątkowego koloru w swoich wnętrzach.
MAGNAT Care księżycowy hematyt A13 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Care księżycowy hematyt A13 2,5L

MAGNAT Care nietuzinkowy kwarc A17 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Care nietuzinkowy kwarc A17 2,5L

Produkty z inspiracji

 • Inspiracja

  Dekoracyjna ściana z perłowym połyskiem. Pomysły na aranżacje wnętrz

  Obserwując trendy w aranżacji wnętrz, można śmiało stwierdzić, że farby i tynki z perłowym połyskiem nie są zagrożone wyjściem z mody, a na pewno nie w najbliższym czasie. To zapewne dobra informacja dla wszystkich miłośników tego efektu. Właściwie nie ma co się dziwić, że perłowy połysk ciągle jest w kręgu zainteresowań designerów i architektów wnętrz, ponieważ do każdego pomieszczenia wnosi życie, głębię i podnosi poziom ich wyrafinowania. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet najbardziej skromnym wnętrzom doda odrobinę luksusu.

  dalej
 • Podstawowe zasady projektowania salonu - porady i wskazówki min.jpg

  Inspiracja

  Podstawowe zasady projektowania salonu - porady i wskazówki

  W salonie spotyka się cała rodzina, by wspólnie się zrelaksować lub oddawać rozrywkom. Przestrzeń salonu łączy domowników, dlatego powinna być przyjemna i zachęcająca do aktywności oraz służąca miłemu spędzania czasu. Zobacz, jak zaprojektować salon marzeń.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść