text.skipToContent text.skipToNavigation

Kolory ścian w pokoju przedszkolaka sprzyjające nauce i zabawie

Kolor ma wielką moc. Inspiruje, pobudza, koi, a nawet leczy. Szczególnie wrażliwe na wpływ otaczających barw są dzieci. Dlatego urządzając pokój dla swojej pociechy powinieneś ostrożnie dobierać paletę kolorystyczną. Zobacz pomysły na pokój dla przedszkolaka, którego kolor będzie wspierał jego rozwój.

Turkusowa oaza spokoju

Wybieraj jasne odcienie błękitów i zieleni. Obie te barwy działają łagodząco na układ nerwowy i mają właściwości relaksujące. Niebieski obniża poziom lęku i agresji, dlatego jest idealny dla dzieci nadpobudliwych, natomiast zielony pozytywnie wpływa na naukę czytania i rozumowanie dziecka. Szukając idealnej barwy do pokoju swego przedszkolaka, możesz użyć połączenia tych barw – subtelnego turkusu. Doskonałym odcieniem farby jest  A4 Turkusowy Akwamaryn z oferty produktów MAGNAT Ceramic Care. Paletę kolorystyczną wnętrza uzupełnij bielą, lekkimi pastelami oraz jasnym drewnem. Takie zestawienie barw pozwoli ci stworzyć spokojną przestrzeń stymulującą prawidłowy rozwój dziecka. Idealny kolor to nie wszystko. Ważne jest również zdrowie. Wybierając farbę MAGNAT Ceramic Care nie tylko zapewnisz ścianom estetyczny wygląd i piękną trwała barwę. Produkt ten oczyszcza powietrze ze szkodliwego formaldehydu, jest antystatyczny oraz posiada powłokę odporną na rozwój bakterii. Farba MAGNAT Ceramic Care jest także plamoodporna, co na pewno doceni każdy rodzic.
MAGNAT Care turkusowy akwamaryn A4 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care turkusowy akwamaryn A4 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Słońce w pokoju przedszkolaka

Chcąc zwiększyć motywację do nauki i działania swego przedszkolaka, zaproś do jego pokoju jasną, ciepłą i wesołą barwę żółtą. Żółty jest synonimem radości i szczęścia, jednak dla twego dziecka przede wszystkim pomoże w koncentracji oraz wspomoże pamięć. Żółtego należy jednak używać z rozwagą, ponieważ w zbyt dużej ilości może zadziałać pobudzająco i wyzwolić złość. Idealne wyważenie uzyskasz, jeśli w pokoju swego dziecka pokryjesz jedną ścianę farbą  MAGNAT Ceramic Care A11 Świetlisty Jassonit, a resztę pomalujesz na biało lub wyłożysz drewnianymi panelami. W pokoju z żółtą ścianą doskonale wyglądać będzie jasna drewniana podłoga, oraz drewniane meble, również w jasnym odcieniu drewna lub białe. Miękkość projektu zapewnią dodatki wykonane z naturalnych materiałów – dywanik ze sznurków czy ręcznie wykonane siedzisko. Rośliny doniczkowe nie tylko pozytywnie wpłyną na jakość powietrza w pokoju, ale również będą żywym soczystym akcentem kolorystycznym.

A11 Świetlisty Jassonit

W ciepłym otoczeniu

Oprócz żółtego, istnieje wiele innych ciepłych barw, które możesz użyć w pokoju dziecka. Ciepłe kolory inspirują, dają szczęście oraz sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Zachęcają również do zabawy i wpływają na pozytywny nastrój malucha. Staraj się wybierać stonowane lub pastelowe odcienie barw. Ostrych i intensywnych kolorów używaj w postaci dodatków. Dotyczy to zwłaszcza barwy czerwonej.  Czerwone ściany, mimo że bardzo energetyczne, mogą mieć negatywny wpływ na nastrój dziecka, wywołując agresję. Ciepłe, harmonijne wnętrze pokoju swojego przedszkolaka zbudujesz malując w nim ściany farbą MAGNAT Ceramic Care w kolorze A25 Szampański Agat i pokrywając podłogę drewnianymi jasnymi panelami. Meble z jasnego drewna, wyposażenie z naturalnych surowców, miękki dywan i białe długie firany będą pięknie wyglądały na takim tle. Wszystkie te składniki połączą się w niezwykle przyjazną przestrzeń.

Kreatywna szarość

A co z chłodnymi kolorami? Czy one również nadają się do pokoju przedszkolaka? Oczywiście! Chłodne barwy mogą uspokajać dzieci, np. wspomniane już wcześniej błękity. Sięgać możesz również po biele i szarości. Jasne chłodne barwy nadają się idealnie do małych pomieszczeń, gdzie mogą optycznie je powiększyć i sprawić, że będą bardziej przestronne. Decydując się na chłodne tło, sięgaj po wyposażenie, które ociepli wnętrze. Przede wszystkim wprowadź dużą ilość drewna w różnych odsłonach – deski, europalety, skrzynki, z których samodzielnie stworzysz meble. Nie zapomnij również o miękkich i przytulnych tkaninach, pastelowych dodatkach i pluszowych zabawkach. Zobacz, jak doskonale może wyglądać szary pokój dla przedszkolaka pomalowany farbą MAGNAT Ceramic Care A15 Mleczny Chalcedon.
MAGNAT Care mleczny chalcedon A15 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care mleczny chalcedon A15 2,5L

129,99 zł

POMYSŁ!

Aranżacja pokoju dla przedszkolaka to okazja do doskonałej zabawy. To podróż po krainie barw i kreatywnych rozwiązań. Do planowania możesz również zaprosić swoje dziecko. Być może w pokoju, który pomagało urządzać, będzie chętniej utrzymywać porządek?

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Jak dobrać odpowiednie kolory ścian w małej sypialni?

  Nieważne, że mała. Ważne, że jest! Osobny pokój do spania jest niezbędny, jeśli chcemy zdrowo się wyspać. Warto urządzić go ze szczególną uwagą – zwłaszcza jeśli chodzi o dobór materiałów i barw.

  dalej
 • 148016522 810x527 na str min..jpg

  Inspiracja

  Jak urządzić modną łazienkę w kolorach beżu i brązu?

  Łazienka najczęściej kojarzy się z bielą i błękitem, ponieważ kolory te dają naturalne poczucie orzeźwienia. Warto jednak zamienić ten barwny duet na coś cieplejszego. Co powiesz na łazienkę w kolorze beżu i brązu? Jeśli z góry zakładasz, że będzie wiało nudą, możesz się pozytywnie zaskoczyć. Te neutralne barwy są niezwykle relaksujące i pozwalają wybić się połyskującej armaturze, a to już całkiem dobry punkt wyjścia do wyjątkowej aranżacji.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść