text.skipToContent text.skipToNavigation

Magia fioletu - oryginalne kolory farb do sypialni

Wybierając kolor ścian do sypialni powinniśmy się w pierwszej kolejności kierować własnym odczuciem. Wielkość pomieszczenia, jego wyposażenie oraz oświetlenie mają oczywiście istotne znaczenie, ale kolor wiodący wnętrza najlepiej dobierać przede wszystkim w oparciu swoje upodobania i intuicję.

Sypialnia

Sypialnia jest strefą prywatną, miejscem gdzie powinniśmy czuć się dobrze, swobodnie, gdzie chcemy odpocząć. Z psychologicznego punktu widzenia, fiolet ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie, gdyż wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor ten sprzyja kontemplacji i zgłębianiu tajników własnej psychiki, jest idealny do medytacji. Przebywanie w sypialni gdzie dominuje fiolet, łagodzi stres, ułatwia zasypianie, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na nasz nastrój i emocje. Wprowadzając barwę fioletową do sypialni możemy sobie zapewnić pomyślne zakończenie i dobry początek każdego dnia.
MAGNAT Care figlarny ametyst A35 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care figlarny ametyst A35 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

C65 lawendowy angelit

Harmonia

Fiolet szczególnie jego silnie nasycone odcienie, lepiej prezentuje się w aranżacjach zharmonizowanych niż kontrastowych. Sypialnia jest miejscem, gdzie szczególnie mocne kontrasty nie są wskazane ze względu na funkcję tego miejsca. Fioletowe odcienie lepiej więc będą się prezentowały w towarzystwie barw neutralnych, złamanych lub harmonizujących o delikatnym nasyceniu.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C65 lawendowy angelit

Minimalizm

Fiolet znakomicie prezentuje się w nowoczesnych odsłonach, w zestawieniu z betonem, bielą i minimalistycznym charakterem aranżacji. Sam kolor niesie w sobie tak duży ładunek dekoracyjny i bogactwo wrażeń, że w zasadzie cała reszta aranżacji powinna pozostać stonowana i subtelna. Barwa ta może stać się także bardzo dobrym pomysłem na odmianę smutnego i nijakiego wnętrza. Pomalowanie jednej lub kilku ścian na fioletowo sprawi, że przestrzeń ta odmieni się radykalnie.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C36 fiołkowy ametyst

C36 fiołkowy ametyst

A36 magiczny spinel

Luksus i elegancja

Barwa fioletowa w szczególności purpura, kojarzona jest także z luksusem i elegancją. Komfortowe wnętrza pełne przepychu i odwagi także korzystają z magii fioletu wykorzystując go w swoich aranżacjach. Kolor ten znakomicie prezentuje się w towarzystwie złota, srebra a także kryształów i szkła.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic A36 magiczny spinel

Pokój dziecka

Kolor fioletowy jest ciekawą propozycją do stworzenia wyjątkowej sypialni dziecięcej. Pomoże on maluchowi wyciszyć się przed snem po dniu pełnym wrażeń, w czasie zabawy będzie stymulował procesy koncentracji a cieplejsze odcienie fioletu stworzą we wnętrzu przytulną i pełną bezpieczeństwa atmosferę.
Kolor fioletowy posiada niezliczone bogactwo odcieni. Jest on świetnym pomysłem na kolor do sypialni dla wszystkich tych, którzy tę barwę lubią i zechcą skorzystać z jego dobroczynnego wpływu tak na psychikę mieszkańców jak i estetykę wnętrza.
MAGNAT Care figlarny ametyst A35 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care figlarny ametyst A35 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • 1237106380 810x527 min na str.jpg

  Inspiracja

  Amarantowy kolor ścian - sposób na przełamanie koloru we wnętrzach

  Kolor amarantowy pochodzi od głębokiej barwy kwiatów amarantusa i można go umiejscowić na pograniczu czerwieni i fioletu. Amarantowe ściany nadają wnętrzom wyrafinowany klimat i wprowadzają szczyptę luksusu. W zależności od tonacji, może być energetyczny i drapieżny lub dystyngowany, elegancki i tajemniczy. W każdej z tych odsłon kusi i nie można przejść wobec niego obojętnie.

  dalej
 • Kolor antracytowy na ścianach - 5 inspiracji min.jpg

  Inspiracja

  Kolor antracytowy na ścianach - 5 inspiracji

  Jeśli do tej pory miałaś wątpliwości, czy ciemne pokrycie ścian może dobrze wyglądać we wnętrach, to nasze inspiracje ścian w intensywnych szarościach na pewno je rozwieją. Antracytowe ściany, bo ten kolor weźmiemy pod lupę, są idealne do nowoczesnego projektowania wnętrz. Każdej przestrzeni potrafią nadać wyjątkowy charakter.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść