text.skipToContent text.skipToNavigation

Nauka w domu to wyzwanie! Jak dobrać kolory ścian, które wzmocnią koncentrację i pomogą w nauce?

Światowa pandemia koronawirusa postawiła nas wszystkich w sytuacji, jakiej nie znaliśmy do tej pory. Wiele dziedzin życia musiało zmienić swój format. Nowa rzeczywistość jest dość trudna do przyjęcia, mimo wszystko warto próbować się w niej odnaleźć i starać się dostosować do nowych reguł. Część aktywności przeniosła się do internetu, a jedną z nich jest nauka. Biorąc pod uwagę, że teraz każdy uczeń spędza wiele godzin w domu przed komputerem, warto zadbać, by jego pokój był dostosowany do nauki zdalnej.

Pokój sprzyjający nauce

Warunki, w jakich dziecko się uczy, są bardzo ważne i to doskonale wie każdy rodzic. W dobie zdalnego nauczania należy jednak zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ obecnie pokój pociechy stał się również jego szkołą, w której spędza dużo czasu. Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór biurka, na którym może swobodnie położyć łokcie i zeszyt, gdy na blacie stoi już komputer oraz krzesła podpierającego kręgosłup. Biurko powinno być tak ustawione względem okna, by naturalne światło padało na odsłoniętą część blatu. Możesz je ustawić przodem do okna lub bokiem, według zasady: praworęczni powinni mieć okno po lewej stronie, leworęczni po prawej. Zadbaj również o odpowiednie doświetlenie pola do pracy. Optymalna barwa światła lampy na biurku to przedział 3000-4000 K.
MAGNAT Care nietuzinkowy kwarc A17 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care nietuzinkowy kwarc A17 2,5L

129,99 zł

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

MAGNAT Care mleczny chalcedon A15 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care mleczny chalcedon A15 2,5L

129,99 zł

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

A58 Morski Tanzanit

Kolor sprzymierzeńcem zdobywania wiedzy

Poza technicznymi aspektami aranżacji przestrzeni do nauki, pojawia się kwestia kolorystki. Biorąc pod uwagę, jak duży wpływ na nastrój mają barwy, warto przyłożyć się do wyboru odpowiedniego koloru ścian w pokoju dziecka. Zapamiętaj regułę: ciepłe kolory pobudzają, a zimne – wyciszają, uspokajają i nie rozpraszają uwagi. Jeśli Twojemu dziecku nie brakuje energii, przebieraj w szarościach, odcieniach niebieskiego czy chłodnych zieleniach. Idealnym kolorem jest m.in. A58 Morski Tanzanit z oferty farb MAGNAT Ceramic Care. Niebieski optycznie powiększy wnętrze i będzie sprzyjać koncentracji. Doskonałym pomysłem może być również pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową. W tym celu wybierz produkt MAGNAT Magnetyczna Farba Tablicowa. Za pomocą białej i kolorowej kredy na takiej ścianie Twoje dziecko będzie mogło swobodnie pisać i rysować, co na pewno sprawi mu dużo frajdy i przyniesie odprężenie podczas przerw między lekcjami.

Barwy pobudzające myślenie

Miejsce przeznaczone do nauki powinno stymulować, pobudzać mózg do kreatywnego myślenia i wspierać twórcze działania. Barwą, która spełnia wszystkie te warunki jest  pomarańcz. Ta ciepła barwa ma w sobie duży pierwiastek optymizmu, dzięki czemu zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości i sprawia, że chce się żyć! Ta ostatnia właściwość może być szczególnie cenna w obliczu rozłąki z rówieśnikami. Trzeba z nią jednak uważać, żeby nie dekoncentrowała podczas nauki. Wybieraj zatem jej przygaszone, rozbielone, pastelowe odcienie. Jeśli podoba Ci się pomysł wprowadzenia pomarańczu, ściany w dziecięcym pokoju pomaluj farbą MAGNAT Ceramic Care A49 Indyjski Awenturyn.
MAGNAT Care indyjski awenturyn A49 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care indyjski awenturyn A49 2,5L

103,99 zł

Pokój do pracy analitycznej

W przypadku działań analitycznych potrzebne jest przede wszystkim skupienie, dlatego unikaj intensywnych barw, które mogą rozpraszać uwagę. Decyduj się na odcienie spokojne i czyste. Idealne znajdziesz w grupie barw neutralnych, jak stonowane beże lub szarości. Ściany w pomieszczeniach do pracy analitycznej maluj jednym kolorem. Jeśli jednak masz ochotę na łącznie barw, trzymaj się zrównoważonej tonacji, rezygnując ze ściany wyróżniającej, której barwa zdominowałaby wnętrze. W swojej palecie spróbuj uwzględnić odcień A24 Śnieży Dolomit z oferty MAGNAT Ceramic Care.

Biel i zieleń roślin

Wśród kolorów sprzyjających nauce króluje również biel. Wbrew pozorom biały ma wiele odcieni. Od chłodnych z domieszką błękitów, po ciepłe z  poświatą żółcieni i od wyboru temperatury koloru zależy charakter całej aranżacji. Biel w pokoju przeznaczonym do nauki sprawi, że przestrzeń będzie lekka. Jasne pomieszczenia są przyjazne zarówno zdobywaniu wiedzy jak również stanowią doskonałe tło dla wyposażenia. Zobacz, jak dużo powietrza wydaje się być w tym pomieszczeniu, dzięki ścianom pokrytym farbą MAGNAT Ceramic Care w kolorze A1 Szlachetna Biel. Wstaw do pokoju dziecka żywe rośliny doniczkowe. Te niepozorne „kwiaty” mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Jonizują powietrze, nawilżają je i jednocześnie oczyszczają z zanieczyszczeń. Mają również zbawienny wpływ na układ nerwowy – dodają energii i poprawiają humor, a patrzenie na nie koi zmęczone oczy.
MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

Miejmy nadzieję, że szkoła zdalna nie będzie się przeciągać w nieskończoność i że w końcu wirus przestanie stanowić problem w codziennym życiu. Do tego czasu zadbaj jednak o odpowiednie warunki do nauki dla swego dziecka. Po powrocie do szkoły, pokój odświeżony według naszych wskazówek nadal będzie dobrym miejscem do zabawy i innych aktywności.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  4 pomysły na ściany w małym przedpokoju

  Przedpokój jest bardzo ważną częścią domu, swoistą wizytówką mieszkania, dlatego warto zadbać o to, by jego wnętrze było wyjątkowe i stylowe. Korytarz jest o wiele mniejszy, niż przeciętny pokój, dlatego udekorowanie go stanowi prawdziwe wyzwanie. Sugerujemy, by nie bagatelizować jego roli i przyłożyć się do wystroju w takim samym stopniu, jak do reszty przestrzeni. Korytarze dają wiele możliwości aranżacyjnych, jednak bazą każdego projektu są ściany. Zobacz nasze propozycje pokrycia ścian, idealne do małego przedpokoju. Do inspiracji dodaj szczyptę swojego charakteru i baw się tworząc przestrzeń, której nikt nie przeoczy.

  dalej
 • Inspiracja

  Kontrastowe kolory w salonie - poznaj najlepsze zestawienia

  W tym sezonie oficjalnie żegnamy nudę. Szukamy niecodziennych pomysłów na aranżację wnętrz, takich, które od progu zachwycą naszych gości, domownikom umilą czas spędzany w czterech ścianach, a przy okazji będą świadczyć o naszej znajomości trendów. Jednym z najprostszych, a przy tym najefektywniejszych metod na odświeżenie wystroju salonu są kontrastowe zestawienia barw. Przede wszystkim pełnią estetyczną funkcję, ale oprócz tego również skutecznie wymodelują przestrzeń. Na jakie kontrasty kolorów na ścianach postawić w tym sezonie? Prezentujemy najlepsze pomysły.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść