text.skipToContent text.skipToNavigation

Malowanie wysokich pomieszczeń - na co zwrócić uwagę?

Malowanie wysokich pomieszczeń to wyzwanie z dwóch względów: po pierwsze istotne jest osiągnięcie wrażenia przytulności i optyczne obniżenie sufitu, z drugiej: malowanie 5 m ścian może przysparzać techniczne trudności. Jak pomalować wysokie ściany, jak pomalować wysoki sufit? To pytanie, na które dziś odpowiadamy.

1. Obniżenie zbyt wysokiego sufitu

W wysokich pomieszczeniach najważniejsze jest zniwelowanie efektu studni, optyczne obniżenie sufitu i sprawienie, że przestrzeń wyda się szersza. Najprostszą metodą na korekcję wnętrza jest pomalowanie sufitu o kilka tonów ciemniejszy odcień, niż wewnętrzne ściany. W tym celu można zastosować farbę w odcieniu Stylowy Antracyt (C54), a resztę pomieszczenia pomalować farbą Jaspis Picasso (C53) z kolekcji produktów ceramicznych marki Magnat. Jeśli ciemne szarości wydają Ci się zbyt smutne, z takim samym powodzeniem możesz zastosować gamę brązów, chociażby Kawowy Onyks (C12) oraz Delikatny Bronzyt (C9).

MAGNAT Ceramic delikny bronzyt C9 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic delikny bronzyt C9 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C2 Aksamitny Agat

2. Poszerzanie wnętrza

Żeby wizualnie poszerzyć wysokie pomieszczenie, możesz zastosować dekoracyjne malowanie ścian. Świetnym pomysłem, szczególnie w pomieszczeniach, w których możemy poeksperymentować do woli z aranżacją, czyli na przykład w jadalni, pokoju nastolatka, kuchni lub łazience, jest pomalowanie horyzontalnych pasów. W tym celu malujemy ściany kolorem bazowym, na przykład farbą w odcieniu Aksamitny Agat (C2) z kolekcji ceramicznych produktów Magnat. Następnie, precyzyjnie wyznaczając granice za pomocą taśmy papierowej, malujemy linie w ciemniejszych kolorach. Mogą różnić się grubością i odcieniami – na pastelowym tle sprawdzi się na przykład odcień Koralowa Laguna (C26)Wyszukany Aragonit (C25). Przy okazji warto pamiętać, żeby wpływ na efekt będą miały również meble o odpowiedniej formie. Długie, wiszące w poprzek pokoju półki lepiej zaaranżują tego rodzaju przestrzeń, niż wysokie regały. Zwróć też uwagę na oświetlenie – zamiast długich żyrandoli, wybierzmy te skierowane na ściany.

3. Ciemna góra, ciemny dół

Malując wysokie pomieszczenie, możemy wykorzystać jeszcze jedną optyczną sztuczkę. Ściany pomalowane na nasz ulubiony kolor „zamknijmy” od góry dość szerokim, kilkunastocentymetrowym pasem w ciemniejszym odcieniu, jednocześnie stosując go również na podłodze. Jak to zrobić? Załóżmy, że podstawowym kolorem w salonie będzie odcień farby ceramicznej Magnat Szary Piryt (C29). W takiej sytuacji za pomocą taśmy papierowej odetnij od sufitu i ogranicz od dołu pas w odcieniu Jaspis Picasso (C53). Wybierz też panele lub wykładzinę w zbliżonej kolorystyce, dzięki czemu nieco „skrócisz” pokój.
MAGNAT Ceramic jaspis picasso C53 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic jaspis picasso C53 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  3 pomysły na salon z cegłą na ścianie - oryginalne aranżacje

  Salon z cegłą na ścianie to wizja mocnej, bezpretensjonalnej aranżacji. Cegła, zwłaszcza czerwona, to surowy, ale wdzięczny materiał budulcowy i dekoracyjny. Kiedyś stosowana na zewnątrz, dziś często trafia „na salony”.

  dalej
 • Inspiracja

  Kolory ścian w nowoczesnym biurze - 5 inspirujących aranżacji

  Biuro to miejsce, w którym spędzamy 1/3 doby, a często i więcej. Idealne biuro pomaga w realizowaniu zawodowych celów. W zależności od branży oznacza to jednak coś innego. W jednym przypadku pożądana jest kreatywność, w innym skupienie na zadaniu. Oprócz sposobu, w jaki zaaranżowana jest jego przestrzeń, niebagatelną rolę w budowaniu przyjaznego środowiska pracy grają kolory.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść