text.skipToContent text.skipToNavigation

Najlepsze kolory ścian do pokoju gimnazjalisty

Uniwersalne kolory

Stoisz przed dylematem, jaki kolor ścian w pokoju dziecięcym, szczególnie tym należącym do starszego ucznia, będzie najlepszy? Cóż, nastolatki dość często zmieniają swoje estetyczne upodobania, dlatego jeśli nie chcesz odświeżać ścian co sezon, postaw na takie barwy, które zniosą liczne eksperymenty aranżacyjne. Zobacz, jakie kolory ścian w pokojach młodzieżowych polecają nasi eksperci.

MAGNAT Care szklisty topaz A3 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szklisty topaz A3 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Kolor ścian w pokoju młodzieżowym dla dziewczyny

Dziewczyny kochają inspirować się trendami, które podpatrzyły w internecie lub w lifestyle'owych magazynach. Często już od najmłodszych lat są doskonale obeznane w trendach i dobrze wiedzą, co jest aktualnie modne. Zdarza się, że zainspirowane swoimi ulubionymi blogerkami, co sezon chcą odświeżać wygląd swojego pokoju. Żeby uniknąć bezustannego przemalowywania ścian, lepiej postawić na wdzięczne, ale dość uniwersalne odcienie, które stanowią bazę dla wielu różnych aranżacji. Dla przykładu, dziewczęcy i subtelny odcień Wyszukany Aganit (C25) z kolekcji ceramicznych farb marki Magnat to znakomite tło zarówno dla designerskich mebli w ciemnej kolorystyce i dodatków z tworzywa w stylu lat 60., jak i romantycznych akcentów z przewagą naturalnych tkanin w kwiaty i akwarelowe wzory.

C59 Szary Kwarc

Ciemniejsze detale

Gimnazjalistkom może też spodobać się pomysł pomalowania wszystkich ścian w pokoju na ciemno. Zamiast jednak decydować się na stosowanie ciemnoszarej farby na wszystkich ścianach, ustalcie, że pomalujecie w ten sposób tylko jedną z nich, na przykład tę znajdującą się w sąsiedztwie biurka czy za łóżkiem. Jeśli wszystkie ściany będą pomalowane takim odcieniem jak Alabastrowy Kryształ (C62) z linii MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ, może im towarzyszyć ciemniejsza płaszczyzna, chociażby pomalowana farbą w odcieniu Szary Kwarc (C59). Mocny kontrast złagodzą miękkie faktury tapicerki czy zasłon.

Kolor ścian w pokoju młodzieżowym dla chłopaka

Chłopcy w okresie gimnazjalnym również bywają wymagający i często niełatwo jest sprostać ich oczekiwaniom. Wybierając kolor ścian w pokoju ucznia warto zapytać go o zdanie i na drodze kompromisu zdecydować się na kolor, który będzie przyjemny w odbiorze i spójny z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli nie chcemy wymieniać kompletu mebli, który powinien posłużyć jeszcze kilka lat, dobierzmy kolor ścian pod ich kątem. Kolor frontów można powtórzyć na większych płaszczyznach, na przykład stosując o kilka tonów jaśniejszy odcień. I tak oliwkowym meblom może towarzyszyć odcień Energetyczny Oliwin (A43) z kolekcji MAGNAT CERAMIC CARE, a tym pomarańczowym – energetyczny odcień Zmysłowy Aragonit (A46) z tej samej linii. Gimnazjaliści bardzo lubią też szeroką paletę „dorosłych” szarości, od bardzo jasnego Kryształowego Chalcedonu (A47) po ciemny Księżycowy Hematyt (A13). Przy okazji warto zwrócić uwagę na rodzaj farby – ceramiczne produkty MAGNAT CERAMIC CARE będą znakomitym wyborem: są trwałe, odporne na zabrudzenia i wielokrotne szorowanie, a przy tym zmniejszają ilość szkodliwego formaldehydu w powietrzu, dzięki czemu w pokoju dziecięcym śpi się zdecydowanie bezpieczniej. W szerokiej palecie odcieni każda, nawet najbardziej kapryśna pociecha, z całą pewnością znajdzie idealny odcień dla siebie!
MAGNAT Care księżycowy hematyt A13 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care księżycowy hematyt A13 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Bez nazwy.png

  Porada

  Mycie i czyszczenie ścian przed malowaniem ̶ praktyczne porady

  Planujesz remont? Pamiętaj, że zanim przystąpisz do malowania ścian, należy je umyć i dokładnie wyczyścić. Etap ten jest praktycznie tak samo ważny jak wybór koloru farby. Warto poświęcić trochę więcej czasu i zadbać o przygotowanie ścian przed pokryciem ich wybranym produktem. Dzięki temu uzyskasz znacznie lepsze wykończenie.

  dalej
 • Porada

  Stiuk. Jak samodzielnie udekorować ścianę?

  Pomysłów na dekoracyjne wykończenie ścian jest wiele. Wybór odpowiedniej metody zależy głownie od aranżacji pomieszczenia i naszych preferencji. Jednym z prostszych sposobów na uzyskanie szybkiego i trwałego efektu jest pokrycie ścian lub sufitów stiukiem, czyli cienkowarstwową masą dekoracyjną.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść