text.skipToContent text.skipToNavigation

Potęga kolorów w biurze - sprawdzone zasady feng shui

Feng shui jest chińską filozofią, która zajmuje się zależnościami pomiędzy energią przyrody, a siłami życiowymi ludzi. To rozległa dziedzina wiedzy o interakcjach między człowiekiem, jego otoczeniem i czasem. Według niej, miejsca, w których mieszkamy i pracujemy mają wpływ na nasze zdrowie, relacje, a nawet na osiągnięcia zawodowe. Dlatego coraz częściej zasady feng shui stosuje się nie tylko w mieszkaniach, ale i w biurach. Chińczycy wierzą, że stosowanie zasad feng shui (feng oznacza wodę, shui – wiatr) pomaga uzyskać kontrolę nad swoim życiem i realizować swoje życiowe cele. Feng shui jako sztuka aranżowania przestrzeni operuje rozmieszczeniem przedmiotów w przestrzeni, materiałami, kształtami, kolorami - po to, aby ukierunkować energię w pomieszczeniu tak, by działała dla dobrostanu jego mieszkańca czy użytkownika. Umiejętne zastosowanie zasad feng shui wprowadza równowagę do życia poprawiając jego jakość na różnych płaszczyznach, daje też dobre samopoczucie i zdrowie.
MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C51 Piaskowy Marmur

Wnętrze biurowe

Odpowiednie zaaranżowanie wnętrza biurowego zapewnia komfort pracownikom, którzy - nie musząc przeciwdziałać blokadom energetycznym - mogą skupić się na pracy i wykorzystywać cały swój potencjał intelektualny. Ważne jest zarówno ustawienie mebli i oświetlenia, jak i kolorystyka zastosowana we wnętrzu. Kolor w prosty sposób wnosi właściwą energię do pomieszczenia. Każda barwa jest ekspresją jednego z pięciu żywiołów feng shui: drzewa, metalu, ognia, wody i ziemi.

Kolory ognia

Wspierają starania dążące do osiągnięcia sukcesu w pracy, uzyskania uznania, dobrej reputacji i sławy. Dlatego dobrym pomysłem będzie zastosowanie kolorów ognia, czyli czerwieni, purpury i mocnych odcieni żółtego oraz pomarańczowego wszędzie tam, gdzie zależy nam na osiąganiu sukcesów. Te kolory pobudzają też kreatywność i korzystnie wpływają na relacje międzyludzkie. Dlatego sprawdzą się szczególnie dobrze w gabinecie dyrektora artystycznego, pokoju grafików, copywriterów, czy też na sali, w której odbywają się burze mózgów. W zaprezentowanej aranżacji użyliśmy połączenia kolorów MAGNAT Ceramic C20 Tygrysie Oko, C31 Grafitowy Marmur oraz C1 Biały Diament.

C20 Tygrysie Oko

Kolory ziemi

Czyli jasny żółty, beżowy, brązowy wspierają element żywiołu ziemi, czyli nadzieję, spokój, stabilność. Świetnie nadadzą się do gabinetu prezesa, a także na recepcji – jeśli zależy nam na budowaniu wizerunku stabilnej, godnej zaufania firmy. Odpowiednim kolorem w takim przypadku Będzie MAGNAT Ceramic C49 Kamień Faraonów.

C49 Kamień Faraonów

C50 Czekoladowy Krzemień

Kolory metalu

Wspierają precyzyjność, klarowność, skuteczność, kreatywność, dokładność i efektywność. Są to kolory: szary, biały, srebrny, metaliczny. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu biurowym, a szczególnie w pokojach pracowników IT, księgowości, HR. Takimi kolorami do efektywnej pracy są MAGNAT Ceramic C50 Czekoladowy Krzemień w połaczeniu z C31 Grafitowy Marmur.

C56 Tajemnica Szafiru

Kolory wody

Czyli niebieski i granatowy, wprowadzają energię urodzaju, a także spokoju, swobody i świeżości. Woda jest symbolem profesjonalizmu i dobrej komunikacji, dlatego tych barw nie powinno zabraknąć w żadnym. Jednym z jej odcieni, który nadaje spokoju wnętrzu jest MAGNAT Ceramic C56 Tajemnica Szafiru.

Kolory drzewa

Jako element tego żywiołu wnoszą do wnętrza energię zdrowia, witalności i wzrostu. Drzewo wspiera dążenie do dobrobytu i zamożności, a jego kolory to brąz i zieleń. Obie barwy sprawdzają się w gabinetach członków rady nadzorczej, zaś sama zieleń – szczególnie ta intensywna i soczysta - podniesie witalność pracowników. Warto stosować ją w miejscach ich wypoczynku. Obraz idealnego biura, jaki rysuje się na podstawie tych zasad, to przestrzeń z dominującymi bielami i szarościami, przełamana elementami w różnych kolorach. W idealnym biurze nie powinno zabraknąć koloru czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego i niebieskiego. Dzięki temu wszystkie procesy zachodzące w firmie będą równomiernie wspierane.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiracja

    Oświetlenie a kolory ścian

    dalej
  • Inspiracja

    Ściany w kolorze lawendy - zobacz 5 stylowych aranżacji salonu

    dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść