text.skipToContent text.skipToNavigation

Nowoczesna dekoracja ściany - 5 pomysłów na ścianę w salonie 

Salon to wizytówka mieszkania. Miejsce spotkań z rodziną i znajomymi, miejsce odpoczynku i rozrywki, ale coraz częściej też miejsce pracy (dla pracujących zdalnie i uczniów, którzy lubią odrabiać lekcje przy rodzicach). Pomieszczenie służące tak wielu celom, zajmujące też największą powierzchnię mieszkania, powinno być zaprojektowane funkcjonalnie i zgodnie z modnymi trendami.

Te szczególnie mocno akcentują nowoczesne dekoracje ścian jako ważny element wnętrza. Element, który buduje jego styl i charakter.

Oto pięć pomysłów na ścianę w salonie z wykorzystaniem nowoczesnych dekoracji.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Dyskretny urok trawertynu

MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w formie sypkiej.

Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Ciekawie prezentuje się na detalach architektonicznych, takich jak kominki, kolumny itp. Urozmaica wnętrze i nadaje mu ciepłą elegancję.

ZESTAW MAGNAT STYLE TRAWERTYN

150,98 zł

MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny zapewniający trwałe wykończenie powłoki i oddychanie ścian. Dzięki recepturze opartej na bazie spoiwa wapiennego struktura jest odporna na działanie bakterii i grzybów. Odpowiednia aplikacja pozwala odwzorować naturalny trawertyn z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Przeznaczony do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń i do zdobienia detali architektonicznych. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Trawertyn, MAGNAT Style Farba Podkładowa, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

Ściana malowana piaskiem

MAGNAT Style Samum to akrylowa farba przeznaczona do dekoracji ścian wewnętrznych, tworząca strukturę „piasku naniesionego przez wiatr”.

Dzięki zastosowaniu specjalnych wypełniaczy kwarcowych uzyskujemy przestrzenną dekorację o niejednorodnym połysku, w dwóch odcieniach tego samego koloru. Efekt końcowy zależy od techniki aplikacji i zastosowanego narzędzia – pędzla lub rękawicy dekoracyjnej.

Tworzy strukturę „rozsypanego piasku” oraz powierzchnie o niejednorodnym połysku, co w efekcie daje bardzo oryginalny wygląd ściany, a przez to całego wnętrza.

ZESTAW MAGNAT STYLE SAMUM

564,95 zł

MAGNAT Style Samum to akrylowa struktura dekoracyjna, tworząca efekt „rozsypanego piasku”. Przeznaczona do aplikacji wewnątrz pomieszczeń i zdobienia detali architektonicznych. Dzięki zastosowaniu specjalnych wypełniaczy kwarcowych, tworzy przestrzenną dekorację o niejednrodnym stopniu połysku, w dwóch odcieniach tego samego koloru. Łatwa aplikacja pozwala tworzyć różne efekty, w zależności od metody aplikacji i zastosowanego narzędzia. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Samum, Magnat Grunt, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Pigment barwiący. Do wybarwienia struktury dostępnych jest 14 receptur kolorystycznych.

Klasyka zawsze na czasie

MAGNAT Style Marmur Klasyczny to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu, przy pomocy której można kształtować dowolne wzory, uzyskując różne efekty końcowe.

Przeznaczona jest do tworzenia powłok dekoracyjnych o grubości 5 mm wewnątrz pomieszczeń. Idealnie nadaje się do dekorowania i podkreślania detali we wszystkich stylach architektonicznych – klasycznym, stylizowanym, jak i nowoczesnym.

Marmur ceniony był zawsze, ostatnio jednak stał się znowu bardzo popularny i odważnie wkroczył do mieszkań.

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

226,47 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Wnętrza w stylu boho - poznaj najlepsze aranżacje

  Boho chic to barwny kolaż inspiracji z całego świata, nawiązań do estetyk minionych dekad i odniesień do sztuki. We wnętrzach utrzymanych w tym idealnym dla indywidualistów stylu pojawiają się liczne wzory, intensywne barwy, ręcznie robione dodatki oraz tkaniny o interesujących fakturach. Etniczne akcenty sąsiadują z retro designem, a uzupełnieniem nowoczesnych mebli są skarby wyszperane na pchlich targach. Bazą wnętrz w stylu boho mogą być zarówno kolorowe, jak i białe ściany. Jak zachować proporcje i z sukcesem zaaranżować mieszkanie w artystycznym duchu?

  dalej
 • Inspiracja

  Jaki kolor ścian do szarych mebli?

  Jaki kolor ścian pasuje do szarych mebli? To problem, który nurtuje wielu z nas. Szare meble są modne i nowoczesne, ale ich elegancki charakter warto wydobyć odpowiednimi barwami w otoczeniu. Popielata kanapa czy fotel mogą wyglądać interesująco zarówno na tle ciemniejszej szarości, jak i płaszczyzny mocnego fioletu. Sprawdzamy, na jakie kolory pomalować ściany we wnętrzu z szarymi meblami, wykorzystując czas wiosennych prac renowacyjnych w mieszkaniu.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść