text.skipToContent text.skipToNavigation

Oryginalne pomysły na malowanie ścian ̶ pasy, wzory, szablony

Monochromatyczne ściany

Znudziły Ci się monochromatyczne ściany? Możesz je ozdobić obrazami, grafikami, rodzinnymi zdjęciami lub lustrami w ciekawych ramach. Co powiesz jednak na coś bardziej oryginalnego? Wybierz kreatywny sposób aranżacji powierzchni i stwórz wyjątkowe dzieła sztuki bezpośrednio na swoich ścianach. Zobacz pomysły na niebanalne malowanie ścian we wzory.
MAGNAT Creative White 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Creative White 2,5L

72,29 zł

Prawdziwie trwała biel odporna na działanie UV? Tylko z MAGNAT Creative White. To lateksowa farba do aranżacji wnętrz o głęboko matowym wykończeniu i antyrefleksyjnych właściwościach, charakteryzująca się zmniejszonym przywieraniem kurzu. Nie chlapie podczas malowania i charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża.

MAG STYL FARBA TABLI.CER.CZARNY 0,75L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAG STYL FARBA TABLI.CER.CZARNY 0,75L

95,99 zł

Farba Tablicowa MAGNAT o ceramicznej formule to praktycznie i efektowne rozwiązanie. Przy użyciu kredy na powierzchniach nią pokrytych można tworzyć notatki, wykresy, a nawet obrazy. Produkt charakteryzuje się wyjątkową odpornością na mycie i ścieranie na mokro. Pisz i rysuj bez ograniczeń

Jak pomalować ponadczasowe paski?

Szukasz prostego sposobu na pomalowanie ścian we wzory? Wybierz ponadczasowe pasy, które nie tylko będą ciekawą dekoracją wnętrza, ale również pomogą Ci na korekcję proporcji pomieszczenia. Pionowe pasy bowiem optycznie je podwyższą i zwężą, natomiast poziome wizualnie poszerzą pokój i obniżą strop.

Bez najmniejszych problemów wykonasz je samodzielnie przy użyciu prostych narzędzi oraz farby MAGNAT Creative w dwóch odcieniach do wyboru. Produkt ten zapewnia doskonałe krycie, nie chlapie podczas malowania i bez problemu pokryjesz nim ścianę za pomocą wałka lub natrysku. Ponad to MAGNAT Creative jest odporna na plamy z tłuszczu i płynne zabrudzenia, łatwa w usuwaniu ewentualnych zanieczyszczeń i odporna na zmywanie i szorowanie.

Jak samodzielnie namalować pasy na ścianie?

 1. 1. Pomaluj całą ścianę na jaśniejszy z wybranych kolorów, np. C71 Liliowy Aragonit, poczekaj minimum 2 godziny aż farba wyschnie, a następnie nałóż drugą warstwę produktu i również odczekaj dwie godziny.
 2. 2. Po tym czasie za pomocą miarki i ołówka odmierz na ścianie równomierne odległości między poszczególnymi pasami i zaznacz je na ścianie używając taśmy malarskiej dobrej jakości, z ostrymi krawędziami, potrzebna będzie również poziomica.
 3. 3. Zamaluj wyznaczone przestrzenie ciemniejszą farbą, np. CR49 Błyskotliwy Hematyt i następnie delikatnie usuń taśmę, gdy farba jest jeszcze mokra.
 4. 4. Ponownie przyklej taśmę malarską, nałóż drugą warstwę ciemniejszej farby na pasy i delikatnie usuń taśmę, ściągając ją prostopadle zanim farba wyschnie, tj. po ok. 15 minutach od pomalowania. Po dwóch godzinach uzyskasz oryginalne wzory na ścianie.

CR29 Nieustępliwy Tanzanit

Szablon Ci pomoże!

Jeśli chcesz mieć ciekawe wzory na ścianie, sięgnij po różnorodne szablony. To ciekawy pomysł na stworzenie grafiki, który wymaga jedynie pewnej ręki i odrobiny cierpliwości oraz dwóch odcieni farb kontrastujących ze sobą. Dzięki kontrastowym barwom wzór wyróżni się z tła i będzie go można łatwo zauważyć nawet w słabo oświetlonym pomieszczeniu.
Jak namalować wzór na ścianie za pomocą dekoracyjnego szablonu?
 1. Pomaluj ścianę na wybrany kolor, np. farbą MAGNAT Creative CR1 Biały, poczekaj 2 godziny aż farba wyschnie, a następnie nałóż drugą warstwę produktu i również odczekaj dwie godziny.
 2. Za pomocą taśmy malarskiej bardzo dokładnie przymocuj szablon do ściany.
 3. Nanieś na ścianę ciemniejszą farbę np. CR29 Nieustępliwy Tanzanit w miejsca wyznaczone przez szablon ̶  ważne, aby krawędzie szablonu dokładnie przylegały do ściany.
 4. Delikatnie usuń szablon i taśmę malarską i pozostaw do wyschnięcia.

Geometria na ścianie

Innym sposobem na niebanalną aranżację jest malowanie geometrycznych wzorów na ścianach. Do tego również potrzebujesz jedynie taśmę malarską, farby MAGNAT Creative, odrobinę wyobraźni i szczyptę cierpliwości. Bazując na wcześniejszych wskazówkach wcielisz się w artystę i bez problemów samodzielnie ozdobisz wnętrze salonu. Powstałe w ten sposób dekoracje ścienne z powodzeniem zastąpią obrazy, grafiki czy fotografie oprawione w ramy.
Nie bój się eksperymentować. Samodzielne malowanie ścian w pasy, geometryczne wzory lub kształty odrysowane od szablonów dadzą Ci dużo satysfakcji i wprowadzą do Twego domu pozytywną energię, świeżość i oryginalność.
 
MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Wnętrze, w którym każdy czuje się dobrze min.jpg

  Inspiracja

  Jak urządzić modny, przytulny salon - poradnik

  Salon to takie miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu na wspólnych aktywnościach. To nie tylko serce domu, ale również centrum rozrywki, relaksu i spotkań ze znajomymi. Prawdziwą sztuką jest urządzić je tak, by każdy z domowników czuł się tu naprawdę dobrze. Wiadomo, że w pokoju dziennym powinno być ciepło i przyjemnie. Dowiedz się, jak urządzić swój przytulny salon.

  dalej
 • Sypialnia w salonie - jak urządzić pokój dzienny z dużym łóżkiem min.jpg

  Inspiracja

  Sypialnia w salonie - jak urządzić pokój dzienny z dużym łóżkiem

  W małym domu lub mieszkaniu nie zawsze jest tyle pomieszczeń, by móc sobie pozwolić na posiadanie oddzielnej sypialni. Jeśli powierzchnia twojego miejsca do życia wyraźnie daje ci do zrozumienia, że w tej kwestii powinieneś kombinować, chętnie ci w tym pomożemy, prezentując inspiracje połączenia pokoju dziennego z sypialnią.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść