text.skipToContent text.skipToNavigation

Salon w kolorze fioletowym i szarym - inspiracje

Połączenie fioletów i szarości jest odważne, ale wygląda niezwykle elegancko i harmonijnie. Warto zastosować je w pokoju dziennym, jeśli zależy nam na nowoczesnym, zgodnym z najnowszymi trendami efekcie. Szare i fioletowe ściany w salonie będą stanowiły doskonałe tło zarówno dla designerskich, jak i stylizowanych mebli. Decydując się na zestawienie tych szlachetnych i nieco tajemniczych odcieni, warto wziąć pod uwagę kilka pomysłów na aranżację wnętrza.

Paleta szarości z fioletowymi akcentami

Ci, którzy marzą o kolorach fioletowym i szarym w salonie, ale obawiają się, że efekt będzie zbyt dramatyczny, ciemne kolory mogą zastosować wyłącznie w pomysłowych akcentach. Dobrym pomysłem jest chociażby zastosowanie na ścianach jasnych szarości, takich jak Jasny Kalcyt (A14) z kolekcji farb MAGNAT Ceramic Care i wyeksponowaniu na ich tle kanapy czy fotela tapicerowanego fioletowym pluszem. Farbę w odcieniu Magiczny Spinel (A36) z tej samej linii produktów Magnat można użyć również na pojedynczej ścianie – tej znajdującej się za telewizorem albo w punktowo oświetlonej wnęce. Dzięki temu uzyskamy trójwymiarowy efekt, który optycznie wymodeluje wnętrze.
MAGNAT Care jasny kalcyt A14 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care jasny kalcyt A14 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

C34 Różowy Kwarc

Magiczne fiolety z kroplą szarości

Aranżując wnętrze w tym sezonie spokojnie można popuścić wodze wyobraźni i pozwolić sobie na odważne, choć nadal harmonijne rozwiązania. Jednym z nich jest pomalowanie ścian w salonie na fioletowo i uzupełnienie ich szarością. Taka paleta kolorystyczna nie musi być ciemna. Najlepszym tego przykładem jest odcień Różowy Kwarc (C34) z kolekcji farb MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ. Świetlisty i pełen lekkości nie pomniejszy wizualnie wnętrza i będzie znakomicie komponował się z podłogą i kompletem mebli w szarym kolorze. Zaaranżowany w ten sposób salon będzie szykowny i przytulny jednocześnie.

Modelowanie wnętrza odcieniami

Właściciele przestronnych salonów szarości i fiolety mogą zastosować w całym wnętrzu, różnicując ich odcienie dla ciekawszego i bardziej trójwymiarowego efektu. Jak to zrobić? Lepiej oświetlone ściany, chociażby te znajdujące się naprzeciwko okien, wystarczy pomalować ciemniejszym odcieniem farby, na przykład Noc Kairu (C37) z kolekcji MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ, a ciemniejsze i ukryte w głębi pokoju – jaśniejszym, takim jak Magiczny Almandyn (C55) z tej samej linii. Jednocześnie na przeciwległych ścianach dobrze wyglądać będą dwa różne tonacje szarości, dla przykładu Mglisty Krzemień (C58) i Srebrzysty Granit (C30) MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ. Dzięki zastosowaniu farb z tej samej gamy produktów, o identycznym stopniu matowości, możemy mieć pewność, że całość wyglądać będzie spójnie.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Kontrastowe kolory w salonie - poznaj najlepsze zestawienia

  W tym sezonie oficjalnie żegnamy nudę. Szukamy niecodziennych pomysłów na aranżację wnętrz, takich, które od progu zachwycą naszych gości, domownikom umilą czas spędzany w czterech ścianach, a przy okazji będą świadczyć o naszej znajomości trendów. Jednym z najprostszych, a przy tym najefektywniejszych metod na odświeżenie wystroju salonu są kontrastowe zestawienia barw. Przede wszystkim pełnią estetyczną funkcję, ale oprócz tego również skutecznie wymodelują przestrzeń. Na jakie kontrasty kolorów na ścianach postawić w tym sezonie? Prezentujemy najlepsze pomysły.

  dalej
 • Inspiracja

  Jak dobrać kolor ścian w małym salonie? - porady eksperta

  W niewielkim salonie wystarczy zastosować kilka pomysłowych trików, żeby optycznie wyglądał przestronniej. Przede wszystkim należy zrezygnować z ciemnych i masywnych mebli, które zajmują zbyt wiele miejsca – w małych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się lekkie, nawet minimalistyczne konstrukcje, które oszczędzają tak potrzebny metraż. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich barw. Jaki kolor ścian do małego salonu będzie najlepszy? Wybieramy najlepsze odcienie i produkty, które warto zastosować w pokoju dziennym.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść