text.skipToContent text.skipToNavigation

Pomysły na klimatyczny salon w stylu boho

Szukasz pomysłu na aranżację swojego nowego salonu? Chcesz uzyskać niepowtarzalny efekt, nie wydając jednocześnie fortuny? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i stwórz swój klimatyczny salon w stylu boho.

Wyznaczniki stylu boho

Wiele osób uważa, że słowa klimat i boho powinno się traktować jak synonimy. Dlaczego? Słowo klimat jest naturalnie wpisane we wnętrza w stylu boho. To styl, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Aranżując salon boho możesz zestawić pozornie niepasujące do siebie elementy i stworzyć dzięki temu niepowtarzalne wnętrze. Jeśli chcesz uwydatnić to zróżnicowanie postaraj się zrobić to na w miarę jednorodnym tle, jakim są ściany. W żadnym wypadku nie chodzi tu jednak o minimalizm. Ten kolor też powinien mieć charakter. Co powiesz na CR11 Radosny Jassonit z serii MAGNAT Creative? To dobry początek dla salonu w stylu boho.
MAGNAT Creative radosny jasson CR11 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative radosny jasson CR11 2,5L

MAGNAT CREATIVE to plamoodporna farba hybrydowa, odporna na płynne zabrudzenia oraz tłuszcze. Daje głęboko matowe wykończenie ścian i ogromny wybór modnych kolorów.

CR32 Bezdyskusyjna Biel

Rola kolorów w salonie w stylu boho

Salon w stylu boho na pewno nie jest wnętrzem monochromatycznym. Wręcz przeciwnie – sporo w nim kolorów, które go definiują. Powiedz sobie jasno, bez kolorów nie ma boho. To wręcz patchworkowa przestrzeń, w której jest miejsce na geometryczne bryły, kolorowe narzuty, motywy etniczne i nieśmiertelne drewno. Jak to wszystko z sobą połączyć? W przypadku boho bardzo łatwo, bo tu zasady ustalasz ty. Warto dodać, że do osiągnięcia pełni sukcesu nie musisz stosować nie wiadomo jakich środków. Wystarczy dobry pomysł i intuicja, którą będziesz się kierować trakcie aranżacji wnętrza. Takie bogactwo rozwiązań na niewielkiej przestrzeni wymaga też chwili oddechu. Ten złapiesz malując ściany farbą MAGNAT Creative w kolorze CR32 Bezdyskusyjna Biel. Uwydatnisz tym samym zawartość salonu, a poza tym… biel to przecież też kolor.

Sploty i faktury

Czy da się połączyć prosty design lat 60 ubiegłego wieku z motywami plemiennymi? W salonie w stylu boho jak najbardziej. Tu jest sporo miejsca na prawdziwy luz, a wszelkie elementy organiczne są jak najbardziej wskazane. Aby to uzyskać nie musisz stosować przesadzonych udziwnień. Sięgnij po ręcznie plecione kosze z naturalnych materiałów. Te będą pełniły rolę dwojaką – miejsca do przechowywania bibelotów i elementów ozdobnych. Postaw też na faktury. Narzuty na łóżko, poszewki na poduszki, koce i dywany. Niech wszystko to ma wzór, będzie wyczuwalne w dotyku. Na ścianach też warto dać odcień naturalny. Aby go osiągnąć zastosuj farbę MAGNAT Creative w kolorze CR1 Zdecydowany Marmur. Czujesz? Twoja prywatna oaza właśnie nabrała życia.

Szarości – wyznacznik salonu w stylu skandi boho

Boho to też niczym nieskrępowana wolność. Sam styl ma swoje wytyczne, ale to od ciebie zależy, jakimi środkami go stworzysz. Ta swoboda w kreowaniu idzie na tyle daleko, że aranżując wnętrze bez problemu możesz pełnymi garściami czerpać z innych stylistyk, z powodzeniem wykorzystując ich najważniejsze atuty. Twój salon wciąż będzie w stylu boho, ale z widocznymi naleciałościami. W czym rzecz? Jeśli lubisz na przykład styl skandynawski to nic nie stoi na przeszkodzie w stworzeniu salonu skandi boho. Brzmi nieprawdopodobnie? Nic z tych rzeczy. Zacznij od ścian, malując je w ładnym, szarym odcieniu. Możesz wykorzystać kolor CR48 Apetyczny Opal z serii MAGNAT Creative. Następnie wstaw lekkie, proste meble i ciepłe, drewniane dodatki. Na jasnoszarej podłodze ustaw trochę roślin, a z sufitu spuść sznurowaną huśtawkę, koniecznie z wydatnymi frędzlami i w podobnych odcieniach. I już. Widzisz, przy odrobinie chęci możesz stworzyć piękny salon skandi boho.
MAGNAT Creative apetyczny opal CR48 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative apetyczny opal CR48 2,5L

Detale, które podkreślają styl

Nazwa boho wywodzi się od artystycznej bohemy. W styl życia przedstawicieli tej grupy była wpisana nieskrępowana wolność oraz ogromne przywiązanie do symboli. Tak samo we wnętrzu dużą rolę przywiązuje się do wszelkich detali. Kiedy zaczniesz je z sobą zestawiać, skończy się ich pozorna przypadkowość. Salon w stylu boho w głównej mierze opiera się na dodatkach i dekoracyjnych tkaninach. Przez to może być wnętrzem nonszalanckim, ale nigdy nie będzie nijaki. To właśnie wspomniany szczegół mocno go podkreśla i definiuje. Tak samo jest z kolorem ścian, które stanowią drugi plan wydarzeń. Daj im odpowiednio zaistnieć, malując je kolorem CR35 Kultowy Chalcedon z oferty farb MAGNAT Creative. Ściany to ważny detal wnętrza, a przecież detale podkreślają styl. Kolor ścian w salonie w stylu boho może pełnić rolę dwojaką. Czasem jest neutralną scenerią dla zgromadzonych tam sprzętów, a czasem nieodzownym detalem. W każdej z tych ról bardzo dobrze sprawdzą się farby MAGNAT Creative, które poza ciekawą kolorystyką mają również bardzo dobre właściwości użytkowe.
MAGNAT Creative kultowy chalce CR35 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative kultowy chalce CR35 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Nowoczesna i praktyczna szaro-biała łazienka – inspiracje

  Szaro-białe aranżacje nowoczesnych łazienek nie wychodzą z mody. Nic w tym dziwnego. Neutralne uspokajające barwy, oszczędność formy, czystość i minimalistyczne detale po prostu nie mogą się znudzić.

  dalej
 • Inspiracja

  Kuchnia w odcieniach bieli i czerni - najciekawsze realizacje

  Biel i czerń to najbardziej uniwersalne kolory, które doskonale wyglądają w każdym pomieszczeniu. Czarno-biała kuchnia? Wystarczy trochę wyobraźni, by zagościły w niej szyk i elegancja. Mocny kontrast natomiast uczyni z niej wnętrze z charakterem.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść