text.skipToContent text.skipToNavigation

Tynki ozdobne w nowoczesnych wnętrzach biurowych - zobacz 4 najlepsze inspiracje

Nowoczesne wnętrza biurowe ze względu na swoją funkcję charakteryzują się stonowaną aranżacją. Badania naukowe potwierdzają, iż wystrój taki sprzyja wysiłkowi umysłowemu oraz wpływa korzystnie na wydajność i komfort pracy. Jasne, minimalistyczne wnętrza o dyskretnie zaaranżowanej przestrzeni stały się więc synonimem nowoczesnego biura, a architekci i projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach na ciekawą ale subtelną aranżację tych lokali. Jedną z bardziej oryginalnych propozycji na wykończenie biura jest zastosowanie struktur dekoracyjnych. Dzięki nim powierzchnia ścian przestaje być „pusta” i niezagospodarowana, z drugiej jednak strony nie zabiera przestrzeni, nie wprowadza do aranżacji dodatkowych elementów, pozostaje skromna i dyskretna. Oto przykład kilku znakomitych aranżacji z zastosowaniem tynków ozdobnych w przestrzeniach biurowych.

Beton

Betonowa ściana to synonim nowoczesności, odwagi i przebojowości. Wprowadza do wnętrza surowy, loftowy charakter, dlatego bardzo dobrze prezentuje się na dużych przestrzeniach i tam gdzie jest dużo światła dziennego. Beton zestawiony z takimi materiałami wykończeniowymi jak stal, szkło, plastik i kamień oraz różnego rodzaju powierzchnie lakierowane i laminowane, tworzy przestrzeń o wyjątkowo nowoczesnym charakterze. Pasuje w zasadzie do wszystkich barw jednak kolory jasne oraz czerń są tymi, które znakomicie podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. Beton jest strukturą o zimnym, surowym charakterze, dlatego w pomieszczeniach warto go stosować w sąsiedztwie tkanin, skór ekologicznych i drewna.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Stiuk perłowy

To dekoracja, która delikatnie załamie światło na powierzchni ściany dzięki czemu do wnętrza zostanie wprowadzony element ruchu. Tynk ten może występować w kilku stonowanych wariantach kolorystycznych, dlatego łatwo można dopasować go do charakteru wnętrza. Warto stosować go w miejscach, na powierzchniach prostopadłych do okien, wtedy efekt rozpraszania światła w różnych kierunkach będzie najbardziej uwidoczniony. W aranżacji użyliśmy zestawu MAGNAT Style Stiuk Perłowy Hematyt.

Stiuk Perłowy Hematyt Magnat Style

Stiuk Wapienny

To bardzo eleganckie wykończenie powierzchni ścian, które dzięki swojej gładkiej, polerowanej powierzchni sprawia iż tynk staje się odporny na zabrudzenia. Jest to więc struktura sprawdzająca się w recepcjach, poczekalniach i wszystkich tych miejscach w biurze, gdzie panuje wzmożony ruch.

Velatura

Bardzo modna dekoracja wybierana i preferowana ze względu na swój szlachetny wygląd oraz aksamitne wykończenie. Dzięki takiej aranżacji wnętrze nabiera ciekawego artystycznego wyrazu ale staje się też cieplejsze i bardziej przytulne. Ten tynk dekoracyjny wygląda najlepiej we wnętrzach biurowych, w których podłoga jest twarda - ceramiczna, kamienna lub z tworzywa sztucznego. Velatura sprawa, że wnętrza stają się przyjazne i bardziej kameralne. Tynki dekoracyjne od lat są bardzo ciekawą propozycją na wykończenie ścian we wnętrzach biurowych. Ich zalety aranżacyjne są nie do przecenienia, szczególnie tam, gdzie zasady projektowania wnętrz ze względów funkcjonalnych muszą podlegać pewnym ścisłym regułom.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE VELATURA

48,49 zł

MAGNAT Style Velatura to akrylowa farba strukturalna przeznaczona do malowania ścian i detali architektonicznych wewnątrz pomieszczeń. Tworzy powłokę imitującą powierzchnię aksamitu, jednocześnie trwałą i odporną na zmywanie. W zależności od metody aplikacji uzyskujemy charakterystyczne, niejednolite przebarwienia, zmieniające się w zależności od kąta padania światła. W skład zestawu wchodzą: MAGNAT Style Velatura, MAGNAT Grunt, MAGNAT Pigment Barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 13 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Elegancki salon – jak dobrać kolor ścian?

  dalej
 • Inspiracja

  5 kolorowych inspiracji ścian w aneksie kuchennym

  Kolorystyka salonu w którym znajduje się aneks kuchenny może zaskakiwać ciekawym zestawieniem barw lub zachwycać subtelnością ich połączeń. Bez względu na wybrany styl, koncepcja kolorystyczna powinna być prowadzona konsekwentnie, a dobrane materiały i dodatki współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Oto kilka przykładów bardzo ciekawych połączeń barwnych.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść