text.skipToContent text.skipToNavigation

Rola tynków dekoracyjnych w aranżacji salonu - porady ekspertów

Systemy dekoracyjne to gotowe masy służące do zdobienia ścian wewnątrz budynków. Imitują one strukturę kamieni naturalnych, cementu lub betonu, mogą także nadawać powierzchniom połysk, przybierać wybraną kolorystykę, a dzięki metalicznym drobinom odbijać światło i wzmagać efekt przestrzenny. Tynki te są ciekawą alternatywą dla farb, a zastosowane we wnętrzu mogą odmienić jego charakter i pełnić tym samym szczególną rolę dekoracyjną.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE PERGAMENO

150,98 zł

Magnat Style Pergameno to struktura dekoracyjna tworząca efekt „zmiętego papieru”. Przeznaczona do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń. Nieskomplikowana aplikacja pozwala kreować przestrzenne wzory charakteryzujące się wyrazistymi fałdami i plisami. W skład systemu wchodzą Farba Podkładowa MAGNAT Style, Farba Klejowa MAGNAT Style, Pergameno Papier dekoracyjny MAGNAT Style i Lakier Rustykalny MAGNAT Style.Uzyskaną strukturę barwi się powierzchniowo Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style zabarwionym Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style wg 15 receptur kolorystycznych.

Ekspozycja miejsca

Za pomocą systemów dekoracyjnych można podkreślić wybrany fragment przestrzeni w salonie, który pełni funkcję reprezentacyjną. Charakter dekoracji sprawia, że niemal zawsze staje się ona szalenie istotnym elementem przyciągającym uwagę. Dodatkowo duża powierzchnia dekoracji i wyróżniająca się kolorystyka, mogą zintensyfikować jej sposób odziaływania. Użycie struktury dekoracyjnej jest więc łatwym i pewnym sposobem na zaznaczenie wybranej przestrzeni w salonie. Możemy za ich pomocą wyeksponować ścianę kominkową, telewizyjną czy rodzinną galerię zdjęć. Tynki dekoracyjne mogą stać się niebanalnym tłem dla dzieł sztuki, wyjątkowych lamp czy mebli lub po prostu różnicować przestrzeń w monotonnym wnętrzu.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Podkreślenie stylu

Wśród wielu systemów dekoracyjnych odnajdujemy takie, które do złudzenia przypominają na przykład kamień naturalny albo takie, które imitują wylewki betonowe. Projektując salon należy więc dekorację dobrać właściwie do charakteru wnętrza zarówno pod względem jej koloru jak i struktury, przy czym wnętrza nowoczesne oraz minimalistyczne charakteryzują się pod tym względem większą swobodą doboru, niż wnętrza klasyczne lub stylizowane. Warto podkreślić, iż tynki dekoracyjne mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie naturalny kamień czy beton nie zdałyby egzaminu. I tak np. w pomieszczeniach o niedużej powierzchni, w których każdy centymetr jest na wagę złota, zastosowanie kamienia naturalnego lub betonu byłoby niemożliwe ze względu na grubość oraz ciężar materiału. Dzięki systemom dekoracyjnym nie musimy całkowicie rezygnować z projektu , możemy zastosować imitację, która także pod względem ekonomicznym wydaje się być bardzo atrakcyjną propozycją. Jest nie tylko tańsza, ale też w wielu przypadkach możliwa do samodzielnej instalacji na ścianie.

Stiuk Wapienny Almandyn Magnat Style

Nadanie szczególnego charakteru

Wykorzystanie tynków dekoracyjnych w salonie jest rozwiązaniem oryginalnym, nadającym wnętrzu nietuzinkowy wygląd. Każda ściana dekoracyjne, choć wykonana wg wzoru i dokładnej instrukcji, ma w zasadzie niepowtarzalny wygląd, gdyż wykonana jest ręcznie. To sprawia iż takie salon prezentuje się jako przestrzeń wyjątkowa, bardzo ciekawa i indywidualna. W aranżacji użyliśmy Struktury Dekoracyjnej MAGNAT Style Stiuk Wapienny Almandyn.

Zindywidualizowana przestrzeń

Propozycja tynków dekoracyjnych nie ogranicza się jednak tylko do imitacji struktur znanych z natury czy architektury. Niektóre masy dekoracyjne nie przypominają żadnego znanego surowca ani tworzywa. We wnętrzu te właśnie zaskakują szczególnie wprawiając widza niejednokrotnie w zadumę czy konsternację. Warto sięgać po tynki dekoracyjne tym samym indywidualizować przestrzeń i sprawiać by rzeczywistość wokół nas stawała się ciekawsza, piękniejsza i bardziej urozmaicona.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE SAMUM

274,96 zł

MAGNAT Style Samum to akrylowa struktura dekoracyjna, tworząca efekt „rozsypanego piasku”. Przeznaczona do aplikacji wewnątrz pomieszczeń i zdobienia detali architektonicznych. Dzięki zastosowaniu specjalnych wypełniaczy kwarcowych, tworzy przestrzenną dekorację o niejednrodnym stopniu połysku, w dwóch odcieniach tego samego koloru. Łatwa aplikacja pozwala tworzyć różne efekty, w zależności od metody aplikacji i zastosowanego narzędzia. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Samum, Magnat Grunt, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Pigment barwiący. Do wybarwienia struktury dostępnych jest 14 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Farby z efektem brokatu - zadbaj o atrakcyjną dekorację ścian

  dalej
 • Inspiracja

  Kolory ścian w nowoczesnym biurze - 5 inspirujących aranżacji

  Biuro to miejsce, w którym spędzamy 1/3 doby, a często i więcej. Idealne biuro pomaga w realizowaniu zawodowych celów. W zależności od branży oznacza to jednak coś innego. W jednym przypadku pożądana jest kreatywność, w innym skupienie na zadaniu. Oprócz sposobu, w jaki zaaranżowana jest jego przestrzeń, niebagatelną rolę w budowaniu przyjaznego środowiska pracy grają kolory.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść