text.skipToContent text.skipToNavigation

Salon z lustrem na ścianie - najlepsze aranżacje

Lustra są ciekawym i niezwykle funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrz. Optycznie powiększają przestrzeń, odbijają światło rozświetlając pomieszczenie i są oryginalnym sposobem na dekorację ściany. Zobacz ciekawe pomysły na lustro w salonie.

Jakie lustro powiesić w salonie?

Wybierając lustro do swojego salonu możesz kierować się stylem, jaki panuje w pomieszczeniu i kolorem dekoracji. W takim wypadku rama lustra powinna być spójna z resztą elementów wyposażenia. Spójrz, jak doskonale lustro na ścianie nad komodą wkomponowało się w tę przestrzeń. Jego czarna rama wygląda jak od kompletu. Oprócz wzmocnienia wrażenia estetycznego tego wnętrza stanowi dodatkowe źródło światła. Pamiętaj, że istotny jest również sposób, w jaki powiesisz lustro.  Zrezygnuj z pojedynczego gwoździa wbitego w ścianę. Wybierz natomiast odpowiednie wieszaki do luster czy obrazów i zadbaj o to, by zamontować je po dwóch stronach lustra. Dzięki temu twoje zwierciadło będzie usytuowane płasko przy ścianie. Jeśli zawiesisz je na jednym tylko haczyku po środku istnieje duża szansa, że przesunie się przez co zniekształci odbicie.
MAGNAT Ceramic perłowy dolomit C48 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic perłowy dolomit C48 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C1 Biały Diament

W klasycznym ujęciu

Jeśli jesteś fanem stylu klasycznego, lustro w salonie jak najbardziej wpisze się w jego estetykę. Dekorując ścianę sztukateriami i gipsowymi ornamentami, wkomponuj w projekt taflę zwierciadła. Gipsowe dekoracje umieszczone naokoło, wykonane według twojego projektu będą nieszablonową ramą. W takim lustrze pięknie będzie wyglądał odbity kryształowy żyrandol, a po zapaleniu światła lustro będzie dodatkowym jasnym elementem rozświetlającym pokój. Lustra doskonale nadają się do podkreślenia centralnego punktu w pomieszczeniu. Z tego względu warto umieścić je nad kominkiem lub po prostu na głównej ścianie – tej, na którą skierowane są sofa i fotele. Możesz po obu jego stronach zamontować kinkiety, które dodatkowo wyróżnią jego obecność we wnętrzu. W aranżacji użyliśmy koloru C1 Biały Diament z palety MAGNAT Ceramic.

Dekoracyjna rama

Wybierając lustro do salonu zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć i jaką funkcję ma ono spełniać. Być może wcale nie potrzebujesz dodatkowego źródła światła, a jedynie pragniesz wyjątkowej dekoracji ściany. W takim wypadku nie kieruj się wielkością zwierciadła, a nacisk postaw na jego ramę. Ramy są bardzo różne – nowoczesne, klasyczne, wykonane z drewna lub metalu. Zwykle lustro kojarzy nam się z prostokątnym obramowaniem, ale jeśli poszukasz uważniej, możesz znaleźć egzemplarze, które będą balansować na granicy sztuki i wzornictwa użytkowego. Artystyczny design przedmiotów w znacznym stopniu wpływa na odbiór przestrzeni. Dlatego twoje lustro może być małe, okrągłe, z wypukłym zwierciadłem zniekształcającym odbicie, obramowane fantastyczną kreatywną konstrukcją będącą - nomen omen - odzwierciedleniem artystycznej wizji jego twórcy. W takim wypadku lustro przestaje pełnić swoją pierwotną funkcję, a staje się dekoracyjnym dziełem sztuki.
MAGNAT Creative zaczepny bursz CR13 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative zaczepny bursz CR13 2,5L

CR34 Zaskakujący Kwarc

Zamiast obrazu lub galerii zdjęć

Swoistym dziełem sztuki może być również lustro w prostokątnej ramie. W jaki sposób? Przed zawieszeniem lustra weź pod uwagę, co znajduje się naprzeciwko niego. Zamiast bez zastanowienia zapełniać po prostu pustą przestrzeń na ścianie, zwróć uwagę na to, co się w nim odbije. Jeśli umieścisz je naprzeciwko okna wychodzącego na ogród, w jego odbiciu ujrzysz piękny sielski i sentymentalny widok i będzie wyglądało niczym olejny obraz wyjęty spod pędzla artysty malarza. Na swojej ścianie w salonie możesz również stworzyć galerię luster. Zawieś na niej kilka luster w różnych rozmiarach, tworząc z nich spójną kompozycję. W każdym odbije się inny fragment pokoju i będzie to wyglądać naprawdę intrygująco. W aranżacji użyliśmy farby MAGNAT Creative w odcieniu CR34 Zaskakujący Kwarc.

Rola lustra w małym salonie

Masz mały salon? Lustro pozwoli ci go optycznie powiększyć. Wybierz lustro, które pokryje znaczny fragment twojej ściany. Zwierciadła od sufitu do ziemi tworzą iluzję głębi i zwiększają optycznie metraż. Otwierają ścianę na „nową” przestrzeń i sprawiają, że pokój wydaje się znacznie bardziej przestronny. Lustra, wykorzystywane zazwyczaj do kontroli własnego wyglądu, mają znacznie więcej zalet i świetnie sprawdzają się w projektowaniu wnętrz. Lustro zawieszone na ścianie jest w stanie zdziałać prawdziwe aranżacyjne cuda. A jakie lustro ty wybierzesz do swojego salonu?
MAGNAT Ceramic kremowy jaspis C63 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kremowy jaspis C63 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiracja

    Oświetlenie a kolory ścian

    dalej
  • Inspiracja

    Sypialnia na poddaszu - dobieramy odpowiedni kolor ścian

    dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść