text.skipToContent text.skipToNavigation

Trawertyn we wnętrzach - najlepsze aranżacje wnętrz

Trawertyn to kamień naturalny, który popularność zyskał już w czasach starożytnego Egiptu. Niegdyś wykorzystywany w rzeźbiarstwie, dziś znajduje zastosowanie również w architekturze i wystroju wnętrz, stanowiąc przepiękną ozdobę naszych domów. Co ciekawe, trawertyn dekoracyjny znany i wykorzystywany jest na całym świece. Ten niezwykle popularny w krajach śródziemnomorskich kamień, znajduje całe rzesze zwolenników także w Polsce.

Struktura dekoracyjna

Trawertyn dekoracyjny we wnętrzu można zastosować na wiele sposobów – będzie stanowił piękną oprawę kominka w salonie, w kuchni oraz łazience zastąpi płytki ceramiczne, a w sypialni wspaniale będzie się prezentował na posadzce oraz ścianach. W trawertynie ujmująca jest jego matowa i delikatnie porowata powierzchnia, która w połączeniu z jasnobeżową barwą stwarza piękne i eleganckie wrażenie. Wnętrza ozdobione trawertynem są spektakularne, wyrafinowane, jednocześnie pozostając ciepłe i przytulne. Trawertyn świetnie pasuje do nowoczesnych, jaki i klasycznych aranżacji.
 

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE TRAWERTYN

MAGNAT Style Trawertyn

174,96 zł

MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny zapewniający trwałe wykończenie powłoki i oddychanie ścian. Dzięki recepturze opartej na bazie spoiwa wapiennego struktura jest odporna na działanie bakterii i grzybów. Odpowiednia aplikacja pozwala odwzorować naturalny trawertyn z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Przeznaczony do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń i do zdobienia detali architektonicznych. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Trawertyn, MAGNAT Style Farba Podkładowa, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

MAGNAT Style Trawertyn

Dlaczego trawertyn?

W trawertynie ujmująca jest jego matowa i delikatnie porowata powierzchnia, która w połączeniu z jasnobeżową barwą stwarza piękne i eleganckie wrażenie. Wnętrza ozdobione trawertynem są spektakularne, wyrafinowane, jednocześnie pozostając ciepłe i przytulne. Trawertyn świetnie pasuje do nowoczesnych, jaki i klasycznych aranżacji.
Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Trawertyn Cyrkon LR 1 l + PB P15 20 ml

Co warto wiedzieć o trawertynie?

Trawertyn to skała wapienna, która ze względu na fakturę pełną urokliwych uszczerbków jest tworzywem dość kruchym, nieodpornym na zarysowania, czy oddziaływanie wody oraz związków chemicznych, dlatego decydując się na zastosowanie trawertynu w kuchni lub łazience, należy bezwzględnie pamiętać o wcześniejszej impregnacji kamienia oraz odpowiedniej pielęgnacji.
Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Trawertyn Granit LR 1 l + PB P19 20 ml

MAGNAT Style Trawertyn

MAGNAT Style Trawertyn

Trawertyn aranżacja wnętrz

Trawertyn sprawdzi się dosłownie w każdym pomieszczeniu – może służyć jako posadzka, wykończenie ścian lub mebli. Zastosowany na ścianie nie potrzebuje żadnych dodatkowych ozdób. Dzięki oryginalnej strukturze i zachwycającej barwie nada ekskluzywnego, wręcz szlacheckiego charakteru każdej aranżacji. Kamień naturalny świetnie łączy się z jasną paletą barw, przede wszystkim kolorami off-white. W aranżacjach warto trawertyn łączyć z ciemnym drewnem, szkłem oraz naturalnymi tkaninami w kolorach ziemi.
Inspirację wykonano strukturą dekoracyjną MAGNAT Style Trawertyn Bronzyt LR 1 l + PB P18 20 ml

Tynk strukturalny – modna alternatywa

Efekt trawertynu można uzyskać nie tylko dzięki zastosowaniu kamiennych płyt, alternatywną metodą są tynki strukturalne, które odwzorowują porowatą strukturę ozdobnego kamienia. Rozwiązanie to jest efektowne i łatwe do realizacji, a dodatku tańsze niż kamień naturalny, który należy do materiałów luksusowych. Tynki strukturalne dostępne są w niezwykle szerokiej palecie barw, co stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne.
Magnat Style Trawertyn 3kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Trawertyn 3kg

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • beton na ścianie za łóżkiem w sypialni z szafą min.jpg

  Inspiracja

  Beton na ścianie za łóżkiem w sypialni - inspiracje

  Beton kojarzony najczęściej z przemysłową architekturą przestrzeni miejskiej wszedł do wnętrz domów mieszkalnych i na dobre się tu rozgościł. Wniósł do pomieszczeń ciekawą teksturę wykończenia ścian, podłóg, mebli czy akcesoriów dekoracyjnych, pojawiając się w nieoczekiwanych miejscach. Zobacz inspiracje betonowej ściany w sypialni.

  dalej
 • 1497653021 810x527 na str.jpg

  Inspiracja

  5 pomysłów na aranżację sypialni w stylu naturalnym

  Styl naturalny we wnętrzach czerpie inspiracje wprost z otaczającej nas natury. Jej bogactwa barw, mnogości surowców, różnorodności faktur i wzorów. Aranżacje utrzymane w tej stylistyce są przyjemne, ciepłe i zachęcają do relaksu. Wprowadzają spokój w duszy i dają przestrzeń do wyciszenia i medytacji. Zobacz aranżacje sypialni w stylu naturalnym, dedykowane miłośnikom bliskiego kontaktu z naturą, ekologii oraz zdrowego i energooszczędnego stylu życia.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść