text.skipToContent text.skipToNavigation

Unikalne struktury ścian a dekoracje - 5 pomysłów

Kiedy zależy nam na wyjątkowym wyglądzie urządzanych wnętrz, malowanie ścian zwykłą farbą często daje niewystarczający efekt. Wtedy sięgamy po tapety i różnego typu okładziny. Jednak kiedy chcemy czegoś naprawdę unikalnego, warto sięgnąć po struktury – specjalne produkty malarskie, dzięki którym łatwo, i stosunkowo niedużym nakładem finansowym, możemy stworzyć niepowtarzalną, wyjątkową dekorację ściany, słupa, belki podsufitowej lub kominka. Struktury produkowane są jako farby strukturalne i tynki dekoracyjne. Oto 5 podpowiedzi, w jaki sposób wykorzystać ich potencjał dekoracyjny.

Marmur klasyczny

Marmur Klasyczny MAGNAT Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu, przy pomocy której można kształtować dowolne wzory. Znakomicie nadaje się do dekorowania i podkreślania detali we wszystkich stylach architektonicznych – klasycznym, stylizowanym, jak i nowoczesnym. Kolor i efekt powstaje poprzez pokrycie uzyskanej struktury transparentnym lub metalicznym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Różnorodność możliwych do wykreowania wzorów pozwala uzyskać różne, bardzo malarskie, efekty końcowe. Dzięki temu powierzchnia pokryta strukturą wygląda niebanalnie, a całe wnętrze nabiera elegancji.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

226,47 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Trawertyn

Trawertyn MAGNAT Style to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego. Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Wspaniale dekoruje wnętrza utrzymane w naturalnej, bezpretensjonalnej estetyce.

Grassi

Grassi MAGNAT Style to jednowarstwowa, strukturalna farba na bazie akrylu, stanowiąca dodatek do Glinki Weneckiej MAGNAT Style. Dzięki zawartości brązowych cząstek pozwala uwydatnić efekt „przetartego tynku” uzyskany za pomocą Glinki Weneckiej, tworząc efekt dekoracyjny z dwubarwnymi, kontrastującymi ze sobą biało-brązowymi cząstkami na wybranym kolorze tła. To wyjątkowe pokrycie powierzchni jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących nietypowych efektów dekoracyjnych.
MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

Produkty, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic spokojny agat C8 2,5L

Produkty, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic spokojny agat C8 2,5L

124,99 zł
Magnat Style Farba Struktur Grassi 0,5L

Produkty, którym wykonano inspirację

Magnat Style Farba Struktur Grassi 0,5L

MAGNAT Style Stiuk Wenecki

Stiuk wenecki

Stiuk Wenecki MAGNAT Style to cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna przeznaczona do zdobienia ścian, sufitów i innych elementów. Aplikując ją można uzyskać efekt szlifowanego marmuru o trzech rodzajach wykończenia powierzchni: satynowy (naturalny),błyszczący (polerowany) oraz intensywnie błyszczący (polerowany i woskowany). Stosując Stiuk Wenecki na głównej ścianie pokoju, na kolumnach, belkach, kominku i tym podobnych miejscach, można w efektowny sposób ozdobić każde wnętrze.

Pergameno

Pergameno MAGNAT Style to system dekoracji o efekcie zmiętego papieru. W zależności od zamierzeń wykonawcy pozwala kreować przestrzenne wzory z charakterystycznymi fałdami i „żyłami”. Kolor i efekt końcowy powstaje poprzez pokrycie uzyskanej struktury transparentnym lub metalicznym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Pokrycie ściany Pergameno pozwala uzyskać niezwykle oryginalną płaszczyznę, która nadaje wnętrzu nietuzinkowy wygląd.

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE PERGAMENO

150,98 zł

Magnat Style Pergameno to struktura dekoracyjna tworząca efekt „zmiętego papieru”. Przeznaczona do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń. Nieskomplikowana aplikacja pozwala kreować przestrzenne wzory charakteryzujące się wyrazistymi fałdami i plisami. W skład systemu wchodzą Farba Podkładowa MAGNAT Style, Farba Klejowa MAGNAT Style, Pergameno Papier dekoracyjny MAGNAT Style i Lakier Rustykalny MAGNAT Style.Uzyskaną strukturę barwi się powierzchniowo Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style zabarwionym Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style wg 15 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Kolory ścian w łazience. Wyjątkowe pomysły na aranżacje

  Łazienka to w dzisiejszych czasach małe, domowe SPA. Urządzamy ją z uwagą – tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszym potrzebom estetycznym. Wbrew pozorom spędzamy w niej sporo czasu, dlatego nie warto iść na kompromisy – każdy z nas zasługuje na łazienkę na miarę marzeń. W jakim kolorze powinny być jej ściany? Trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Możliwości jest nieskończenie wiele i duża część z nich może okazać się twoim strzałem w dziesiątkę. Oto kilka sprawdzonych podpowiedzi.

  dalej
 • Inspiracja

  Wnętrzarska podróż do Wenecji

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść