text.skipToContent text.skipToNavigation

Unikalny wystrój ścian - wypróbuj efekt szlifowanego kamienia na ścianie

Gładkie ściany

Gładkie ściany w jednolitych kolorach są zbyt monotonne dla osób, które cenią malarskie efekty we wnętrzach. Przenikające się ze sobą różne odcienie wybranego koloru nakładanego w różnych kierunkach, faktura, która wywołuje grę światłocienia czy też efekt połysku sprawiają, że ściana nabiera niezwykłej dekoracyjności. Uzyskanie interesującej powłoki na powierzchni ściany umożliwiają farby strukturalne oraz tynki i masy dekoracyjne. Tym razem przedstawiamy produkt, z pomocą którego można stworzyć unikalny efekt szlifowanego kamienia: Stiuk Wapienny MAGNAT Style.
MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

MAGNAT Ceramic srebrzysty gran C30 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic srebrzysty gran C30 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Magnat Style Stiuk Wapienny 5kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Stiuk Wapienny 5kg

Stiuk Wapienny MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa dekoracyjna, oparta na bazie wapna gaszonego i mączki marmurowej, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych. Doskonale odwzorowuje szlifowany ...

Stiuk Wapienny

Stiuk Wapienny MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa dekoracyjna, oparta na bazie wapna gaszonego i mączki marmurowej. Po odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje szlifowany kamień o trzech rodzajach wykończenia powierzchni: satynowym (naturalny),błyszczącym (polerowany) oraz intensywnie błyszczącym (polerowany i woskowany).

Aplikacja produktu

Aplikacja produktu nie wymaga szczególnych umiejętności, wystarczy tylko dokładnie postępować według poniższej instrukcji. Ostateczny efekt zadowoli nawet najwybredniejszego estetę.
1. Przygotuj produkt. Do farby Stiuk Wapienny Magnat Style dodaj Pigment Barwiący MAGNAT Style zgodnie z recepturą. Ilość pigmentu nie powinna przekroczyć 10% objętości wyrobu.
2. Wymieszaj masę mechanicznie bardzo dokładnie - w taki sposób, aby nie pozostawić resztek pigmentu na ściankach opakowania. Uwaga! Nie dodawaj wapna, nie mieszaj z farbami emulsyjnymi innego typu. Nie wycieraj resztek materiału o krawędzie opakowania – przyczynia się to do jego wysychania i kruszenia, co w efekcie skutkuje uszkodzeniem dekoracji.
3. Oczyszczoną, gładką i równą powierzchnię ściany pomaluj jednokrotnie Farbą Podkładową MAGNAT Style.
4. Na wyschniętą zagruntowaną powierzchnię nałóż gładko i równomiernie pierwszą warstwę Stiuku Wapiennego MAGNAT Style, zabarwionego na wybrany kolor Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style. Użyj do tego Pacy Weneckiej. Czynność tę wykonuj na niewielkich obszarach i w różnych kierunkach tak, by pokryć całą powierzchnię.
5. Po wyschnięciu pierwszej warstwy (ok. 6 godz.),nakładaj drugą warstwę na niewielkie fragmenty ściany.
6. Nadmiar produktu zbieraj przeciągając lekko po powierzchni czystą krawędzią pacy, do momentu uzyskania gładkiej powierzchni z przenikającymi się odcieniami wybranego koloru.
7. Aby uzyskać większą głębię koloru możesz dodatkowo nałożyć trzecią warstwę stiuku zachowując wskazany wyżej odstęp czasowy.
8. Przed całkowitym wyschnięciem (min. 15 minut od nakładania) krawędzią pacy wypoleruj całą powierzchnię tak, aby uzyskać połysk. Rób to bez nadmiernego użycia siły.
9. Po wyschnięciu ostatniej warstwy stiuku (tj. 6 godz.),w celu dodatkowego zabezpieczenia i podkreślenia uzyskanego efektu, nałóż za pomocą pacy Wosk MAGNAT Style, a następnie wypoleruj powierzchnię miękkim materiałem.

Porowata struktura

Dzięki porowatej strukturze Stiuk Wapienny umożliwia oddychanie podłoża. Jest też odporny na działanie bakterii i grzybów, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Dodatkowo zabezpieczony na powierzchni uzyskuje zwiększoną odporność na zabrudzenia \(z wyjątkiem tłuszczów\) i okresowe działanie wody. Świetnie sprawdzi się w salonie jako wykończenie głównej ściany, oraz tych jej fragmentów, które narażone są na największe zabrudzenia, w sypialni – jako tło dla zagłówka łóżka, w łazience w miejscach, w których nie trzeba stosować płytek ceramicznych, w kuchni a także w holu.
Magnat Style Stiuk Wapienny 5kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Stiuk Wapienny 5kg

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Klimatyczna sypialnia w stylu paryskim - sprawdź najlepsze inspiracje

  dalej
 • Inspiracja

  Poznaj trendy w aranżacji wnętrz w sezonie wiosna/lato 2016

  Wiosenna aura nastraja nas do wprowadzania zmian – w codziennych nawykach i w otoczeniu. Zaczynamy na ogół od wymiany ubrań: zimowa odzież ląduje w zakamarkach szaf, do łask wracają lekkie sweterki, sukienki i wiosenne płaszcze. Ale o podobną metamorfozę proszą się również nasze mieszkania. Wydłużający się dzień i pierwsze promienie wiosennego słońca to znak, że czas najwyższy schować świąteczne bibeloty, grube koce i dywany z niedźwiedziej skóry. Pora zmienić aranżację! Podpowiadamy, jakie trendy obowiązywać będą w sezonie wiosna-lato 2016.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść