text.skipToContent text.skipToNavigation

Zastosowanie stiuku perłowego – jak otrzymać efekt połysku na ścianie?

Połysk to jeden z najciekawszych trendów w dekoratorstwie. Widoczny jest w wielu elementach wyposażenia wnętrz – meblach, tekstyliach i domowych dodatkach. Teraz z powodzeniem może zdobić także ściany jako oryginalny efekt dekoratorski. Wzbogaci wystrój pomieszczenia, czyniąc je bardziej nowoczesnym i designerskim.

Zastosowany na wielu ścianach nada pomieszczeniu luksusowy charakter, zaaplikowany tylko na jednej – podkreśli wybrany detal wnętrza, np. kominek lub wezgłowie łóżka.

W jaki sposób uzyskać efekt połysku na ścianie? Wybierając Stiuk Perłowy MAGNAT Style.

Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy. Przeznaczona jest do zdobienia ścian wewnętrznych. Nadaje powierzchniom charakterystyczny perłowy połysk. Refleks, powstały na powłoce, zmienia się w zależności od kąta padania światła. Produkt ma wysoką odporność na zabrudzenia i jest łatwy w aplikacji.

Do wykonania stiuku potrzebne będą:

- Farba gruntująca do wnętrz MAGNAT Primer,

- Stiuk Perłowy MAGNAT Style,

- Pigment Barwiący MAGNAT Style,

- stalowa paca.

Przygotowanie podłoża

Przed nałożeniem stiuku niezbędne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Ważne jest, aby było ono równe i gładkie. W tym celu ścianę musimy pokryć farbą gruntującą MAGNAT Primer. Farba oparta jest o innowacyjną technologię Nano Technology – posiada bardzo dobre właściwości kryjące, wzmacnia podłoże i wyrównuje jego chłonność, zwiększając przyczepność wyrobów nawierzchniowych.

Chcąc uzyskać odpowiedni efekt dekoracyjny, należy zabarwić farbę gruntującą Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style według receptury kolorystycznej podanej w karcie kolorów. Całość dokładnie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej barwy produktu.

Naniesienie zabarwionej farby gruntującej pozwoli nam na nałożenie tylko dwóch cienkich warstw Stiuku Perłowego, skracając czas wykonania całej dekoracji.  Farbę gruntującą nanosimy wałkiem. Aplikujemy jedną do dwóch warstw produktu, aby uzyskać podłoże jednolite pod względem struktury oraz koloru. Zalecany czas schnięcia każdej warstwy ok. 2 godziny.

Magnat Style Stiuk Perłowy 4,5kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Stiuk Perłowy 4,5kg

Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych.

Przygotowanie wyrobu i nakładanie pierwszej warstwy

Stiuk Perłowy MAGNAT Style dostępny jest jako produkt gotowy do użycia. Należy go tylko zabarwić Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style na jeden z wybranych kolorów dostępnych w karcie kolorów lub inny dowolny, pamiętając, że dopuszczalna ilość pigmentu nie może przekraczać 3% objętości barwionego wyrobu.

W przypadku barwienia kilku opakowań produktu, wykonujemy to w jednym pojemniku zbiorczym, by uzyskać jednolity efekt kolorystyczny.

Produkt należy nakładać na suchą powierzchnię w temperaturze powietrza od 5 do 25°C. Masę aplikujemy na podłoże za pomocą stalowej pacy. Czynność wykonujemy na niewielkich obszarach i w różnych kierunkach, aby pokryć w ten sposób całą powierzchnię. Nie wymagane jest łączenie na mokro. Pokrywane kolejne fragmenty najlepiej jest łączyć od strony suchej do mokrej. W ten sposób przeprowadzamy prace na całej powierzchni.

Pierwszą warstwę pozostawiamy do wyschnięcia na 4 godziny.

Nakładanie drugiej warstwy

Na wyschniętą powierzchnię, podobnie jak warstwę pierwszą, nanosimy kolejną warstwę Stiuku Perłowego MAGNAT Style.

Masę rozprowadzamy na niewielkich fragmentach powierzchni. Nadmiar produktu zbieramy czystą krawędzią pacy. Po upłynięciu 5 do 10 minut, uwzględniając warunki otoczenia, kiedy masa zaczyna podsychać, wygładzamy powierzchnię, prowadząc pacę w różnych kierunkach. Czynność wykonujemy lekko, bez nadmiernego użycia siły, uzyskując w ten sposób perłowe refleksy, zmieniające się w zależności od kąta padania światła.

Całość pozostawiamy do wyschnięcia. W warunkach optymalnych – temperaturze 20°C i wilgotności powietrza 65% – masa jest sucha w dotyku po 2 godzinach, a całkowicie sucha po upływie 6 godzin. Powierzchnia uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe po 28 dniach od aplikacji.

Ze względu na właściwości stiuku perłowego możliwe jest nanoszenie poprawek na już wyschniętą powierzchnię (w tym korekty lub napraw po dłuższym czasie) oraz stosowanie większych przerw w czasie aplikacji. Przy pracy na większych powierzchniach nie jest wymagane łączenie na mokro.

Optymalna wydajność

Optymalna wydajność jaką można uzyskać na gładkim podłożu z 1kg masy wynosi do 4m² przy dwóch warstwach.

Stiuk Perłowy MAGNAT Style nadaje ścianie wyjątkowy efekt połysku. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, wpisując się w najnowsze trendy światowego designu.

Łatwa aplikacja pozwoli na jego samodzielne wykonanie, a wysoka intensywność eksploatacji powierzchni pozwoli cieszyć się dekoracją przez bardzo długi czas.

Magnat Style Stiuk Perłowy 4,5kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Stiuk Perłowy 4,5kg

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Porada

  Jak uzyskać efekt marmuru na powierzchni ściany?

  Marmur jest kamieniem, który wprowadza elegancję i design do każdego wnętrza. Jest jednak drogi i może sprawiać problemy podczas montażu, zwłaszcza w przypadku instalacji na ścianie. Istnieje jednak tańsza, a równie efektowna alternatywa dla tego kamienia. Efekt marmuru na ścianie uzyskamy stosując tynk strukturalny Marmur Klasyczny MAGNAT Style. Marmur Klasyczny MAGNAT Style to struktura dekoracyjna imitująca powierzchnię naturalnego, nieoszlifowanego kamienia. Drobnoziarnista masa na bazie akrylu pozwala na uzyskanie różnych efektów końcowych w zależności od sposobu aplikacji. Przeznaczona do tworzenia powłok dekoracyjnych wewnątrz pomieszczeń, idealnie wpasowuje się w aranżację wnętrza w dowolnym stylu – zarówno klasycznym jak i nowoczesnym. Do wykonania dekoracji potrzebne będą: - Farba Podkładowa MAGNAT Style, - Marmur Klasyczny MAGNAT Style, - Lakier Rustykalny MAGNAT Style, - Pigment Barwiący MAGNAT Style, - stalowa paca, - paca gąbkowa.

  dalej
 • Porada

  Stiuk. Jak samodzielnie udekorować ścianę?

  Pomysłów na dekoracyjne wykończenie ścian jest wiele. Wybór odpowiedniej metody zależy głownie od aranżacji pomieszczenia i naszych preferencji. Jednym z prostszych sposobów na uzyskanie szybkiego i trwałego efektu jest pokrycie ścian lub sufitów stiukiem, czyli cienkowarstwową masą dekoracyjną.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść