Jak nakładać lakier rustykalny?

Lakier Rustykalny MAGNAT Style tworzy odporne na szorowanie powłoki zabezpieczające ściany pokryte Systemami Dekoracyjnymi MAGNAT. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na malowanie ściany farbą strukturalną, czy na nałożenie tynku dekoracyjnego, zaleca się, aby na koniec powłokę zabezpieczyć lakierem.

Wykorzystanie Stiuku Weneckiego w łazience


Dzięki temu ściana dłużej zachowuje dobry wygląd i staje się odporna na czyszczenie, także na zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Jak nakładać lakier rustykalny? Na szczęście nie jest to skomplikowana czynność, poradzi sobie z nią nawet początkujący wykonawca.

Puszka z Lakierem RustykalnymTrawertyn malowany Lakierem RustykalnymBeton malowany Lakierem Rustykalnym


Lakier służy nie tylko do wzmacniania wytrzymałości powłok dekoracyjnych. Ma także zastosowanie przy wykonywaniu przecierek - wielobarwnego, laserunkowego ozdabiania ścian pomalowanych wcześniej farbą emulsyjną. Jego dodatkową zaletą jest bowiem również to, że produkowany jest w atrakcyjnej kolorystyce. Wersja metaliczna lakieru natomiast wspaniale podkreśla efekty uzyskane za pomocą Systemów Dekoracyjnych MAGNAT Style.

Salon w kolorach natury


Kiedy wybrana powłoka dekoracyjna pokrywa już całą ścianę, a od położenia jej minął czas określony na opakowaniu, pora przygotować lakier. Po otwarciu opakowania lakier trzeba dokładnie wymieszać – ręcznie i powoli, nie używa się do tego mechanicznych mieszadeł. W zależności od użytego Systemu Dekoracyjnego MAGNAT Style, trzeba dodać odpowiednią ilość Pigmentu Barwiącego MAGNAT Style do bezbarwnego Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. Ważne, aby ilość pigmentu nie przekroczyła 5% objętości lakieru. Produktu nie rozcieńcza się wodą, nie można dodawać do niego wapna ani mieszać z farbami emulsyjnymi innego typu.

Po tych czynnościach można przystąpić do aplikacji. Potrzebny jest do tego wałek, pędzel lub narzędzia dekoracyjne MAGNAT Style. Warunkiem prawidłowej aplikacji jest też odpowiednia temperatura pomieszczenia i podłoża, która powinna być nie niższa niż 5°C i nie wyższa niż 30°C.

Lakier Rustykalny nakłada się raz lub dwa razy (zależy to do zastosowanego systemu dekoracyjnego) – drugą warstwę można aplikować, gdy pierwsza warstwa wyschnie. Tu warto zaznaczyć, że lakier Rustykalny MAGNAT Style charakteryzuje się wydłużonym czasem schnięcia - ułatwia to pracę oraz umożliwia swobodne kształtowanie lub zmienianie tworzonego wzoru.

Salon w szarościach

Trzeba pamiętać, aby w czasie praca malarskich i po ich zakończeniu wietrzyć pomieszczenie tak długo, aż zniknie charakterystyczny zapach. Nie można też zapomnieć, aby po zakończeniu prac malarskich narzędzia umyć w wodzie, inaczej nie będzie można ich użyć ponownie.

Lakierowana powłoka staje się sucha po około 1 godzinie, ale jej całkowite wyschnięcie następuje po 4 godzinach. Natomiast pełne właściwości użytkowe powłoka uzyskuje po 3 dniach. Po upływie tego czasu powierzchnia ściany staje się utwardzona, ale oddychająca, nie powstają na niej odpryski, a gdy zdarzy się, że zostanie poplamiona czymś, co zostawia trwałe ślady, dobrze zniesie szorowanie i mycie wodą z detergentem.
Marmur Klasyczny w salonie

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3,2 - Ilość głosów: 57

Zapisz się na newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z serwisu, zapisz sie do newslettera.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. siedziba Spółki: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.).