text.skipToContent text.skipToNavigation

7 pomysłów na kuchnię w stylu prowansalskim

Styl prowansalski to klasyka. Pożądany tam, gdzie liczy się piękne wnętrze. Drewniane meble, bielone ściany, kamienne podłogi i beztroska obfitość dodatków, oddających koloryt sielskiej wsi. Oto siedem sprawdzonych przepisów na kuchnię w stylu prowansalskim.

Kuchnia w stylu prowansalskim – jak urządzić?

Podstawowy składnik prawdziwie prowansalskiej kuchni to kolor jasny, jak słońce. Na ścianach królują biele, a jeśli kolory, to głównie jasne i pastelowe. Meble drewniane, przecierane, zdobione kwiatowymi motywami, a nawet rzeźbione, z widocznymi spękaniami i naruszone zębem czasu. Stół przykryty ręcznie robionym obrusem, w oknach zazdrostki, przewiązane tasiemkami firany. I lawenda. Albo inne świeże zioła i kwiaty.
MAGNAT CrtKB spieniony kryszt KB10 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB spieniony kryszt KB10 2,5L

zł 69.99

Farba do kuchni i łazienki MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom to lateksowa farba tworząca powłoki o hydrofobowych i oleofobowych właściwościach. Polecana jest do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci takich jak kuchnie i łazienki. Farba cechuje się powłoką odporną na wilgoć, rozwój grzybów i pleśni

Jak urządzić małą kuchnię w stylu prowansalskim?

Kuchnia w stylu prowansalskim w małym mieszkaniu w bloku to doskonały pomysł dla tych, którzy chcą optycznie powiększyć wnętrze, a przy okazji poczuć się, jak na francuskiej prowincji. Przeszklone szafki, ażurowe meble czy otwarte półki stworzą wrażenie przestrzeni. Wybierz krzesła z oparciem typu krzyż lub patyczak, które wyglądają lekko, a są wyznacznikiem stylu prowansalskiego.

MAGNAT CREATIVE KITCHEN&BATHROOM KB2 Mroźna Biel

Szybka metamorfoza kuchni w stylu prowansalskim

Styl prowansalski polubią poszukiwacze oryginalnych przedmiotów i mebli z odzysku. Na pchlich targach można znaleźć wszystko, co potrzebne, by przeprowadzić błyskawiczną metamorfozę twojej kuchni: koszyczki, doniczki, skrzyneczki zdobione sznurkami i decoupage. Na początek jednak pomaluj wszystkie ściany i meble kolorem KB13 Spragnionym Jassonitem z oferty MAGNAT Creative Kitchen & Bathroom, a później poustawiaj w kuchni zdobyte skarby.
MAGNAT CrtKB spragniony jasso KB13 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB spragniony jasso KB13 2,5L

zł 69.99

Detale na mistrzowskim poziomie

Styl prowansalski doczekał się wielu interpretacji. Mimo małomiasteczkowego rodowodu, może wyglądać dostojnie. Mimo że meble bogato dekorowane misternymi rzeźbieniami przywodzą na myśl styl angielski, to w otoczeniu piaskowca, mozaiki, terakoty, czy kamienia może obudzić się w nich wiejska dusza.
MAGNAT CrtKB lodowy opal KB18 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB lodowy opal KB18 2,5L

zł 69.99

Cała na biało

Biel kojarzy się nam ze stylem skandynawskim, który od prowansalskiego różni oszczędność detali. Kuchnia w stylu prowansalskim może być cała biała: meble, ściany, stół i krzesła, zasłony i podłoga, ale przeciwnie do stylu skandynawskiego, obfituje w mnogość, z pozoru nieistotnych dodatków, które w rzeczywistości tworzą jej słoneczny i sielski klimat. Świeże zioła, warkocze czosnku, miedziane garnki, garnki na mleko, konewki - wszystko ma stać na widoku.
MAGNAT CrtKB klarowna biel KB1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB klarowna biel KB1 2,5L

zł 69.99

W duecie z białymi meblami

Białe meble i białe ściany to esencja stylu prowansalskiego. Warto pamiętać o niezliczonej ilości odcieni bieli. W tym przypadku możesz łączyć ze sobą je wszystkie. Chłodne z ciepłymi, złamane szarością z ecru itd. Wiejski styl Prowansji lubi lekkość i wolność.
MAGNAT CrtKB oszroniony kalcyt KB8 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB oszroniony kalcyt KB8 2,5L

zł 69.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Kuchnia w odcieniach bieli i czerni - najciekawsze realizacje

  Biel i czerń to najbardziej uniwersalne kolory, które doskonale wyglądają w każdym pomieszczeniu. Czarno-biała kuchnia? Wystarczy trochę wyobraźni, by zagościły w niej szyk i elegancja. Mocny kontrast natomiast uczyni z niej wnętrze z charakterem.

  dalej
 • Inspiration

  Sposoby na optyczne powiększenie wnętrza! Sprawdź infografikę

  Każde pomieszczenie w domu pełni określoną funkcję i dlatego wymaga innych rozwiązań wnętrzarskich – także kolorystycznych. Barwy, które świetnie sprawdzą się w kuchni, nie oddadzą charakteru sypialni czy przedpokoju. W przygotowanej przez ekspertów marki Magnat infografice znajdziesz liczne porady. Dzięki nim dodasz wnętrzom kilku brakujących centymetrów i skorygujesz ich proporcje. Małe mieszkanie jest nie takie straszne, jak je malują!

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text