text.skipToContent text.skipToNavigation

Kolory farb do kuchni

Przywykliśmy do „apetycznych” odcieni we wnętrzach kuchennych. Na naszych oczach rodzi się jednak nowe pojęcie przestrzeni do przygotowywania posiłków. Wypływa ono ze zmiany stylu życia, większej świadomości kulinarnej i dostosowania przestrzeni do nieco innego funkcjonowania. Nowoczesna kuchnia jest przestronna, jasna i „fit”. Jemy mniej, ale zdrowiej, a na naszych stołach częściej pojawiają się potrawy lekkie, z dużą ilością warzyw i owoców. Rezygnujemy z tłustego grillowania i smażenia oraz tak zwanej kuchni tradycyjnej. Do takiego „lekkiego” stylu życia zaprasza nas już sam wygląd kuchni.

Odcienie wody: Błękity i turkusy

Wprowadzają downętrza poczucie przestrzeni i czystości. Taka kuchnia nie zaprasza do długiego biesiadowania, ale raczej do subtelnej degustacji. Zachwycamy się nie ilością, ale jakością przyrządzanych posiłków. Aranżacja kuchni staje się scenografią dla wyrafinowanych, codziennych spektakli kulinarnych. Wyjątkowość i celebracja posiłków są już stałym elementem naszego życia.
Odcienie wody optycznie powiększają przestrzeń wnętrza. Komponowane są w pomieszczeniu z bielą, stalą nierdzewną i szkłem. Staje się ono za ich sprawą jeszcze bardziej nowoczesne i laboratoryjne. Odcienie te jednak tylko pozornie studzą nasze apetyty. Na tle pastelowych błękitów soczyste odcienie owoców, warzyw i przygotowywanych potraw wydają się być jeszcze bardziej wyraziste i zachęcające do degustacji.

B15 świeży turmalin

Odcienie orzeźwienia: Mięta i limonka

Kolory jasne, aktywizujące i wzmacniające apetyt działają jak aperitif.We wnętrzu kuchennym są one bardzo optymistyczne. Często spotkamy zestawione kontrastowo z czarnymi lub grafitowymi ścianami, betonem lub ciemnym drewnem egzotycznym.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B15 świeży turmalin

Odcienie orchidei: fiolety i róże

Do niedawna kolory te traktowane były jako hamujące apetyt i nie polecano ich do wnętrz kuchennych oraz jadalni. Dziś nowoczesne trendy nie boją się przekornych odsłon kolorystycznych tych wnętrz. Fioletowa barwa wprowadza do kuchni nutę magii, tajemniczości i kreacji. Mobilizuje do twórczego myślenia i niekonwencjonalnych działań kulinarnych.
Odcienie te pojawią się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i bardzo nowoczesnych. Połączone z drewnem, bielą, elementami stalowymi i kamiennymi będą wprowadzać we wnętrzach kuchennych atmosferę delikatnej nostalgii i zmysłowości.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • ściana nad blatem kuchennym - pas nad blatem min.jpg

  Inspiracja

  Ściana nad blatem kuchennym - 5 pomysłów na jej wykończenie

  Projektując kuchnię zwracamy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na aspekt funkcjonalności. Jednym z ważnych punktów, który należy uwzględnić w swoich planach jest pomysł na ścianę nad blatem kuchennym. Zobacz, co dać nad blatem w kuchni, by gotowanie było jeszcze przyjemniejsze.

  dalej
 • dziewczynkawkuchni.jpg

  Inspiracja

  Mała kuchnia w bloku ̶ 5 pomysłów na praktyczną aranżację

  Mieszkania w bloku mają dość ograniczoną przestrzeń do zagospodarowania. Kuchnia to zazwyczaj jedno z pomieszczeń o najmniejszej powierzchni. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie i wyposażenie tej przestrzeni. Zobacz nasze pomysły, jak urządzić małą kuchnię w bloku, by była zarówno piękna, jak i funkcjonalna.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść