text.skipToContent text.skipToNavigation

10 zestawień kolorów ścian do Twojego mieszkania

To kolorystyka wnętrza tworzy wyjątkową atmosferę, jaka w nim panuje. Ciekawe połączenie barw niejednokrotnie jest kluczem i pomysłem na aranżację. Oto kilka przykładów takich zestawień kolorystycznych, które sprawiają, że zwykłe wnętrza prezentują się w niezwykłej odsłonie.

Fiolet, błękit i beż lub odcienie zieleni i brązu

Odcienie koloru niebieskiego w połączeniu z fioletem wprowadzają do wnętrza harmonię i spokój. Jest to jednak duet chłodnych w odczuciu barw. Połączenie ze spokojnym beżem sprawia, iż powstałe trio jest cieplejsze, osobliwie piękne, szlachetne i przytulne.


Odcienie zieleni i brązu

Wiosenne odcienie zieleni i delikatnych brązów przywołują na myśl barwy spotykane na łonie natury. Pożądane i stosowane szczególnie w mieszkaniach znajdujących się w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie tęsknota za przyrodą i jej barwami przejawia się w aranżacjach wnętrz mieszkalnych. Kolory te zawsze kojarzą się z odpoczynkiem i relaksem, znakomicie sprawdzą się więc w sypialni, salonie i pokoju dziecięcym.
MAGNAT Ceramic lawend angelit C65 2,5L

Produkt, ktróym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic lawend angelit C65 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C59 Szary Kwarc

Szarości w różnorodnych odsłonach

Odcienie szarości są nadal bardzo modne i szalenie atrakcyjnie wyglądają w ich wybarwieniu zarówno wnętrza nowoczesne jak i tradycyjne, a nawet stylowe. W różnorodność form i kształtów szarość wprowadza ład i porządek. Połączenie szarych odcieni oraz struktur dekoracyjnych dodaje aranżacji głębi. To zestaw barw, który sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, ale najlepiej prezentuje się w dużej ilości światła dziennego lub sztucznego.
Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C59 Szary Kwarc
 

Beże z akcentem czerwieni

Przytulne, spokojne beżowe barwy zostały wzbogacone o mocny akcent kolorystyczny. W połączeniu z czerwienią tworzą wnętrze (mimo wyrazistego charakteru) przyjazne i ciepłe. Barwy te znakomicie będą wyglądały we wnętrzach słabo oświetlonych, z zimnym północnym światłem lub małym oknem.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A12 Czerwony Koral 

Harmonia szarości, zieleni i błękitu

Neutralne barwy w odcieniach spokojnej zieleni, błękitu i grafitu to bardzo modne zestawienie. Znakomicie prezentują się we wnętrzach o niedużej powierzchni, nowoczesnych i odważnych. Delikatne i chłodne barwy tworzą poczucie głębi. Powierzchnie grafitowe i ciemnoszare przywracają równowagę i stabilność. To ciekawy, inspirujący i niebanalny zestaw kolorystyczny.

A12 Czerwony Koral

A6 Intrygujący Labradoryt

Turkus i złamana biel

Wprowadzają do wnętrza światło i przestrzeń. Chłodna, wręcz kosmiczna atmosfera, jaką tworzą we wnętrzu te barwy, kreuje aranżację bardzo nowoczesną, konsekwentną, choć nie do końca dla wszystkich zrozumiałą. To uniwersalny zestaw kolorów, który sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, potrzebuje jednak swoich „fanów”, gdyż nie odwołuje się bezpośrednio do pierwotnych ludzkich instynktów czy odczuć. Jest jakby wyższym stopniem wtajemniczenia. To szlachetny i piękny duet.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A6 Intrygujący Labradoryt i A53 Dyskretny Aragonit

Pastelowe wariacje

Delikatne, rozbielone lub neutralne barwy tworzą wnętrza bardzo stonowane i znakomicie nadające się do wypoczynku. Wprowadzają w przestrzeni ład, ciszę i łagodność.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Creative CR 44 fenomenalny aleksandryt

Beton i wrzos

To kontrastujący ze sobą duet barw i faktur. Mocny i romantyczny odcień wrzosu w subtelnej, idealnie gładkiej prezentacji oraz zimny, surowy, szary beton jak woda i ogień, jak dwa przeciwne sobie żywioły występują obok siebie, zaznaczając swoje miejsce i rolę. Taka energetyczna propozycja wymaga przestrzeni i światła. Znakomicie będzie prezentowała się w salonach połączonych z kuchnią, otwartych i pełnych życia.
 

CR44 fenomenalny aleksandryt

Brązy i szarości

To propozycja do wnętrz dużych i widnych. Stonowane kolory w odcieniach szarości i brązu zaprowadzają we wnętrzu ład i harmonię. Połyskujące, metaliczne dodatki i dekoracje to akcenty wprowadzające do przestrzeni odrobinę ruchu i magicznej energii. Barwy znakomite do salonu i pomieszczeń, w których się wypoczywa.


Szarości, grafity i soczysta zieleń

Płytki ceramiczne nie są już elementem obowiązkowym w łazience. Nowoczesne farby w wielu odcieniach znakomicie łączą funkcję ochronną i dekoracyjną ścian. Nowoczesna łazienka łączy odcienie szarości i mocnej, ożywczej zieleni. To pomysł na wnętrze estetyczne, modne i praktyczne.
 
MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • 1237106380 810x527 min na str.jpg

  Inspiracja

  Amarantowy kolor ścian - sposób na przełamanie koloru we wnętrzach

  Kolor amarantowy pochodzi od głębokiej barwy kwiatów amarantusa i można go umiejscowić na pograniczu czerwieni i fioletu. Amarantowe ściany nadają wnętrzom wyrafinowany klimat i wprowadzają szczyptę luksusu. W zależności od tonacji, może być energetyczny i drapieżny lub dystyngowany, elegancki i tajemniczy. W każdej z tych odsłon kusi i nie można przejść wobec niego obojętnie.

  dalej
 • 431111740-810x527 - na str.jpg

  Inspiracja

  4 aranżacje salonu w stylu Hampton - najlepsze inspiracje

  Wnętrza w stylu Hampton przywołują na myśl luksusowe nadmorskie miejscowości ciągnące się wzdłuż plaż przy ciepłych wodach. Aranżacje utrzymane w tej stylistyce są bardzo jasne, świeże i przestronne. Wyrafinowana, nadmorska, spokojna atmosfera wnętrz w stylu Hampton zachęca do błogiego lenistwa. Zobacz, jak wprowadzić taki klimat do swojego salonu.

  dalej