text.skipToContent text.skipToNavigation

Amarantowy kolor ścian - sposób na przełamanie koloru we wnętrzach

Kolor amarantowy pochodzi od głębokiej barwy kwiatów amarantusa i można go umiejscowić na pograniczu czerwieni i fioletu. Amarantowe ściany nadają wnętrzom wyrafinowany klimat i wprowadzają szczyptę luksusu. W zależności od tonacji, może być energetyczny i drapieżny lub dystyngowany, elegancki i tajemniczy. W każdej z tych odsłon kusi i nie można przejść wobec niego obojętnie.

Z czym łączyć amarantowy kolor ścian

Kolor amarantowy jest niezwykle intensywny i wyrazisty, dlatego aby uniknąć we wnętrzu wrażenia ciężkości, najlepiej zestawiać go z delikatnymi, wygaszonymi, naturalnymi barwami. Jeśli zdecydujesz się na amarantowe ściany, możesz pomalować je farbą MAGNAT Ceramic C35 Wrzosowy Rodonit.  Jej mocny odcień zdecydowanie zdominuje aranżację. Chcąc ją nieco uspokoić, sięgnij po biel, blade szarości i jasny odcień drewna. Dodatkowe wrażenie lekkości we wnętrzu uzyskasz również za pomocą ażurowego wykończenia mebli oraz wyposażenia wykonanego z naturalnych materiałów jak wiklina, rattan lub juta. Doskonałym uzupełnieniem takiego wnętrza będą świeże zielone akcenty żywych roślin doniczkowych. Jednak nie tylko zieleń pięknie wybija się z amarantowego tła. Możesz również wprowadzić detale w odcieniach granatu, turkusu lub żółci. Jak widzisz, kolor amarantowy znakomicie sprawdzi się w sypialni, ponieważ jego sensualny charakter pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Amarant w nowoczesnym wnętrzu

Projektując nowoczesną, otwartą przestrzeń łączącą funkcje salonu, kuchni i jadalni, zdecydowanie weź pod uwagę kolor amarantowy. W towarzystwie bieli, szarości, czerni i naturalnego drewna będzie wyglądał bardzo oryginalnie. Nie maluj nim jednak wszystkich ścian. Wybierz jedną z najważniejszych powierzchni we wnętrzu, najlepiej tę za telewizorem i tylko na niej połóż farbę MAGNAT Creative w odcieniu CR23 Uwodzicielski Rubin. Resztę możesz pokryć szarą farbą z kolekcji MAGNAT Creative lub wykończyć efektem MAGNAT STYLE BETON. Taki szaro-amarantowy duet kolorystyczny stworzy niesztampowe tło dla mebli oraz dodatków. Wybieraj jasne meble: białe i szare. Wyspę kuchenną możesz wykończyć czarnym blatem, a w salonie postawić dużą szarą sofę narożną. Stół w części jadalnej, wykonany z naturalnego drewna świetnie będzie korespondował z drewnianą podłogą i dekoracyjnym drewnianym sufitem. Proste linie aranżacji złamiesz geometryczną, nieoczywistą formą białych krzeseł. Kolor amarantowy pochłania dużą ilość światła, dlatego możesz rozważyć pojawienie się we wnętrzu połyskującego wykończenia mebli, luster lub stalowych lub chromowanych powierzchni, które z kolei odbiją światło i rozjaśnią przestrzeń.

CR23 Uwodzicielski Rubin

Energetyczna przestrzeń homeoffice

Kolor amarantowy na ścianach sprawdzi się doskonale w przestrzeni przeznaczonej do pracy. Stymuluje kreatywność, dodaje energii i tworzy przyjemną atmosferę. Dlatego jeśli pracujesz umysłowo lub dużą ilość czasu spędzasz na nauce, powinieneś rozważyć tę barwę na ścianach swojego domowego biura np. odcień C34 Różowy Kwarc od  MAGNAT Ceramic. Uzupełnij tę barwę bielą, jasnym drewnem i dużą ilością soczystej zieleni żywych roślin doniczkowych, a stworzysz prawdziwe sanktuarium pracy twórczej.

W duchu glamour

Amarantowy kojarzy się również z przepychem, bogactwem i luksusem, dlatego tak chętnie jest wybierany do aranżacji wnętrz w stylu glamour. W zestawieniu ze stylowym wyposażeniem utrzymanym w czerni, szarości i bieli oraz  podkreślony połyskującym złotem będzie wyglądał niezwykle szykownie i elegancko. Kolor amarantowy od dziś może się stać częścią każdej twojej aranżacji. Używając go z rozwagą i łącząc z jasną, naturalną paletą kolorów uzupełniających, jesteś w stanie stworzyć harmonijne, energetyczne i oryginalne przestrzenie.
MAGNAT Creative uwodzic rubin CR23 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Creative uwodzic rubin CR23 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiracja

    Jak dobrać odpowiedni do naszych potrzeb tynk wewnętrzny?

    Tynki wewnętrzne mogą być dwojakiego rodzaju. Pierwsze to tynki tradycyjne, cementowo-wapienne. Są twardsze i mają piękną, chropowatą fakturę, jednak ich wadą jest to, że trudno jest naprawić w sposób niewidoczny miejscowe uszkodzenie. Trzeba zaciągać cienką warstwą tynku całą powierzchnię ściany, gdyż łączenie kolejnych warstw faktury w sposób niewidoczny jest praktycznie niewykonalne.

    dalej
  • Inspiracja

    Jak dobrać kolory ścian do małego mieszkania - porady eksperta

    Metraż naszych czterech kątów nie zawsze odpowiada marzeniom o dużych, pełnych światła przestrzeniach. Niewielkie mieszkania też mają mnóstwo zalet – są przytulne, łatwiej w nich utrzymać ciepło czy przeprowadzić remont. Podczas wiosennego remontu warto przemyśleć zmianę barw, jakie dominują w jego w naszym „M”. Zastosowanie odpowiednich kolorów optycznie je powiększy i rozświetli. Sprawdźmy, jakie kolory ścian w małym mieszkaniu będą wyglądały najlepiej.

    dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść