text.skipToContent text.skipToNavigation

Nasze porady

 • Porada

  Smugi, zacieki na ścianach po malowaniu – jak zapobiegać?

  Planujesz remont w domu i chciałbyś mieć piękne i gładko pomalowane ściany? Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, musisz liczyć się z tym, że na pomalowanych powierzchniach mogą pojawić się smugi, zacieki lub bąble. Zobacz, jak możesz temu zapobiec i cieszyć się jednolicie wymalowanymi ścianami.

  dalej
 • Porada

  Wydajność farby Magnat – jak obliczyć, ile litrów farby potrzeba na m2

  Zanim zaczniesz remont ścian i sufitu, musisz się do niego dobrze przygotować. Najważniejsza sprawa to wyliczenie, ile litrów farby na m2 potrzebujesz. Jak to zrobić i co warto wiedzieć o wydajności farby na ściany i sufit?

  dalej
 • Porada

  4 triki, które ułatwią Ci malowanie ścian i sufitu wałkiem malarskim

  Podczas malowania, podobnie jak podczas większości technik dekorowania wnętrz, liczy się detal. Precyzja prac malarskich, niezależnie od stylu i wielkości wnętrza, zawsze powinna być najwyższej jakości. Czyni to bowiem wnętrze komfortowym i samo w sobie podwyższa jego wartość estetyczną. Niekiedy jednak nawet wielką staranność i dokładność psuje nam tak zwana „złośliwość rzeczy martwych”. Oto kilka sztuczek, które pomogą nam wyeliminować zagrożenia podczas malowania wałkiem i sprawią że każdy detal wnętrza będzie wyglądał perfekcyjnie.

  dalej
 • Porada

  Farby plamoodporne. Czy wytrzymają szorowanie, zmywanie i brudzenie?

  Problem brudzących się, trudnych do utrzymania w czystości ścian istniał od zawsze. Jeszcze kilka lat temu można było jedynie marzyć o tym, by ściana nie przyjmowała zabrudzeń, łatwo się myła, a w trakcie szorowania nie zmywał się pigment i nie powstawał efekt wybłyszczenia. Dziś takie produkty, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, istnieją i są dostępne dla każdego w przystępnej cenie.

  dalej
 • Porada

  Jak prawidłowo malować sufit i uniknąć błędów − porady eksperta

  Malowanie sufitu to ważna część każdego remontu czy wykończenia mieszkania. Zamierzasz zrobić to samodzielnie? Zanim weźmiesz do ręki wałek, przeczytaj, jak malować sufit, aby uniknąć błędów!

  dalej
 • Porada

  Jak malować sufity?

  Do malowania sufitów używamy najczęściej farb emulsyjnych. Są one łatwe w użyciu, gdyż łatwo się rozprowadzają po powierzchni, znakomicie ją kryją, są zmywalne. Wśród emalii mamy do wyboru głównie: farby akrylowe, lateksowe i winylowe. Różnią się one między sobą właściwościami użytkowymi (odporność na zmywanie i szorowanie),które wynikają z rodzaju oraz jakości żywic i pigmentu użytych do ich produkcji.

  dalej
 • Porada

  Jak wykonać stiuk? Porady eksperta

  Jeśli planujemy zmienić wystrój wnętrz w naszym domu i chcemy czegoś unikatowego i designerskiego warto pomyśleć o dekoracyjnych farbach strukturalnych jak Stiuk Wapienny, Stiuk Wenecki i Stiuk Perłowy z serii MAGNAT Style.

  dalej
 • Porada

  Jak uzyskać oryginalny efekt trawertynu na ścianie?

  Trawertyn to inaczej alabaster egipski. W starożytnym Egipcie służył do wyrobu posągów i waz. Tam, gdzie występował w dużej ilości, wykorzystywano go jako podstawowy materiał budowlany. Dziś stosuje się do w celach dekoracyjnych, do wykończenia podłóg, ścian, blatów czy też kominków. Trawertyn jest materiałem ekskluzywnym i w związku z tym nietanim. Jednak nie trzeba inwestować w kamienne okładziny, żeby cieszyć się jego urodą. A to dzięki specjalnemu tynkowi dekoracyjnemu Trawertyn MAGNAT Style. Podpowiadamy, jak z jego pomocą uzyskać oryginalny efekt trawertynu na ścianie.

  dalej
 • Porada

  Mycie i czyszczenie ścian przed malowaniem ̶ praktyczne porady

  Planujesz remont? Pamiętaj, że zanim przystąpisz do malowania ścian, należy je umyć i dokładnie wyczyścić. Etap ten jest praktycznie tak samo ważny jak wybór koloru farby. Warto poświęcić trochę więcej czasu i zadbać o przygotowanie ścian przed pokryciem ich wybranym produktem. Dzięki temu uzyskasz znacznie lepsze wykończenie.

  dalej
 • Porada

  Szpachlowanie ścian - na co warto zwrócić uwagę?

  Gładź szpachlowa to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć ściany idealnie gładkie i perfekcyjnie przygotowane do malowania. Nakładanie gładzi szpachlowych nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani sprzętu, aby jednak efekt pracy był dobry należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad.

  dalej
 • Porada

  Jak nakładać farbę gruntującą? – praktyczne porady eksperta

  Wszystkie instrukcje aplikacji produktów malarskich zalecają nakładać je po uprzednim naniesieniu na powierzchnię ściany farby gruntującej. Penetrując podłoże farby gruntujące wzmacniają je, wyrównują jego chłonność i fakturę oraz zwiększają przyczepność i wydajność farb nawierzchniowych. Gruntowanie sprawia, że końcowy efekt malowania jest optymalny wizualnie i trwały. Dlatego nie warto rezygnować z warstwy gruntującej – bez niej szybko okaże się, że nowa powłoka wymaga napraw. Oto instrukcja jak prawidłowo nakładać grunt.

  dalej
 • Porada

  Jak przygotować pokój do malowania?

  Przygotowanie pomieszczenia do malowania, to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych etapów remontu. Sama czynność malowania nie jest tak trudna i pracochłonna jak właśnie przygotowanie do malowania. Każdy remont rozpoczynamy od możliwie dokładnego zaplanowania prac. Punktem wyjścia powinien być projekt wnętrza dzięki któremu będziemy mogli dokładnie oszacować ilość i rodzaj potrzebnych materiałów, narzędzi do oraz czasu i funduszy. Kiedy cel przedsięwzięcia mamy wyraźnie nakreślony możemy przejść do etapu przygotowawczego.

  dalej
 • Porada

  Kiedy malowanie ścian pistoletem to dobry pomysł

  Malowanie ścian metodą natryskową wymaga wprawdzie odrobiny doświadczenia, ale po teoretycznym zapoznaniu się z tematem oraz kilku próbach powinien sobie z nim poradzić każdy. Istnieją dwie metody natryskowego malowania ścian. Hydrodynamiczna i powietrzna. Obie wymagają specjalistycznego sprzętu oraz dokładnego zabezpieczenia miejsca, gdyż natryskiwana pod ciśnieniem farba bardzo szczelnie pokrywa wszystkie pozostawione powierzchnie.

  dalej
 • Porada

  Malowanie krok po kroku – poradnik dla początkujących

  Malowanie ścian wbrew powszechnie panującej opinii nie jest sprawą trudną. Może to wykonać niemal każdy na bardzo wysokim poziomie realizacji pod warunkiem zachowania kilku zasad i odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności. Poniżej kilka praktycznych wskazówek instruktażowych pomocnych tym, którzy szybko chcą zmienić lub odświeżyć swoje wnętrze, bez ponoszenia dużych kosztów związanych z zatrudnianiem fachowców. Wystarczy kilka godzin, a pomieszczenie może zupełnie zmienić swój wygląd.

  dalej
 • Porada

  Malowanie ściany pokrytej efektem dekoracyjnym MAGNAT Style - praktyczne porady

  Efekty dekoracyjne nazywane również strukturami czy tynkami dekoracyjnymi pomagają odmienić charakter pomieszczenia, podkreślić jego wyjątkowość, tworzyć niebanalną i niecodzienną aranżację. Charakteryzują się bogactwem, faktur, wybarwień i współgrają z pomieszczeniami w różnych stylach. Jednak co zrobić, gdy nadchodzi czas na zmiany lub remont i nie chcemy usuwać struktury ze ściany, ale mamy ochotę ją przemalować? Jest to możliwe, jeżeli będziemy postępować zgodnie z kilkoma zasadami przedstawionymi w poradniku.

  dalej
 • Porada

  3 wskazówki, które ułatwią Ci malowanie pokoju na poddaszu

  Poddasze użytkowe to miejsce szczególne ze względu na swoją specyfikę. Najczęściej jest to niskie wnętrze o pochylonych ścianach z oknami połaciowymi i stosunkowo niedużą powierzchnią ścian pionowych. Wszystkie te czynniki należy uwzględnić dobierając kolorystykę i planując wystrój.

  dalej
 • Porada

  Malowanie wałkiem czy pędzlem? Za i przeciw

  Większość farb do wnętrz dostępnych na rynku możemy aplikować na ścianę zarówno za pomocą pędzla jak i wałka. Najczęściej do pomalowania ścian stosujemy obydwu tych narzędzi ale wybór pomiędzy pędzlem a wałkiem powinien zależeć od kilku czynników: naszych umiejętności, faktury ściany i efektu jaki chcemy uzyskać

  dalej
 • Porada

  Ściany bez zabrudzeń - jak to zrobić?

  Przedpokój, kuchnia, pokój dziecięcy to pomieszczenia, w których ściany są najbardziej narażone na zabrudzenia. Dlatego przez wiele lat byliśmy wręcz skazani na wykańczanie tych pomieszczeń farbami o ciemniejszych kolorach czy innymi materiałami, takimi jak okładziny i tapety. Wybierając farby zmuszeni byliśmy do częstszego malowania. Jednak dzięki postępowi technologii na rynku dostępne są farby plamoodporne – nie absorbujące zabrudzeń i odporne na częste zmywanie i szorowanie.

  dalej
 • Porada

  Jak nakładać lakier rustykalny?

  Lakier Rustykalny MAGNAT Style tworzy odporne na szorowanie powłoki zabezpieczające ściany pokryte Systemami Dekoracyjnymi MAGNAT. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na malowanie ściany farbą strukturalną, czy na nałożenie tynku dekoracyjnego, zaleca się, aby na koniec powłokę zabezpieczyć lakierem. Dzięki temu ściana dłużej zachowuje dobry wygląd i staje się odporna na czyszczenie, także na zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Jak nakładać lakier rustykalny? Na szczęście nie jest to skomplikowana czynność, poradzi sobie z nią nawet początkujący wykonawca.

  dalej
 • Porada

  Jak położyć tynk dekoracyjny? Poznaj porady eksperta

  Hasło „kładzenie tynku” kojarzy się z czynnością wymagającą szczególnych umiejętności i w związku z tym zatrudnienia fachowców. Jednak nie w przypadku tynków dekoracyjnych - większość z nich można położyć samodzielnie.

  dalej
 • Porada

  Jak otrzymać efekt połysku na ścianie? - poradnik ekspercki

  Wraz z nastaniem mody na prostotę, oszczędny styl skandynawski, vintage i industrializm, we wnętrzach zapanowały matowe wykończenia ścian. Matowa farba nadaje pomieszczeniu elegancję, jednak niekiedy warto wnętrze urozmaicić przez zróżnicowanie faktur i zastosowanie gdzieniegdzie połysku kontrastującego z matowością. Do stworzenia powierzchni ścian szczególnie połyskujących powstały specjalne produkty, dzięki którym otrzymamy powierzchnie odbijające światło w sposób szczególny i wyjątkowy.

  dalej
 • Porada

  Jak nakładać farbę strukturalną? Poznaj techniki eksperta

  Niektóre farby strukturalne sprawdzają się świetnie, gdy ściany nie są idealnie gładkie. Podczas gdy malowanie zwykłą farbą uwypukli nierówności, przy pomocy wybranych farb strukturalnych można je ukryć. Farby te można nakładać na wszelkie powierzchnie: ściany otynkowane i surowe, betonowe, płyty drewnopodobne i g-k. Podłoże nie wymaga szczególnych zabiegów przygotowawczych. Jeśli więc stawiasz pierwsze kroki w malowaniu ścian, bądź uważasz, że idealnie gładkim powierzchniom brakuje tego „czegoś”, lub też ściany w twoim domu noszą ślady nieperfekcyjnego wykonawcy – farby strukturalne są dla ciebie.

  dalej
 • Porada

  Dekoracja kominka farbami strukturalnymi - porady eksperta

  O posiadaniu kominka marzą chyba wszyscy. Niewiele sposobów spędzania wolnego czasu w domu daje tyle przyjemności, co relaks przy palącym się ogniu w zimowy, chłodny wieczór. Skaczące płomienie, zapach palonego drewna, rozchodzące się po pomieszczeniu ciepło – to wszystko nadaje wnętrzu niesamowity klimat przytulności, swojskości i bezpieczeństwa. Podkreślić go można dodatkowo obudową kominka. Poprzez zastosowanie na niej tynku dekoracyjnego bądź farby strukturalnej – produktów malarskich, które w łatwy sposób sprawią, że kominek będzie wyglądał jakby był obłożony trawertynem, marmurem czy też betonem.

  dalej
 • Porada

  Poprawny wybór farby do ścian. 7 porad eksperta

  Dzisiejsza oferta rynkowa może wręcz przytłoczyć przeciętnego człowieka, który planuje szybkie i bezproblemowe odświeżenie ścian. Czym się kierować i na co zwracać uwagę przy doborze farby do wnętrz? Oto siedem najważniejszych kryteriów, które możemy wziąć pod uwagę, by dokonać jak najlepszego wyboru.

  dalej
 • Porada

  Jak przemalować kolor ściany z ciemnego na jasny?

  Zmieniają się mody, zmieniają się nasze upodobania i potrzeby. Także w dziedzinie stylizacji wnętrz. Co zrobić, kiedy ulubione do niedawna intensywnie kolorowe lub ciemne ściany zaczynają nas nudzić? Albo dziecko, dorastając zmienia zainteresowania i preferencje estetyczne? Oczywiście przemalować. Tu najczęściej w pojawia się pytanie: ale jak to zrobić? Zeszlifować ciemną warstwę? Malować od razu docelową farbą, czy może pokryć ścianę najpierw białą farbą, by potem nadać jej wymarzony pastelowy odcień? W naszym małym poradniku rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

  dalej
 • Porada

  Jak usunąć naklejki ze ściany – problem z klejem po naklejkach

  Naklejki to świetny sposób na dekorację ściany w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Co jednak, gdy chcesz się ich już pozbyć? Jak je odkleić, nie niszcząc ściany i jak usunąć klej ze ściany po naklejkach? Podpowiadamy!

  dalej
 • Porada

  Malowanie farbą lateksową – porady eksperta

  Farby lateksowe to jeden z najchętniej kupowanych rodzajów farb na rynku. Użytkownicy wybierają je ze względu na trwałość, plamoodporność oraz bogatą paletę barw. Farbami lateksowymi możemy pomalować ściany w naszym domu samodzielnie. Ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach.

  dalej
 • Porada

  Co zrobić gdy farba lateksowa odchodzi płatami? - porady eksperta

  Farba lateksowa cieszy się dużą popularnością na rynku produktów malarskich. Jest ceniona za trwałość i odporność na zabrudzenia. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorów i można ją stosować w różnych pomieszczeniach. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy farba lateksowa pęka i zaczyna odchodzić od ściany. Dlaczego tak się dzieje? Co w takim wypadku należy zrobić? Za odpadanie lateksowej farby najczęściej winne jest niewłaściwie przygotowane podłoże. Dzieje się tak zarówno w przypadku nowych, jak i starych ścian. Pominięcie którejkolwiek czynności na etapie przygotowania podłoża lub zbyt duża ilość warstw malarskich sprawi, że farba nie będzie trzymała się podłoża i zacznie od niego odpadać. Co w takiej sytuacji zrobić?

  dalej
 • Porada

  Jak sprawdzić czy farba jest odporna na szorowanie?

  Farba do ścian poza walorami dekoracyjnymi musi mieć również wiele właściwości użytkowych. Jedną z najważniejszych jest zmywalność i odporność na szorowanie. Jeśli produkt nie absorbuje plam, łatwo utrzymać ściany w czystości. W jaki sposób sprawdzić czy farba jest odporna na szorowanie?

  dalej
 • Porada

  Farba oczyszczająca powietrze do sypialni i pokoju dziecka

  Szukając idealnej farby do pokoju dziecięcego lub sypialni zazwyczaj głównym powodem wyboru konkretnego produktu jest jego odcień oraz odporność na zmywanie plam. A co ze zdrowiem? Prawdziwym hitem wśród farb do pokoi dziecięcych i sypialni jest nowość marki MAGNAT, farba MAGNAT CERAMIC CARE o wyjątkowych właściwościach, która samoistnie oczyszcza powietrze z formaldehydu. Jej innowacyjna receptura zapewnia redukcję poziomu formaldehydu występującego w powietrzu wewnątrz pomieszczeń, którego źródłem mogą być, m.in. meble, panele podłogowe, materiały budowlane, dywany, wykładziny, a nawet lakier do paznokci. Farba MAGNAT CERAMIC CARE redukuje jego stężenie nawet o 98%* i skutecznie przyczynia się do poprawy jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Zobacz jak prawidłowo pomalować pokój, by w pełni wykorzystać jej możliwości.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść