text.skipToContent text.skipToNavigation

7 inspiracji na nowoczesne wnętrze

Pomysł na design

Ikony światowego designu zawsze są dobrym pomysłem na wnętrze. Są wyjątkowym towarzyszem i ozdobą przestrzeni. Soczyście pomarańczowa sofa Togo od kilkudziesięciu lat odnajduje swe miejsce we wnętrzach w rozmaitych stylach i o różnorodnym charakterze. Ekspozycję mebla podkreśla delikatne tło ścian i ich faktura. Bielona cegła prowadzi ciekawy dialog z plisami kanapy. Wszystkiemu przyświeca także znana w świecie designu lampa Artemide - Tolomeo, zaprojektowana przez Michele de Lucchi. Rytm idealnie ułożonej cegły i zmetameryzowanej sofy zakłócają naturalne kształty czarnych gałęzi, które wprowadzają do wnętrza poczucie swobody i relaksu.
MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic błękitny topaz C32 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C43 zwycięski aleksandryt

Mocny akcent

Atmosferę wnętrza, jego wyjątkowy charakter budują pojawiające się w nim barwy. Mocne, nasycone kolory lepiej wyglądają we wnętrzu w postaci pojedynczych plam. Całe pomieszczenie pomalowane w tak mocnym, zielono-żółtym kolorze byłoby przytłaczające i zbyt agresywne. Zapewnienie białego tła wyciszyło działanie soczystej, wiosennej zieleni, nie zabierając jej pierwszoplanowej roli. Pozostała ona dominująca i stała się jednocześnie pomysłem na to wnętrze, podkreślonym odpowiednio wybarwionymi dodatkami.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C43 zwycięski aleksandryt

Grafika

Wnętrze jakby wydrukowane w trójwymiarowej drukarce. Bardzo nowoczesny charakter zapewnia mu stonowana kolorystyka, dobór faktur i deseni oraz wzorowa konsekwencja. W takim graficznym świecie panuje ład, porządek i poczucie sprawstwa. Całość kompozycji podkreślają desenie tkanin, kształt oraz budowa meblościanki i grafika ścienna.
Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C30 srebrzysty granit i C45 biały. 

C30 srebrzysty granit

B11 burzliwy hematyt

Loftowe klimaty

Wszechobecny beton, wylewka żywiczna na podłodze i widoczne rury instalacji tworzą w mieszkaniu klimat loftu. Pomieszczenie wygląda tak, jakby dopiero ktoś wyprowadził stąd maszyny przemysłowe. Taka sceneria bardzo silnie kontrastuje z kolorem i charakterem mebli, jakie się tutaj znalazły. W lofcie sofy i fotele zawsze wydają się być bardziej miękkie, bardziej przytulne i bardziej pomarańczowe. Tak działa efekt kontrastu.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B8 przejrzysty kalcyt i B11 burzliwy hematyt

Minimalizm

„Mniej znaczy więcej” – to zasada, która dotyczy tak wyposażenia, jak i kolorystyki wnętrz w stylu minimalistycznym. Proste linie mebli i surowa kolorystyka wymagają jednak znakomitej jakości materiałów wykończeniowych. „Braki” w ilościach przekładają się tu na jakość mebli, detali i precyzyjny projekt wnętrza.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C31 grafitowy marmur

C31 grafitowy marmur

C1 biały diament

Recykling

Materiały z odzysku (europalety, płyty OSB i sklejki, puszki, butelki słoiki…) to coraz częściej pomysł na niebanalne wyposażenie wnętrza. Zaskakują, wprowadzają ciekawy charakter, demonstrują światopogląd właścicieli i są modnym pomysłem na nietuzinkową aranżację.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C31 grafitowy marmur

Natura

Materiały wykończeniowe takie jak drewno, płótno, szkło, kamień i metal dobrane kolorystycznie tak, by tworzyły wnętrze niemal monochromatyczne są ponadczasowym i zachwycającym pomysłem na wnętrze. Ściana z luster, za którą kryje się pojemna szafa, potęguje poczucie przestrzeni i światła. Widoczny tutaj pomysł zaczerpnięty został z uznanego na całym świecie skandynawskiego stylu wykańczania wnętrz.
MAGNAT Care kryształ chalcedon A47 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care kryształ chalcedon A47 2,5L

129,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • zdj 1142553335 - 919x481.jpg

  Inspiracja

  3 aranżacje jadalni w stylu skandynawskim - inspiracje

  Skandynawia to region w północno-wschodniej Europie, do którego zaliczamy Szwecję, Finlandię, Norwegię, Danię, Islandię i Wyspy Owcze. Państwa te wyróżniają się modą, pięknym wzornictwem i innowacyjnością. Wykształciły również swój specyficzny styl w aranżacji wnętrz, który łączy funkcjonalność z designem. Sprawdź, jak urządzić zniewalającą jadalnię w stylu skandynawskim.

  dalej
 • Jak urządzić romantyczną sypialnię min. 810x527 na str.jpg

  Inspiracja

  Kobieca sypialnia w stylu romantycznym - inspiracje i porady

  Sypialnia powinna być bezpieczną przystanią, która niesie ukojenie. Miejscem, do którego uciekasz od zmartwień, w którym wypoczywasz po ciężkim dniu lub oddajesz się refleksjom i marzeniom. Jeśli masz romantyczna duszę, możesz stworzyć sypialnię, która będzie jej odzwierciedleniem. Zobacz, jak urządzić sypialnię w stylu romantycznym.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść