text.skipToContent text.skipToNavigation

Aranżacja otwartej kuchni

Kuchnia otwarta na salon optycznie powiększa przestrzeń, dlatego jest najlepszym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz, ale nie tylko. Zyskała ona również zwolenników dysponujących większymi powierzchniami użytkowymi. Kuchnia otwarta coraz częściej przestaje już przypominać tradycyjne pomieszczenie służące nam do przygotowywania posiłków. Wraz z salonem tworzy ona reprezentacyjną i elegancką całość, przy czym wcale nie musi tracić swego charakteru.

Ulubione miejsce domowników

Dla wielu jest to najbardziej lubiane miejsce w domu, najchętniej odwiedzane i wybierane na rodzinne rozmowy. Tu właśnie krzyżują się nasze szlaki komunikacyjne, tu się spotykamy, nawet jeśli pochłaniają nas inne sprawy. Chcąc spełnić swoje oczekiwania i zaaranżować otwartą kuchnię z salonem własnych marzeń, zwróćmy uwagę przede wszystkim na dobór odpowiednich farb i ich kolorystykę. Oświetlenie, meble i wszelkie dodatki sprawią, że będzie tu nie tylko modnie, ale i bardzo przytulnie.
MAGNAT Cer KŁ burzliwy hematyt B11 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Cer KŁ burzliwy hematyt B11 2,5L

134,99 zł

MAGNAT CERAMIC Kuchnia, Łazienka to ceramiczna farba tworząca powłoki o hydrofobowych właściwościach, która polecana jest szczególnie do dekoracyjno­ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń narażonych na okresowo zwiększające się zawilgocenie

B12 falujący bronzyt

Najlepsze kolory do wnętrz otwartych

Kuchnia to główne miejsce w domu, jego serce. Dość często przybiera ona także formę jadalni. W kuchni zawsze dużo się dzieje, mieszają się tu różne smaki a zapachy eksplodują w kłębach rozgrzanej pary. W trakcie przygotowywania posiłków ściany narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Jeśli chcemy, by kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale również piękna oraz by jej ściany były odporne na plamy, pomaluj je plamoodporną farbą ceramiczną Magnat Ceramic Kitchen&Bathroom. Farba ta nie absorbuje zabrudzeń i „trudnych” plam, jest odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie oraz na środki dezynfekujące.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B12 falujący bronzyt

Odważne rozwiązania

Dużym jej plusem jest to, że występuje ona w bogatej gamie kolorystycznej. W naszej aranżacji postawiliśmy na wyraźną i kontrastową barwę ścian wybierając MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom. Decydując się na dużą ilość punktów świetlnych, tak dobrze sprawdzających się w każdej kuchni, musimy liczyć się z tym, że światło demaskuje niedociągnięcia, dlatego sufit powinien być idealnie gładki i jednolity. Najlepiej sprawdzi się tu śnieżnobiała farba MAGNAT Ultra Matt, która nie przytłoczy przestrzeni dodatkowym kolorem.


Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B15 świeży turmalin i B4 górski opal

B20 ożywczy malachit

B17 morski akwamaryn

Funkcjonalna kuchnia połączona z salonem

Kuchnię dość często łączymy z salonem, aby dać sobie możliwość wspólnych spotkań przy stole i wspólnego przygotowywania posiłków. Dużym plusem takiego rozwiązania jest optyczne powiększenie metrażu mieszkania. Połączenie części jadalnej z kuchenną daje jedną przestronną całość, która wydaje się dużo większa, niż jest w rzeczywistości. W takiej kuchni dobrym pomysłem może okazać się wyspa kuchenna ulokowana między kuchnią a salonem. Z jednej strony może ona spełniać rolę blatu roboczego, przy którym przygotujemy posiłki, a z drugiej może być barkiem lub stolikiem śniadaniowym. Musimy jednak pamiętać o tym, że w kuchni otwartej na salon, wyspa taka nie może być nadmiernie duża, aby nie stała się elementem przytłaczającym pomieszczenie. Jeżeli dodatkowo zależy nam na funkcjonalności, ukryjmy w niej zamknięte szafki.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B17 morski akwamaryn

Połączenie funkcji dwóch stref

Przy aranżacji kuchni otwartej na salon, chcąc uzyskać spójny klimat wnętrza, powinniśmy pamiętać, że mamy do czynienia z jedną przestrzenią, w której znajdują się dwie strefy o różnym przeznaczeniu. Istotne znaczenie będą tu miały wszystkie elementy, które je połączą. Mogą to być kolory ścian, meble czy też różne dodatki, których będziemy się niezmiennie trzymać w całym pomieszczeniu.

MAGNAT Cer KŁ przejrzysty kalcyt B8 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Cer KŁ przejrzysty kalcyt B8 2,5L

134,99 zł

MAGNAT CERAMIC Kuchnia, Łazienka to ceramiczna farba tworząca powłoki o hydrofobowych właściwościach, która polecana jest szczególnie do dekoracyjno­ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń narażonych na okresowo zwiększające się zawilgocenie

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Jak urządzić nowoczesną kuchnię w jasnych kolorach - jasna kuchnia.jpg

  Inspiracja

  Jak urządzić nowoczesną kuchnię w jasnych kolorach?

  Nie lubisz przepychu, dużej ilości bibelotów, przytłaczającej ilości nagromadzonych sprzętów, ciemnych barw i rzeźbionych frontów szafek? Wprowadzić prostotę do swego wnętrza projektując jasną nowoczesną kuchnię.

  dalej
 • ściana nad blatem kuchennym - pas nad blatem min.jpg

  Inspiracja

  Ściana nad blatem kuchennym - 5 pomysłów na jej wykończenie

  Projektując kuchnię zwracamy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na aspekt funkcjonalności. Jednym z ważnych punktów, który należy uwzględnić w swoich planach jest pomysł na ścianę nad blatem kuchennym. Zobacz, co dać nad blatem w kuchni, by gotowanie było jeszcze przyjemniejsze.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść